معرفی کشورهای هدف برای برگزاری دوره مشترک تحصیلات تکمیلی

معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم با معرفی کشورهای هدف برای دوره های مشترک گفت:حدود ۵۰ دوره مشترک با دانشگاه‌های خارجی مصوب شد.

طاالله کوهیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارج از کشور در سال جاری گفت: برگزاری دوره مشترک چیزی نیست که مختص فقط کشور ایران باشد بلکه امری متداول است تا دانشجویان بتوانند از اساتید دانشگاه‌های دیگر و امکانات آزمایشگاهی آنها بهره مند شوند.

وی ادامه داد: کشورهای هدف ما برای برگزاری دوره‌های مشترک کشورهای صاحب علم، مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه، چین و حتی روسیه است.

معاون مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم افزود: سال گذشته حدود ۵۰ دوره مشترک با دانشگاه‌های خارجی مصوب شد که برخی از آنها اجرایی شده و یک سری نیز اجرایی نشده است، این دوره‌ها بیشتر در رشته‌هایی برگزار می‌شود که کمتر در داخل کشور توانایی رشد یافته‌اند.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد دوره‌های مشترک در دوره دکتری و ۲۰ درصد در مقطع کارشناسی ارشد مصوب شده است.

کوهیان افزود: دانشجویان مقطع دکتری که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند سه سال از تحصیل خود را در کشور و یک سال آن را در کشور دیگر طی می‌کنند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش