مهندسی پزشکی در آلمان

مهندسی پزشکی در کشور آلمان از جمله رشته های محبوب محسوب میشود، از لحاظ آینده شغلی خوب و ورود به این رشته نسبتا راحت تر از رشته های علوم پزشکی میباشد .
این رشته در واقع ترکیبی از مهندسی و علوم پزشکی است.

🔸 مقطع لیسانس یا کارشناسی:
برای ورود به این مقطع اگر دیپلم و پیش دانشگاهی یا مدرک 12 سال ایران را دارید، میتوانید از ابتدا مقطع کالج شروع کنید و بعد از گذراندن دوره وارد دانشگاه شوید و یا اگر 1 سال در دانشگاه های ایران در این رشته و یا رشته های مشابه تحصیل کردیده اید، میتوانید مستقیم بدون گذراندن دوره کالج همراه با مدرک زبان، به تحصیل در رشته مورد نظر بپردازید. 

🔸 مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد:
برای ورود به این مقطع حتما نیاز به مدرک کارشناسی به همراه مدرک زبان میباشید و همچنین برای برخی دانشگاه ها شرط معدل 15 در مقطع کارشناسی نیاز است.

🔸مقطع دکتری:
برای مقطع دکتری که عموما به زبان انگلیسی ارائه میشود تنها با داشتن مدرک آیلتس یا تافل مورد نیاز، داشتن مدرک کارشناسی ارشد به همراه معرفی نامه از اساتید دانشگاه، داشتن مقاله و رزومه قوی میتواند کمک شایانی به دریافت فاند و بورسیه کند 

🔺 مقدار زمان تحصیلی:
مقطع کارشناسی حدود 7 ترم
مقطع ارشد حدود 4 ترم
دوره دکتری حدود 8 تا 10 ترم 

🔺میزان درآمد:
میزان درآمد در رشته مهندسی پزشکی در آلمان متفاوت است بنا به سابقه کاری و مدرک تحصیلی، از 2500 یورو تا 5000 یورو بدون کسر مالیات.

اطلاعات بیشتر برای مهاجرت به آلمان:👇
https://www.wikigeram.com/migration/Germany

1 دیدگاه

 • Nasibe
  1398-01-29 12:41:36
  سلام وقت بخیر برای مقطع لیسانس چ طور میتونم از دانشگاه های پذیرنده مطلع شم؟
  • سمانه بانی
   1398-01-29 17:27:09
   سلام نصیبه جان با سرچ در گوگل می تونید به دانشگاه ها دسترسی داشته باشید یا از طریق آیدی تلگرام wikiapplyservice@ از همکارانم بخواید تا همراهیتون کنن.

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

اینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 هفته پیش

#ژورنال شناسی 
در خصوص ژورنال های مهندسی نرم افزار  کسی ژورنال خوب سراغ داره؟
2 هفته پیش