نباید انتظار کاربردی بودن تمام پروژه های تحصیلات تکمیلی را داشت

مسعود برومند در گفتگو با خبرنگار مهر درباره هدفمند کردن پایان نامه های تحصیلات تکمیلی گفت: هدفمند کردن پایان نامه‌های تحصیلی یک راهبرد اساسی است که دانشگاه ها باید در این مسیر با توجه به شرایط فرهنگی و ساختار سازمانی دانشگاه، روش های لازم را اتخاذ کنند.

وی درباره کاربردی شدن پایان نامه های دانشجویی در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز گفت: وقتی مقاطع تحصیلات تکمیلی را با ارائه مقاله می سنجید، در واقع در حال حرکت برروی لبه های تیز علم هستید، بنابراین نمی توانید بگویید که درحال حاضر همه پایان نامه های تحصیلات تکمیلی باید کاربردی باشد.

معاون پژوهشی وزارت علوم افزود: پس این‌ها با هم کمی متفاوت است، در یک جاهایی فعالیت‌های کارشناسی ارشد و دکتری هم می تواند، ماموریت گرا باشد ولی نباید این انتظار را داشته باشیم که حتما هر پروژه تحصیلات تکمیلی که اجرا می شود، کاربردی باشد.

وی ادامه داد: چون برخی از اینها باید علم را توسعه دهند و به همین صورت یک فرایند جمع شده و آرام آرام به جلو حرکت می کند تا به فناوری و بعد به صنعت برسد.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش