مسدود کردن هشتگی اینستاگرام با ضدواکسنی‌ها

اینستاگرام می‌گوید هشتگ‌هایی را که برای انتشار اطلاعات "دروغ تاییدشده" در مورد واکسیناسیون استفاده می‌شوند، مسدود می‌کند.

این شبکه اجتماعی هشتگ‌هایی را که در حال حاضر ادعاهای دروغینی چون #vaccinescauseautism (واکسن عامل اوتیسم) را مطرح کرده، محدود کرده است.
با این که اینستاگرام می‌گوید که اکنون جلوی پخش هشتگ‌های عمومی‌تر را هم که anti-vaxxers (ضدواکسنی‌ها) برای دروغ‌پراکنی مورد استفاده قرار می‌دهند، گرفته است، با این حال، چندین موضوع ضد واکسن و حساب‌های کاربری که اطلاعات غلط را گسترش می‌دهند، هنوز در اینستاگرام فعالند.

اصطلاح آنتی‌واکسر به افرادی اطلاق می‌شود که خود را فراتر از علم پزشکی می‌دانند و معتقدند واکسیناسیون موجب عوارضی جون اوتیسم می‌شود.
اینستاگرام گفته که علیه افراد یا حساب‌هایی که خود را به عنوان ضدواکسنی معرفی می‌کنند، اقدامی نخواهد کرد اما برای جلوگیری از گسترش ادعاهای دروغین تلاش می‌کند چرا که این موضوع، خارج از دنیای مجازی، برای مردم اثرات مضری به همراه دارد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 هفته پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش