کارنامه آزمون جایابی دندانپزشکی خارج از کشور منتشر می شود

کارنامه علمی شرکت کنندگان در سی و یکمین دوره آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور محتوی نمره، رتبه و مجاز بودن داوطلب به ادامه تحصیل در سالهای چهارم یا پنجم دندانپزشکی یا گذراندن واحدهای تکمیلی (طبق فهرست مرکز خدمات آموزشی) از ساعت ۱۸ امروز یکشنبه اول بهمن ۹۶ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود.

بر اساس مصوبه ۱۷ خرداد ماه ۹۴ شورای عالی ارزشیابی مدارک تحصیلی، داوطلبان برای ارزشیابی مدرک تحصیلی خود می توانند یکی از سه مسیر زیر را انتخاب کنند:

مسیر اول: انتخاب محل و شروع به تحصیل از سال چهارم یا پنجم دندانپزشکی یا بر اساس لیست واحدهای تکمیلی (در یکی از دانشگاه های پذیرنده به شرح جدول اعلام شده در اطلاعیه)؛ از ساعت ۱۸ یکشنبه اول بهمن تا ساعت ۱۸ چهارشنبه ۴ بهمن با توجه به نمره و رتبه.

حائزان نمره های ۳۴۸ - ۲۲۵ (رتبه های ۱ تا ۱۸) : مجاز به انتخاب و ادامه تحصیل بر اساس لیست واحدهای تکمیلی

حائزان نمره های ۲۲۲ - ۱۹۲ (رتبه های ۱۹ تا ۳۵) : مجاز به انتخاب و ادامه تحصیل در سال پنجم دندانپزشکی

حائزان نمره های ۱۸۹ - ۱۱۷ (رتبه های ۳۶ تا ۴۹) : مجاز به انتخاب و ادامه تحصیل در سال چهارم دندانپزشکی

تبصره: دانش آموختگان دانشگاه های نامعتبر مجازند تا با توجه به نمره و رتبه، به شرح زیر انتخاب محل کنند:

حائزان نمره های ۳۴۸- ۲۲۵ (رتبه های ۱ تا ۱۸) : مجاز به انتخاب و ادامه تحصیل در سال پنجم دندانپزشکی

حائزان نمره های ۲۲۲ - ۱۱۷ (رتبه های ۱۹ تا ۳۵) : مجاز به انتخاب و ادامه تحصیل در سال چهارم دندانپزشکی

هنگام انتخاب محل تحصیل، هر داوطلب می تواند تمام دانشگاه های پذیرنده (بر حسب سال پذیرش یا واحدهای تکمیلی) را انتخاب کند.

افرادی که هنگام انتخاب محل تحصیل، از تمام گزینه های قابل انتخاب استفاده نکنند و در نتیجه، (برحسب نمره و رتبه کسب شده) پذیرفته نشوند، حق هیچ گونه اعتراضی را نداشته و مانند
مشمولان بند ۲ زیر، باید در دوره بعدی آزمون شرکت کنند. بنابراین، توصیه می شود که داوطلبان، تمام دانشگاه های ممکن (مندرج در جدول اطلاعیه) را به ترتیب اولویت مورد نظر خود انتخاب کنند.

نتایج نهایی همراه با نحوه و زمان ثبت نام از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

مسیر دوم: انصراف از انتخاب محل و اعلام تمایل به شرکت مجدد در آزمون دوره بعد (دوره سی و دوم) جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور.

این گروه باید علاوه بر اعلام انصراف از طریق سایت (مراجعه به لینک انتخاب محل، از ساعت ۱۸ روز یکشنبه اول بهمن تا ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۴ بهمن، فرم شماره یک همین اطلاعیه را تکمیل و حداکثر تا روز یکشنبه ۸ بهمن ۹۶ از طریق پست پیشتاز به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کنند.

مسیر سوم: انصراف از انتخاب محل و انصراف از شرکت در آزمون دوره بعد جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور، به منظور تطبیق واحد.

این گروه با قبول پرداخت هزینه های مترتب، بعد از دریافت معرفی نامه از مرکز خدمات آموزشی، به یکی از دانشگاه های مادر (تهران، شهید بهشتی، مشهد، اصفهان، شیراز) جهت تطبیق واحد مراجعه می کنند. این مسیر یک نیمسال تحصیلی طول کشیده و در این فرآیند، نتیجه اعلام شده توسط دانشگاه، غیرقابل تجدید نظر و قطعی تلقی می شود.

این گروه باید علاوه بر اعلام انصراف از طریق سایت (مراجعه به لینک انتخاب محل، از ساعت ۱۸ روز یکشنبه اول بهمن تا ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۴ بهمن، فرم شماره دو همین اطلاعیه را تکمیل و حداکثر تا روز یکشنبه ۸ بهمن ۹۶ از طریق پست پیشتاز به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کنند.

این گروه از داوطلبان موظفند پس از تطبیق واحد در یکی از دانشگاه های مادر، شخصاً نسبت به اخذ پذیرش از یکی از دانشکده های دندانپزشکی کشور اقدام کنند (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئولیتی در قبال اخذ پذیرش برای این افراد ندارد).

داوطلبان لازم است «مصوبه ۱۷ خرداد ۹۴ شورای عالی ارزشیابی مدارک تحصیلی» را با دقت مطالعه کنند. انتخاب هر یک از این سه مسیر، قطعی بوده و قابل تجدید نظر نیست؛ هنگام انتخاب دقت لازم را داشته باشند.

با توجه به متفاوت بودن میزان شهریه دانشگاه های مختلف، داوطلبان موظفند پیش از انتخاب محل تحصیل از مبلغ شهریه دانشگاه های مورد نظر خود (از طریق مراجعه به سایت دانشگاه، و مراجعه حضوری) آگاه شوند. پس از قبولی هیچ عذری پذیرفته نیست.

به دلیل محدودیت زمانی، درخواست هایی که حداکثر تا روز یکشنبه ۸ بهمن ۹۶ تحویل پُست نشوند، بررسی نخواهند شد. (نشانی پستی مرکز سنجش آموزش پزشکی: تهران، خیابان، آزادی، رو به روی بوستان اَوستا، مرکز سنجش آموزش پزشکی است.)

بر اساس مصوبه دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک تحصیلی ( ۱۷ اسفند ۹۵)، سی و دومین دوره آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور (تابستان ۹۷) آخرین دوره برگزاری این آزمون خواهد بود. از آن پس، تمام افراد باید در آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور شرکت کنند.

مجموع ظرفیت اعلام شده برای انتخاب محل دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور ۴۹ نفر در دانشگاه های علوم پزشکی بابل، بیرجند، رفسنجان، زنجان، قزوین، کردستان، لرستان و مازندران و دانشگاه آزاد واحد تهران و واحد خوراسگان است.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش