نحوه آزاد سازی مدرک تحصیلی

اولین مرحله ای که برای اپلای با آن روبرو میشوید آزاد سازی مدرک دانشگاهی است، زیرا بسیاری از دانشگاه ها بدون اصل مدرک به شما پذیرش نمیدهند. (این نکته شامل تمام دانشگاه ها نمیشود و هنوز هستند دانشگاه هایی که گواهی موقت را قبول دارند ولی توصیه ما این است که ریسک نکنید و همیشه اصل مدرک را برای دانشگاه ها بفرستید).

دلیل اینکه دانشجویان دولتی روزانه در ازای تحصیل رایگان، تعهد کار و خدمت به کشور دارند،آزاد سازی مدرک تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه های دولتی صدق میکند و سایر دانشجویانی که درازای تحصیل شهریه پرداخت کرده اند (مثل دانشجویان دانشگاه های دولتی شبانه،آزاد، غیر انتفاعی و....) معاف از این تعهد میباشند.

◼️ برای آزاد کردن مدرک 2 راه پیش رو دارید:
1️⃣ انجام تعهد: به این معنا که به اندازه ی میزان تعهد در کشور کار کنید و سابقه بیمه داشته باشید (مثلا 4 سال سابقه کار).
2️⃣ پرداخت مبلغ تعهد: با توجه به تعداد ترم هایی که در دانشگاه گذراندید مبلغ آن را به دانشگاه بپردازید .

▶️ مراجعه به دفاتر کاریابی (روش رایگان):
مزیت این روش اینست که شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای میتوانید مدرک خود را آزاد کنید. به این صورت که به دفاتر کاریابی در شهر خود مراجعه کنید و فرم درخواست کار را پر کنید. بعد از گذشت 6 ماه این دفاتر نامه ای به شما میدهند که در این 6 ماه کاری برای شما پیدا نشد و شما با ارائه این نامه به دانشگاه میتوانید مدرک را آزاد کنید.

نکته ی مهم:
🔸 استفاده از این قانون برای آقایان در صورت داشتن کارت پایان خدمت امکان پذیر میباشد. 
🔸 نکته ی مهمتری که خیلی از افراد به آن توجهی ندارند ابلاغیه جدید این قانون است. این ابلاغیه بیان میکند که فارغ التحصیلان (و آقایان پس از دریافت کارت پایان خدمت) فقط تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی فرصت دارند تا درخواست کاریابی دهند و بعد از این مدت تنها با پرداخت هزینه یا انجام تعهد میتوانند مدرک خود را آزاد کنند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
4 هفته پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
7 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
7 ماه پیش