اینستاگرام رقم لایک‌ها را از پست کاربران حذف می‌کند

اینستاگرام تغییرات جدیدی را در ساختار خود وارد کرده که براساس آن، کاربران قادر به دیدن تعداد مجموعی "لایک"های که پست‌ها در این رسانۀ اجتماعی دریافت می‌کنند نخواهند بود.

مسئولان گفته اند که این تصمیم، تلاشی برای تبدیل کردن اینستاگرام به فضای سالم‌تری است تا کاربران فرصت داشته باشند به جای تمرکز فراوان روی تعداد لایک‌ها، به محتوای پست‌هایی که در این رسانه منتشر می‌شود توجه کنند.
این تغییرات از کاربران اینستاگرام در کانادا شروع شده و به تدریج شامل حال کاربران این رسانه در تمام جهان خواهد شد.
پس از ایجاد این تغییرات، کاربران هنوز قادر خواهند بود لایک‌های را که پست‌هایشان دریافت کرده ببینند، اما برای دریافت مجموع لایک‌ها، ناگزیر خواهند بود تمام لایک‌ها را به شکل جداگانه بشمارند.
یک سخنگوی اینستاگرام گفت: "اواخر این هفته، برنامۀ آزمایشی خود را آغاز می‌کنیم که تعداد مجموعی لایک‌ها را از تصاویر و ویدیوهایی که کاربران منتشر می‌کنند، حذف می‌کند."
او افزود: "این برنامه را به این دلیل اجرا می‌کنیم که کاربران بتوانند به جای تعداد لایک‌ها، روی اصل مطالبی که در اینستاگرام منتشر می‌شود تمرکز کنند."

این تصمیم انتظار می‌رود واکنش‌های مختلفی را در میان کاربران اینستاگرام برانگیزد.
تعداد مجموعی لایک‌ها به عنوان شاخصی برای تثبیت شهرت یک پست در رسانه‌های اجتماعی تلقی می‌شود.
حتی برخی از پژوهش‌ها نشان داده است که تعداد لایک‌های که کابران در رسانه‌های اجتماعی دریافت می‌کنند، به ویژه در میان جوانان، روی مسایلی چون اعتماد به نفس آنها تاثیر دارد.
از سوی دیگر، شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی، با توجه به میزان لایک‌هایی که پست‌هایشان دریافت کرده، فرصت دارند از شرکت‌های تجارتی بابت نشر تبلیغات‌شان پول دریافت کنند.

مسئولان اینستاگرام گفته اند که نسبت به احتمال زیان‌های مالی تصمیم جدیدشان برای شماری از کاربران آگاهی دارند و در تلاش اند تا راه‌های جاگزینی را در اختیار این کاربران قرار دهند.
با این حال، آنها گفته اند که تصمیم به حذف تعداد مجموعی لایک‌ها هنوز نهایی نیست و در حال حاضر تنها به شکل آزمایشی به اجرا گذاشته می‌شود.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 هفته پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش