واحد علم‌سنجی و توسعه پژوهش علوم ورزشی راه‌اندازی شد

واحد علم‌سنجی و توسعه پژوهش علوم ورزشی با هدف ارتقای جایگاه تولیدات علمی حوزه علوم ورزشی در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌‏المللی، بر مبنای ارزیابی مستمر و مطالعات تطبیقی با حوزه‌‏های علوم ورزشی در منطقه و جهان و دستیابی به اهداف پژوهش و فناوری پیش‌بینی‌شده در اسناد بالادستی ازجمله سند چشم‌انداز 1404، ساماندهی تولیدات علمی این حوزه در کشور در پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری راه‌اندازی شد.

راه‌اندازی واحد علم‌سنجی به رفع بخشی از نیازهای علمی و پژوهشی کشور در زمینه ثبت و سنجش تولیدات علمی حوزه علوم ورزشی و تربیت‌بدنی از نظر کمّی و کیفی، ارتقای کیفیت تولیدات علمی حوزه علوم ورزشی و تربیت‌بدنی، استانداردسازی تولیدات علمی کشور و ایجاد بسترهای لازم برای نمایه‌سازی تولیدات علمی و پژوهشی در سطح ملی و فراملی کمک قابل‌توجهی می‌کند و موجب خواهد شد تا دستاوردهای علمی و پژوهشی که حاصل تلاش اساتید و دانشجویان است، به نحو منظم و سازماندار به اطلاع علاقه‌مندان برسد.

سیاست‏گذاری و برنامه‏‌ریزی برای ارتقای کمی و کیفی تولیدات علمی حوزه علوم ورزشی و تربیت‌بدنی در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی بر اساس شاخص‏‌های علم‌سنجی، رصد و ثبت دوره‌ای آمار تولیدات علمی حوزه علوم ورزشی و تربیت‌بدنی و تهیه گزارش برای پژوهشگاه علوم ورزشی و اطلاع‌‏رسانی در سطوح ملی و بین‌المللی، تعیین جایگاه علوم ورزشی کشور در سطح بین‌المللی ازنظر تولیدات علمی، فناوری و نوآوری و ارائه راهکارهای ارتقای جایگاه علمی ایران در راستای اسناد بالادستی و اهداف کلان علم و فناوری کشور و انجام بررسی‌های مقایسه‌ای روند رشد حوزه‌های مختلف علوم ورزشی در بازه‌های زمانی متفاوت و ارائه بازخورد به نهادهای اجرایی و سیاستی و دانشگاه‌ها را می‌توان به‌عنوان بخشی از اهداف راه‌اندازی این مرکز ذکر کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، به صورت هفتگی اخبار متنوعی در خصوص علم سنجی در علوم مختلف از جمله حوزه علوم ورزشی از طریق واحد علم‌سنجی پژوهشگاه علوم ورزشی منتشر خواهد شد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش