جذب واحدهای فناور در مراکز رشد واحد علوم و تحقیقات

از سوی مرکز رشد واحد علوم و تحقیقات فراخوانی برای جذب ایده‌های پژوهشی و طرح‌های فناورانه در قالب هسته‌های پژوهشی منتشر شد.  

بر اساس این فراخوان معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در نظر دارد در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال اقدام به جذب ایده‌های پژوهشی و طرح‌های توجیهی و حمایت از آنها در قالب طرح‌های فناورانه کند.

طرح‌های پژوهشی جذب شده ترجیحا در حوزه‌های نانوفناوری، بیوتکنولوژی، تولید ژنوم‌ها و وکتورهای نوترکیب تعیین شده است و متقاضیان می‌تواند برای ثبت درخواست خود به دفتر توسعه فناوری، کارآفرینی و ارتباط با صنعت واحد علوم و تحقیقات واقع در ساختمان علوم انسانی طبقه ۴ شمالی مراجعه کنند.

‌دکتر فاطمه عزیزآبادی فراهانی معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات آغاز فراخوان جذب ایده‌های پژوهشی و طرح‌های فناورانه در قالب هسته‌های پژوهشی و واحدهای فناور به منظور استقرار در مرکز رشد «بیوفناوری، اصلاح ژنوم‌های جانوری و گیاهی، توسعه وکتورهای نوترکیب و نانوفناوری» واحد علوم و تحقیقات خبر داد و گفت: مرکز رشد «بیوفناوری، اصلاح ژنوم‌های جانوری و گیاهی، توسعه وکتورهای نوترکیب و نانوفناوری» واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ایجاد، توسعه و رشد کسب‌ وکارهای کوچک و دانش‌بنیان و تجاری‌سازی دستاوردهای تحقیقاتی و فناورانه در حوزه‌های تخصصی مربوط به این مرکز رشد، مرحله تأسیس را گذرانده و در حال فعال‌سازی است.

وی افزود: مرکز رشد واحد علوم و تحقیقات با ارایه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه کسب‌وکارهای جدید توسط کارآفرینان در قالب واحدهای نوپای فعال صاحب ایده در حوزه‌های نانوفناوری، بیوتکنولوژی و تولید ژنوم‌ها و وکتورهای نوترکیب پشتیبانی می‌کند.

معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند درخواست‌ها و اعلام آمادگی خود را به دفتر توسعه فناوری، کارآفرینی و ارتباط با صنعت واحد علوم و تحقیقات ارائه کنند، خاطرنشان کرد: مرکز رشد «بیوفناوری، اصلاح ژنوم‌های جانوری و گیاهی، توسعه وکتورهای نوترکیب و نانوفناوری» واحد علوم و تحقیقات با ارائه فضای اداری، فنی و آزمایشگاهی همراه با خدمات حمایتی با حداقل هزینه برای شرکت‌های نوپا و کارآفرین، به یاری این شرکت‌های کوچک در حوزه‌های تخصصی مربوطه می‌پردازد.

وی مراکز رشد را بستری برای تبدیل نوآوری‌ها و دستاوردهای تحقیقاتی به محصولات و نیز ترغیب کارآفرینی و توسعه تکنولوژیک دانست و افزود: واحدهای فناور مستقر در این مراکز، از امکاناتی نظیر تامین فضای کاری اداری در حد مقدورات واحد علوم و تحقیقات، اینترنت دانشگاه و سالن‌های کنفرانس، دوره‌های آموزش و مشاوره در حوزه‌های در حوزه مدیریت کسب‌وکار و مشاوره‌های حقوقی، مدیریتی و تجاری‌سازی بهره‌مند خواهند شد.

عزیزآبادی از ارزیابی عملکرد و ارائه مشاوره به واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد به عنوان مهمترین حمایت این واحد دانشگاهی از صاحبان ایده نام برد و گفت: معرفی واحدهای فناور در افکار عمومی و بازارهای هدف، از طریق ابزارهای اطلاع‌رسانی واحد علوم و تحقیقات و کمک به آنها جهت دریافت تسهیلات مالی، از دیگر حمایت‌هایی است که توسط این واحد صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به ظرفیت علمی واحد علوم و تحقیقات برای پشتیبانی علمی – تخصصی از فعالیت‌های مرکز رشد و مراکز تحقیقاتی، گفت: وجود دانشکده‌های متعدد، گروه‌های آموزشی تخصصی، اساتید برجسته و شاخص و ظرفیت قابل اتکای دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و پسادکتری، ظرفیت و استعداد انجام فعالیت‌های پژوهشی بنیادی و کاربردی را فراهم آورده که می‌تواند منشأ تحول علمی باشد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش