پنج دلیل اصلی برای مجرد بودن آقایان

محققین و روانشناسان برای تهیه سنجش درباره دلایل مجرد بودن مردان، سئوالی را خطاب به مردان در شبکه اجتماعی Reddit مطرح کرده اند با »عنوان «آقایان، چرا مجردید؟بیش از ۲۰ هزار نفر نسبت به سئوال واکنش نشان دادند. حدود ۷ هزار نفر  نیز خیلی مشخص و جدی به سئوال « چرا مجردید؟» پاسخ دادند.

بعد از دستچین کردن پاسخ ها، محققین در نهایت به پنج دلیل اصلی برای مجرد بودن آقایان رسیدند:
◾️رتبه پنجم به جواب هایی تعلق گرفت که مردان مدعی شدند وقتی با یک زن روبرو می شوند آنچنان دستپاچه می شوند که مغزشان تقریبا از کار می افتد.

◾️رتبه چهارم به دلایلی در بین مردان اشاره می کند نگران از دست دادن آزادی و استقلال فردی هستند. آنها چون از آزادی  و حریم شخصی که دارند راضی هستند.

◾️رتبه سوم مقدار جوابها به مجردینی اختصاص داشت که معتقدند برای رابطه نباید وقت و انرژی گذاشت. به نظر این عده از مردان، رابطه ها خود به خود ایجاد می شوند. این مردان مجرد صبورانه منتظرند آن اتفاقی که آرزویش را دارند ایجاد شود.

◾️رتبه دوم بیشترین جوابها به مردانی رسید که فکر می کنند نداشتن اعتماد به نفس، آنها را از آشنایی و ارتباط باز می دارد. آنها احساس می کنند با وضعیتی که دارند  شانس ازدواج و تشکیل خانواده شان کافی نیست.

◾️بیشترین جوابها بابت اینکه مردان چرا مجرد هستند متاسفانه دلیل غم انگیزی دارد. رتبه اول به مردانی اختصاص داده شد که معتقدند چون آدم زشتی هستند فرصت رابطه و آشنایی از آنها عملا سلب می شود.

روانشناسان معتقدند، چون اکثریت ازدواج های قدیم، انتصابی و گاها اجباری بود مردان کلا بلد نیستند برای یافتن یار، خود را جذاب و دوست داشتنی نشان دهند. خیلی از دختران و پسران دوران قدیم شاید  قبل از ازدواج حتی اسم همدیگر را نمی دانستند و فقط روز ازدواج قیافه همدیگر را می دیدند. یا اینکه حتی از سال ها قبل، قرار ازدواج شان بسته می شد.
برای همین، بخش زیادی از مردان مجرد یا اعتماد کافی به خود ندارند یا فکر می کنند جذاب نیستند یا به بهانه های مختلف، نظیر بی پولی یا نداشتن تحصیلات و شغل مناسب، خود را در معرض آشنایی و انتخاب قرار نمی دهند. نظرات مستقیم مجردها به خوبی نشان می دهد که مردان بهتر است شگردهای جذابیت و ابراز وجود و معرفی خود را یاد بگیرند.

 ➕ بیشتر بخوانید:
🔹 داشتن همسر شاد عمر را طولانی‌تر می‌کند
🔹 ۵ موضوع نگران‌کننده که مردان کمتر از آن حرف می‌زنند
🔹 شادترین انسان‌های جهان کدامند؟ افراد مجرد یا متاهل؟

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام
1 هفته پیش

سلام.من ترم اخر ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی از دانشگاه سراسری با معدل بالای ۱۷ و نیم هستم. و سابقه دو کار پروژه ای در اداره کار و شرکت گاز سرخون بندرعباس رو دارم. میخوام با چاپ مقاله پایان نامه م توی ژورنال خوب پدیرش بگیرم ولی خیلی زمانبره و من زیاد وقت ندارم برا مهاجرت. بنظرتون چه راهی میتونم سریعتر اپلای کنم و بورسیه بگیرم. کشورش هم مهم نیست برام‌فقط میخوام دانشگاهی که هست توی زمینه استراتزی و محیط زیست علاقمند باشه که کار منو بپذیره.ممنون میشم هر راه دیگه که میدونید و به ذهنتون میرسه و یا از آشناهاتون که رشته مدیریت بودن و تونستن پذیرش بگیرن اطلاعاتی در اختیارم قرار بدید.  
1 هفته پیش

سلام این مقالات بورسیه کانال برای مدارک دیپلم که هنوز وارد دانشگاه نشدن هم قابل ثبت نامه؟
2 هفته پیش