شبیه‌سازی زندگی مریخی در چین

در صحرایی واقع در استان گانسو (Gansu) در شمال شرق چین، در فضایی شبیه به مریخ البته از لحاظ آب‌وهوایی ملایم‌تر از آن، یک مرکز ساخته شده تا امکان زندگی انسان در سیاره سرخ به نمایش گذاشته شود.

در این مرکز که از این هفته به روی بازدیدکنندگان باز می‌شود، یک گلخانه‌ و همچنین راهرو کمپرس جو وجود دارد تا از لحاظ روانی، به بازدیدکننده و ساکنین آن حس حضور در مریخ داده شود.
مقدم بر همه، دانش‌آموزان نوجوان به دیدار این مرکز شبیه‌سازی زندگی مریخی می‌روند تا شاید از آن الهامی بگیرند و در آینده فضانورد شوند.

از شرکت‌های خصوصی تا دولت‌های چین و آمریکا، بار دیگر سفر به فضا تبدیل به یک رقابت شده است؛ رقابتی که پیش‌تر در گذر جنگ سرد بین آمریکا و شوروی سوسیالیستی در جریان بود.
ناسا، سازمان ملی هوانوردی و فضای آمریکا نیز برنامه دارد تا انسان را ابتدا به ماه و سپس به مریخ ببرد. سفر به مریخ البته بدون بازگشت خواهد بود.

برای برخی، مریخ آینده زندگی انسان است. البته جو این سیاره رقیق‌تر از جو زمین است و شرایط آب‌وهوایی آن شدیدتر از آن است که امکان زندگی مشابه زمین در آن وجود داشته باشد.
با این حال، این تصور وجود دارد که با فن‌آوری‌های آینده و همچنین در گذر دهه‌ها، می‌توان اقلیم مریخ را به‌تدریج برای حیات آماده کرد.
تا آن زمان بایستی ساکنین این سیاره در مراکزی شبیه به این مرکز شبیه‌سازی شده در چین زندگی کنند. 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش