انتخاب ملبورن به عنوان سومین شهر تاکسی‌های پرنده اوبر

شرکت اوبر اعلام کرد که استرالیا اولین بازار جهانی برای خدمات، «اوبر ایر» تاکسی‌های پرونده این شرکت خواهد بود. پس از دالاس و لس‌آنجلس، شرکت اوبر، شهر ملبورن استرالیا را به عنوان سومین شهری که تاکسی‌های پرنده اوبر در آن به پرواز درخواهد آمد، انتخاب کرد. پروازهای آزمایشی این تاکسی‌ها از سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد و سه سال بعد از آن نیز استفاده عمومی آن شروع می‌شود.

خبر انتخاب ملبورن به عنوان سومین شهر تاکسی‌های پرنده اوبر در نشست مسئولان این شرکت در واشنگتن اعلام شد. در این نشست جزئیاتی از تاکسی‌های پرنده اوبر نیز ارائه شد و کابین‌های این نوع تاکسی‌ها را به نمایش گذاشت.علاوه بر اوبر، چندین شرکت دیگر به فکر راه‌اندازی تاکسی‌های پرنده به عنوان یک شیوه جدید تاکسی‌رانی هستند.

اوبر اعلام کرده که توسعه حمل و نقل شهری هوایی، موجب کاهش ترافیک در شهرها می‌شود. اریک الیسون، مدیر بخش جهانی تاکسی‌های پرنده اوبر گفت با توجه به توسعه مداوم شهرهای بزرگ، وابستگی به داشتن یک خودرو شخصی طولانی مدت نخواهد بود. این مقام اوبر تأکید کرد که این شرکت ظرفیت آن را دارد که در زمینه کاهش بار ترافیکی جاده‌ها کمک کند. او اضافه کرد که زمان عبور از مسیر نوزده کیلومتری محله مرکزی ملبورن که در حالت عادی یک ساعت به طول می‌انجامد با تاکسی‌های پرنده اوبر به ده دقیقه کاهش خواهد یافت.

 ➕ در این رابطه بخوانید:
🔹 رونمایی از نمونه اولیه تاکسی پرنده الکتریکی
🔹 ویدئویی از آزمایش نخستین تاکسی‌های پرنده

سوزان اندرسون، یکی از مدیران اوبر نیز از ابتکارات دولت استرالیا در زمینه به کارگیری تاکسی‌های پرنده سخن گفت. او درباره دلیل انتخاب ملبورن به عنوان اولین شهر خارج از آمریکا برای تاکسی‌های پرنده اوبر گفت که ملبورن علاوه بر ویژگی‌های جمعیتی و جغرافیایی، دارای فرهنگی پیشرو در زمینه فن‌آوری است. این مقام اوبر گفت که تاکسی‌های پرنده اوبر در شهرهای دیگر استرالیا نیز در مدت کمی به راه خواهند افتاد.
اوبر که در زمینه تاکسی‌های پرنده با ارتش آمریکا و همچنین ناسا همکاری می‌کند، توانسته در مدت اخیر شرکای دیگری را نیز برای ساخت این نوع تاکسی پیدا کند. اوبر اولین بار در سال ۲۰۱۶ از قصد خود برای راه‌اندازی تاکسی‌های پرنده خبر داد و سال گذشته نیز اعلام کرد که یک آزمایشگاه برای ساخت این تاکسی‌ها در پاریس گشایش یافته است.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

اینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 ماه پیش

#ژورنال شناسی 
در خصوص ژورنال های مهندسی نرم افزار  کسی ژورنال خوب سراغ داره؟
2 ماه پیش