دانشگاه اراک میزبان کنفرانس‌های ملی "جوش و بازرسی" و "آزمایش‌های غیرمخرب"

هدف از برگزاری این دو کنفرانس ایجاد زمینه همکــاری به منظور برقراری ارتباط میان کلیه استادان، پژوهشگران و دست‌اندرکاران صنعت جوشکاری و آزمایش‌های غیرمخرب عنوان شده است.

براساس تقویم برگزاری، آخرین مهلت ثبت نام جهت حضور در این کنفرانس دهم بهمن ماه و آخرین مهلت ارسال پایان نامه یکم بهمن ماه اعلام شده است.

به گفته دکتر نعمت‌زاده دبیر اجرایی کنفرانس ملی جوش، هدف از برگزاری کنفرانس ملی جوش دستیابی به آخرین دستاوردهای مرتبط با صنعت جوش است تا بتوانیم از این دستاوردها جهت ارتقاء سطح علمی، پژوهشی و فناوری صنایع بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.

وی در خصوص تعداد مقالات دریافت شده گفت: حدود 140 مقاله به دبیرخانه کنفرانس رسیده است که از این تعداد چیزی حدود 38 مقاله به صورت ارائه حضوری و چیزی در همین حدود به صورت پوستر پذیرش نهایی شده است.

دبیر اجرایی این کنفرانس با اشاره به دعوت از 4 مهمان ویژه خارجی جهت حضور در این کنفرانس اظهار کرد: دو نفر از مهمانان به عنوان شرکای علمی و صنعتی شرکت ماشین سازی اراک از کرواسی که مقالات حضوری نیز ارائه خواهند داد، به عنوان سخنران کلیدی سخنرانی خواهند کرد. یک مهمان هم از کشور پرتغال به عنوان ارائه دهنده کارگاه آموزشی و مهمان دیگری از کشور سوئد در این کنفرانس حاضر خواهند بود. تخصص همه مهمانان مدعو خارجی در زمینه رویکردهای فرایندهای نوین جوشکاری است.

نعمت زاده افزود: این کنفرانس حامیان ثابتی در هر سال دارد. دبیرخانه اصلی انجمن جوشکاری در اصفهان است و یک شعبه نیز در تهران دارد و شرکت کنترل فرایند، شرکت آما، شرکت ناظران یکتا و چندین شرکت دیگر از حامیان این کنفرانس هستند. از استان مرکزی نیز شرکت ماشین سازی، شرکت آذرآب، پتروشیمی، لجور و بسیاری از شرکت های دیگر در زیرگروه های مختلف همکاری های لازم را انجام خواهد داد.

 پژوهش و فناوری در صنعت جوش و بازرسی، نقش جوش و بازرسی در بهبود کیفیت قطعات، تجهیزات و سازه های فلزی، جایگاه فناوری های جوشکاری در توسعه ایمنی و افزایش بهره وری صنایع کشور، روش های جدید بازرسی و انجام آزمایش های غیر مخرب در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دیگر صنایع، سیستم های مدیریت کیفیت در صنعت جوش، بهره وری و تحول در صنایع کشور و جایگاه بازرسی و استفاده از کدها و استانداردها و استانداردسازی فعالیت های مرتبط با جوشکاری در توسعه ایمنی و افزایش بهره وری فعالیت های صنعتی کشور از جمله محورهای کنفرانس ملی جوش و بازرسی است.

کدها، استانداردها و استانداردسازی، مدیریت و تکنولوژی نوین، پژوهش و توسعه فناوری، تصضمین کیفیت و کنترل کیفیت و آزمایش های غیر مخرب در صنایع تولید انرژی از جمله محورهای کنفرانش ملی آزمایش های غیرمخرب است.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش