ویژگی های تحصيل در آلمان

آلمان يكی از معدود كشور های اروپايی است كه امكان تحصيل رايگان برای دانشجويان بين المللی را به زبان آلمانی و انگلیسی فراهم كرده است که البته در سطح کارشناسی رشته های کمی به زبان انگلیسی برگزار می شود.

در بين دانشگاه های برتر آلمان، دانشگاه فنی مونيخ رتبه 45، دانشگاه مونيخ رتبه 56 جهانی و دانشگاه های هايدلبرگ، نورمبرگ، درسدن و .... رتبه های بسیار خوب جهانی را به خود اختصاص داده اند.

دانشجويانی كه قصد تحصيل در مقطع كارشناسی را دارند بايد يک دوره يک ساله را در كالج سپری كنند چرا که در اروپا، دانش آموزان 13 سال تحصیل می کنند تا به دانشگاه وارد شوند.

✔️ دانشجويان خارجی ميتوانند 20 ساعت در هفته در طول تحصيل در آلمان كار كنند، كه البته آشنايی با زبان آلمانی حداقل در سطح (ب یک) نقش مهمی در گرفتن كار دانشجويی دارد. 
✔️ دانشجويان در تعطيلات اجازه كار تمام وقت دارند.
✔️ امکان پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی هم در آلمان و هم در سایر کشورهای اروپایی بسیار بالاست و استانداردهای زندگی مانند سرانه، بهداشت و درمان، آموزش و بیمه در بالاترین سطوح جهانی قرار دارد.

بیشتر بخوانید:
◾️ بورسیه تحصیلی دانشگاه درسدن
◾️ چطور ویزای دانشجویی آلمان بگیریم؟
◾️ کار دانشجویی در دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان آلمانی و غیرآلمانی
◾️ کار حین تحصیل در آلمان 


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش