انتشار اطلاعات جدید در رابطه با چگونگی پردازش درخواست های ویور مشمولان تراول بن 

وزارت خارجه آمریکا با انتشار گزارشی اطلاعات جدیدی را در رابطه با چگونگی پردازش درخواست های معافیت از فرمان اجرائی سوم رئیس جمهور ترامپ مبنی بر ممنوعیت صدور ویزا برای اتباع برخی کشورها از جمله ایران موسوم به تراول بن منتشر کرد.

مهم ترین اطلاعات منتشر شده در این سند جدید بدین شرح است: 
۱- وزارت خارجه ضمن تاکید بر ضروری نبودن ارسال درخواست ویور، بار اثبات وجود شرایط دریافت معافیت را بر عهده متقاضی ویزا می داند (The burden of proof is on the alien to establish that he or she is eligible for a visa and a waiver to the satisfaction of the consular
office).

همچنین بیانیه وزارت خارجه تاکید می کند که متقاضیان ویزا حق ارائه مستندات خود برای اقناع افسر کنسولی جهت صدور ویور را دارا هستند ( The aliens who are subject to Proclamation’s entry restrictions may present evidence during their visa interview regarding their eligibility for a waiver pursuant to the regulations applicable to immigrant and nonimmigrant visas applicants).

این بدین معناست که متقاضیان ویزا لازم برای اثبات وجود شرایط دریافت ویور مدارک و استدلال های خود را در غالب پکیج های ویور به سفارتخانه ها ارائه کنند.

۲- وزارت خارجه اعلام کرده است که در شرایط فعلی تمام افراد متقاضی ویزا که مشمول تراول بن می شوند باید چک امنیتی ویژه ( post-interview interagency  security review) را سپری نمایند که پروسه ای طولانی است.

در حال حاضر بیش از 12 هزار پرونده درخواست ویزا در حال گذراندن این مرحله هستند و چنانچه مورد تایید قرار بگیرند احتمال صدور ویور و نهایتا ویزا برای آن ها وجود دارد. به نظر می رسد پرونده اکثر افرادی که در مصاحبه خود با قول مساعد افسر کنسولی برای درخواست ویور روبرو شده اند در این مرحله قرار داشته باشد.

۳- وزارت خارجه در همکاری با سایر نهادهای ذی ربط در حال نهائی کردن سیستم جدیدی برای چک امنیتی افراد مشمول تراول بن هستند ( automated screening and vetting process) که مدت زمان چک امنیتی را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داد.

وزارت خارجه ابراز امیدواری کرده است که این سیستم جدید حداکثر تا پایان سال مالی جاری (آخر سپتامبر) به بهره‌‌برداری برسد.انتظار می رود با راه‌اندازی این سیستم جدید تغییرات مهمی در رابطه با پرونده‌های مهاجرتی ایرانیان رخ دهد.

 ➕ بیشتر بخوانید:
 🔹 مهاجرت به آمریکا
 🔹 شرایط گرفتن ویزای آمریکا دشوارتر شد
 🔹  ممنوعیت برخی ایرانیان برای اخذ گرین کارت آمریکا
 🔹 آیا ادعای ترامپ درباره قوانین مهاجرتی آمریکا درست است؟

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

اینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 ماه پیش

#ژورنال شناسی 
در خصوص ژورنال های مهندسی نرم افزار  کسی ژورنال خوب سراغ داره؟
2 ماه پیش