تفاوت دو نظام رتبه بندی JCR و SJR

 

به اطلاع دانشجویان گرامی و اعضای محترم هیئت علمی می رساند که بر اساس مصوبات دانشگاه در حال حاضر برای اطلاع از ضریب تاثیر ( IF ) و کیو ( Q) مجلات ISI باید به نظام رتبه بندی جی سی آر ( JCR: Journal Citation Reports ) مراجعه گردد. توجه همکاران گرامی و دانشجویان را به این نکته جلب می نمایم که استناد به ضرایب تاثیر و کیو مجلات مرتبط با نظام رتبه بندی سایمگو( SJR: Scimago Journal Rank ) منتشر شده در پایگاه اطلاعاتی اسکوپوس در حال حاضر برای ارزیابی مقالات مورد استفاده تحصیلات تکمیلی و پژوهشی دانشگاه نیست. بنابراین برای کاهش مراجعات مجددا تاکید میشود که معیار امتیازدهی دانشگاه به مجلات آی اس آی، بر اساس نظام رتبه بندی جی سی آر در پایگاه استنادی وب آوساینس است.

 تفاوت پایگاه Web of Science و Scopus : 

وب آو ساینس یکی از پایگاه های استنادی موسسه تامسون رویترز آمریکا است (از سال 2017 مالکیت این موسسه به شرکت Clarivate Analytics واگذار شده است). این پایگاه از مهمترین ابزارهای تحلیل استنادی است و از پایگاه های متعددی تشکیل شده است و فقط مجلات نمایه شده در پایگاه Web of Science Core Collection جزو مجلات آی اس آی محسوب میشوند. برای آگاهی از ضریب تاثیر و کیو مجلات باید به گزارش استنادی مجلات ( JCR ) مراجعه شود (برای اطمینان از اعتبار مجله به این آدرس مراجعه کنید https://www.wikigeram.com/issnsearch).

👈پایگاه اسکوپوس نیز همانند وب آوساینس یک نمایه استنادی محسوب می شود که توسط انتشارات الزویر ارائه شده است در این پایگاه نیز مجلات، بر اساس شاخص های متعدد رتبه بندی می شوند و ضریب تاثیر و کیو مجلات در نظام رتبه بندی سایمگو ( SJR ) ارائه می گردد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

اینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 ماه پیش

#ژورنال شناسی 
در خصوص ژورنال های مهندسی نرم افزار  کسی ژورنال خوب سراغ داره؟
2 ماه پیش