انفجار در کپسول دراگون

انفجار کپسول مسافربری کرو دراگون یکی از حوادثی است که ایمنی پروازهای فضایی اسپیس‌ایکس را زیر سوال برده است.

شرکت اسپیس ایکس در حال توسعه فضاپیمایی است که می‌تواند انسان را به سفرهای فضایی ببرد. اما این پروژه بسیار پیچیده حالا با مشکل ایمنی روبه‌رو شده است. این مشکل به انفجار کپسول فضاپیمای دراگون باز می‌گردد. این انفجار در یکی از تست‌های زمینی رخ داده و اگر در هنگام پرواز چنین اتفاقی تکرار شود می تواند یک فاجعه ایجاد کند.

آن‌گونه که رسانه‌ها می‌گویند اسپیس‌ایکس تمام تلاش خود را کرده است که اطلاعات بیشتری از این انفجار به بیرون درز نکند.
ایلان ماسک مدیر عامل اسپیس ایکس گفته که امیدوار است در تابستان امسال این فضاپیما اولین پرواز خود را انجام دهد.
از سال ۲۰۱۱ تا کنون که شاتل‌های فضایی آمریکا بازنشته شدند، هیچ فضانوردی از خاک آمریکا به فضا نرفته است و موفقیت پروژه اسپیس ایکس می‌تواند سبب شود فضانوردان دوباره بتوانند از آمریکا به فضا سفر کنند.

هم اکنون فضانوردان آمریکایی از طریق فضاپیماهای روس به فضا می روند.
 پس از شاتل به دلیل هزینه بالا توسعه فضاپیماهایی که توانایی حمل انسان را داشته باشند از دستور ناسا خارج شد، اما چند سالی است که ناسا به اسپیس ایکس و بوئینگ ماموریتی برای ساخت یک فضاپیمای جدید با قابلیت حمل انسان را داده است.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش