اشتغال درآمدزا خطر ابتلا به اختلالات روانی را کاهش می‌دهد

تنایج تحقیقات پژوهشگران دانشگاه‌های کمبریج و سالفورد بریتانیا نشان داده است داشتن شغل احتمال ابتلا به بیماری‌های روانی را در انسان‌ها کاهش می‌دهد.

تنایج تحقیقات پژوهشگران دانشگاه‌های کمبریج و سالفورد بریتانیا نشان داده است داشتن شغل احتمال ابتلا به بیماری‌های روانی را در انسان‌ها کاهش می‌دهد. بر اساس این پژوهش اشتغال درآمدزا، ریسک آسیب خوردن سلامت روان افراد را به طور میانگین تا حدود یک‌سوم کاهش می‌دهد.

در این پژوهش والدین خانه‌دار و افراد بی‌شغل مورد بررسی قرار گرفته‌اند. در چارچوب این پژوهش که در نشریه تخصصی "علوم اجتماعی و پزشکی" به چاپ رسیده، داده‌های بیش از ۷۰ هزار شرکت‌کننده مورد بررسی قرار گرفته‌اند. یکی دیگر از یافته‌های همین پژوهش نشان می‌دهد افزایش میزان کار به افزایش تندرستی افراد نمی‌انجامد. بر اساس تحقیقات انجام‌شده تاثیر هشت ساعت کار درآمدزا بر سلامت روان با تاثیر ۳۷ تا ۴۰ ساعت کار درآمدزا در هفته برابر است.

➕ بیشتر بخوانید:
شغل و کار مردها ۱۰ برابر مرگبارتر است
افزایش امید به زندگی و خطر خالی ماندن جیب بازنشسته‌ها پیش از مرگ


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش