واگذاری مسئولیت به استان‌ ها با تشکیل هسته ‌های گزینش

به نقل از دانشگاه آزاد، محمدرضا مردانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی توانسته با توسعه واحدهای دانشگاهی عدالت آموزشی را در مناطق محروم محقق سازد، گفت: در این مقطع دانشگاه آزاد اسلامی باید با حمایت همه جانبه وزارتین، علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهت گیری آموزشی را در راستای نیازهای واقعی بویژه با نگاه مهارتی و کاربردی در دستور کار خود قرار و به مسیر خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: بی‌شک کشور ما مشکلاتی دارد و در این میان دانشگاه‌ها باید فارغ التحصیلان حرفه‌ای و کارآفرین تربیت کنند و با ارائه مشاوره‌ها، برگزاری دوره‌های کارآفرینی، اشتغال، اختصاص تجهیزات و مکان‌هایی که در اختیار دارند، برای اشتغال زایی به مسئولان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند.

مدیرکل دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد گفت: در حوزه گزینش و صلاحیت عمومی، باید فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی معیار اصلی کارگزاران گزینش باشد.

وی تمرکززدایی و واگذاری مسئولیت با تشکیل هسته‌های گزینش به استان‌ها و تقویت هیأت‌های اجرایی جذب را از سیاست‌های جدید دانشگاه ذکر کرد.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی حفظ کرامت و منزلت کارکنان و اعضای هیأت علمی، اعتماد سازی بین متقاضیان جذب و تبدیل وضعیت آنان با مسئولان گزینش، توجه به ارزش‌های دینی و فرهنگی و هدایت جریان گزینش برای ایجاد ظرفیت‌های تعالی بخش را به عنوان اولویت‌ها و سر لوحه کاری گزینش مرکزی برشمرد.

وی گفت: مراحل تبدیل وضعیت یکی از روش‌های رشد و کسب شایستگی علمی و اخلاقی کارکنان و اعضای هیأت علمی است و کسانی می‌توانند این مرحله را پشت سر بگذارند که امتیازات علمی و صلاحیت‌های عمومی را کسب کنند و در این زمینه دانشگاه باید ابتدا بستر لازم را فراهم کند تا شایستگی‌های مورد انتظار از سوی متقاضیان نمایان شود و خواستار پرهیز از هر گونه تنگ نظری به حفظ شأن و منزلت و جایگاه رفیع دانشگاهیان و خواستار تسریع در امر تبدیل وضعیت متقاضیان شد.

مردانی در این نشست خودسازی معنوی، دانش افزایی و توانمندسازی خود ارزیابی و ارزشیابی عملکرد کارگزاران گزینش را از عوامل مهم رشد و تعالی مدیران و کارگزاران گزینش خواند و خواستار توجه به این مهم شد.

وی از اساتید و اعضای هیأت علمی خواست که بر اساس رسالت دینی و اعتقادی خود دانشجویان مومن، متدین و متخصص تربیت کنند و از آنان خواست نسبت به تقویت جایگاه گزینش و رفع مشکلات و موارد پیشروی این دفاتر توجه کنند و در دوره جدید به لحاظ ماهیتی و عملکردی ظرفیت‌های متناسبی برای این بخش نظارتی ایجاد کنند.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش