هند تا سال ۲۰۳۰ ایستگاه فضایی به مدار زمین می فرستد

هند پس از باز کردن اولین مرکز پرواز انسان به فضا، برای یک قدم بزرگتر برنامه دارد؛ این کشور می خواهد وقت بیشتری را در مدار زمین بگذراند. «کیلاساوادیوو سیوان» رئیس سازمان پژوهش‌های فضایی هند، اخیراً از نقشه خود برای فرستادن یک ایستگاه فضایی به مدار زمین در سال ۲۰۳۰ رونمایی کرد.
بنا به گزارش وبلاگ فن آوری «انگجت»، این ایستگاه به نسبت کوچک خواهد بود و فضانوردان تنها به مدت ۱۵ تا ۲۰ روز می توانند در فضا بمانند ولی به اندازه کافی وقت خواهند داشت تا آزمایش‌های ریزگرانشی انجام دهند.

آقای سیوان می گوید، هند برای این کار از کشورهای دیگر کمک نخواهد خواست.

انتظار می رود که جزئیات بیشتر پس از اولین مأموریت سفر انسان به فضای هند که قرار است در سال ۲۰۲۲ انجام شود، در دست قرار گیرد. هند در حال حاضر به روی یک ماهنورد بدون سرنشین تمرکز کرده است که قرار است در ۱۵ ژوئیه سال جاری به فضا فرستاده شود.
اگر همه چیز از روی برنامه و بر وفق مراد پیش رود، هند در فهرست کشورهایی مثل چین، روسیه، و آمریکا قرار خواهد گرفت که ایستگاه فضایی در مدار زمین دارند.

➕ بیشتر بخوانید:
بهترین زمان کاوشگری در فضا فرارسیده است
خطر تصادف اجزای ماهواره هندی با ایستگاه فضایی
هر شب ۳۵ هزار دلار، قیمت اقامت توریست‌ها در ایستگاه فضایی

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش