تحصیل دندان پزشکی در کشور کانادا

رشته دندان پزشکی زیر شاخه رشته  پزشکی می باشد که در سال های اخیر مورد استقبال زیادی متقاضی قرار گرفته است. متقاضیان برای تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا در ابتدا می بایست یک دوره Premedical یا آمادگی برای ورود به دانشکده دندانپزشکی ( کانادا) می باشد که مدت زمان این دوره به میزان دو یا چهار سال است. پس از اتمام این دوره متقاضی منجر به اخذ مدرک لیسانس (کارشناسی) در علوم پایه، مانند زیست شناسی، انسان شناسی و علوم اجتماعی است که مسلتزم ورود به دانشکده دندانپزشکی در مقطع کارشناسی است.

➕ در این رابطه بخوانید:
 تامین هزینه تحصیل در کانادا

دوره های کارشناسی دندانپزشکی در کانادا، با قبولی متقاضی در آزمون DAT که توسط سازمان غیر دولتی دندانپزشکی کشور کانادا ADA برگزار می شود و با صدور اولین مدرک کارشناسی دندانپزشکی در رشته های جراحی دندان و یا دندانپزشکی، به انجام می رسد. متقاضیان پس از سپری کردن دوره Premedical و یا آمادگی به مدت 2 یا 4 سال می بایست به مدت 4 سال تحصیل در رشته تخصصی دندانپزشکی، جراحی دندان، دکترای جراحی دندان و دکترای دندانپزشکی را سپری و سپس متقاضی باید به مدت 3 سال تحصیلات تکمیلی، در یافت PHD دندانپزشکی و جراحی دندان را با موفقیت پشت سر بگذارد و در انتها متقاضیان باید دوره های تخصصی بالینی و فلوشیپ را سپری کنند.

 یکی دیگر از مواردی که برای متقاضیان بین المللی در باب مهاجرت مطرح است، میزان هزینه های تحصیل (کانادا) و زندگی می باشد. میزان هزینه های تحصیل در شاخه دندان پزشکی در کشور کانادا در ایالت های مختلف این کشور متغییر می باشند. بطور مثال در ایالت کبک در کل دوره به میزان 40000 دلار، ایالت بریتیش کلمبیا به میزان 220000 دلار می باشد. متقاضیان دندانپزشکی در کشور کانادا علاوه بر هزینه های تحصیل هزینه های زندگی را نیز می بایست در نظر بگیرند که به این مبالغ افزوده می شود. میزان هزینه های زندگی با توجه به زندگی شخصی هر فرد و ایالت های مختلف کشور کانادا متغیر، به میزان 1500 الی 2500 دلار می باشد. ‌

➕ بیشتر بخوانید:
هزینه های دندانپزشکی در کانادا
 مهاجرت کاری دندان پزشکان به کانادا
 شرایط تحصیل در دانشکده پزشکی و دندان پزشکی آلبرتا


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت سلام میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان میشه با مدرک کاردانی فنی حرفه ای ویزای تحصیلی گرفت بعد اینکه با این مدرک میشه کنکور سراسری در رشته های مثل ریاظی یا انسانی شرکت کرد بعد کنکور در خواست. ویزای تحصیلی داد یا نه بعد محددیت سنی داره مثلا اگه طرف 24 سالش باشه قبول میکنن بازم برای مقطع لیسانس در آلمان یا نه
2 هفته پیش

بنده دو هفته است رزومه را ارسال کرده ام به ایدی تلگرام ولی خبری نشده است چرا؟ 
2 هفته پیش

باسلام بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی با معدل 18.17 در رشته مهندسی کشاورزی علوم دامی می باشم و دارای یک کتاب تالیفی و یک کتاب ترجمه  در زمینه رشته خود ویک مقالهisi می باشم میخواستم بنده را راهنمایی بفرمایید که میتوانم در کشور آلمان یا اتریش در مقطع دکتر بورسیه بگیرم و آیا محمدودیت سنی در این زمینه وجود دارد؟ 
ممنون
4 هفته پیش