بهترین زمان کاوشگری در فضا فرارسیده است

سازمان فضایی ایالات متحدۀ آمریکا یا ناسا به استناد تازه‌ترین اطلاعات از فعالیت‌های کیهانی گفته است که دهۀ آینده آرام‌ترین سال‌های دو قرن اخیر در فضا بوده و بهترین زمان برای کاوشگری و ماموریت‌های فضایی می‌باشد.

ناسا پیش بینی کرده است که در یک دهۀ آینده تشعشعات موسوم به "لکه‌های خورشیدی" در سطح آفتاب کمتر خواهد بود که منجر به آرامش در منظومه شمسی خواهد شد. لکه‌های خورشیدی که در نتیجۀ فعالیت‌های این ستاره به وجود می‌آید، دارای جاذبه مغناطیسی میباشد که انرژی مغناطیسی آن هزارها بار بیشتر از جاذبه زمین است.

کاهش فعالیت‌های خورشیدی منجر به کاهش لکه‌های خورشیدی می‌شود و کاهش لکه‌های خورشیدی سبب کم شدن تشعشات و ذرات انرژی‌دار کیهانی در منظومه شمسی خواهد شد. جاذبه مغناطیسی، زمین را از تشعشعات کیهانی محفوظ نگه‌ می‌دارد، اما فضانوردان که از جو زمین بیرون می‌روند به مقدار زیادی در معرض به این تشعشعات زیانبار اند.

➕ بیشتر بخوانید:
برنامه ساخت ماهواره‌بر با چاپگر سه‌بعدی در آمریکا
ویدئویی از نحوه تشکیل شفق قطبی
تصاویر ارسالی از کاوشگر STEREO-A ناسا

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش