جاب آفر یا پیشنهاد شغلی کانادا

 یکی از راه هایی که میتواند به اقامت دائم و شهروندی کانادا منجر شود، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر یا جاب آفر می باشد. چنانچه مایل هستید از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر به کانادا مهاجرت کنید، لازم است در ابتدا با مشخصات و شرایط کار کردن اتباع خارجی در کانادا آشنا شوید.

به طور کلی چنانچه کارفرمایی بخواهد فردی غیر کانادایی را به استخدام خود درآورد، ابتدا باید ثابت کند که وی نتوانسته فرد مشابهی را بر اساس نیاز فرصت شغلی مورد نظرش در کانادا بیاید. در این صورت چنانچه کارفرما در نتیجه پست نمودن آگهی های استخدام در جراید شناخته شده و وب سایت های مربوطه نتواند فرد مورد نظر خود را بیابد، ممکن است بتواند یک فرد خارجی را جذب نماید. البته در این راه لازم است ثابت شود که چگونه فرد مورد نظر دارای صلاحیت هایی است که در سایر متقاضیان کانادایی موجود نبوده که خواهان کار در آن فرصت شغلی هستند. همچنین میزان حقوق در نظر گرفته شده برای آن شغل می بایست منطبق با پایه حقوقی میانگین آن شغل در کانادا باشد. چنانچه کارفرما تمامی این موارد را رعایت نموده و همچنان نیازمند جذب نیروی خارجی مورد نظر باشد، وی می بایست سندی به نام LMIA یا ارزیابی اثر گزاری بر بازار کار کانادایی نیز دریافت کند.

اگر بخواهیم جاب آفر حقیقی بگیریم باید چه کنیم؟
راهی را که به شما پیشنهاد میکنم آسان نیست، اما نشدنی نیست. فقط کافی است تلاشتان را بکنید و هیچ وقت مایوس نشوید. ضمنا این روش را به آنهایی که در کانادا هم به دنبال کار میکردند اکیدا توصیه می کنیم. بسیاری از متقاضیان از همین راه موفق به یافتن کار شده اند. حتما سایت معروف لینکدین را میشناسید. این وبسایت معدن بسیار ارزشمندی از مشخصات تمام افرادی است که آشنایی با هر کدامشان میتواند زمینه اخذ جاب آفر را برای شما فراهم کند.

آیا به آفرهای چند ده هزار دلاری برخی شرکت ها برای گرفتن جاب آفر میتوان اعتماد کرد؟
متاسفانه هر کجا که نیاز و تقاضا زیاد میشود احتمال سوءاستفاده نیز افزایش پیدا میکند. قطعا نمیتوان گفت تمامی این پیشنهادها Fake بوده و همگی آنها ساختگی‌ هستند اما مشکل اینجاست که تشخصی واقعا یا ساختگی بودن این آفرها کار شما نیست. کار هیچ کس نیست و فقط و فقط ممکن است اداره مهاجرت کانادا از ساختگی بودن آن مطلع شود و آنگاه است که شما برای همیشه باید با مهاجرت خداحافظی کنید. سازمان مهاجرت کانادا هر زمان که تشخصی دهد آفر شما ساختگی بوده در هر مرحله ای که باشید پرونده شما را رجکت کرده و برای همیشه در را به روی شما میبندد. پس اینکه من ۵۰ یا ۶۰ هزار دلار پرداخت کنم و چنین ریسکی را بپذیرم دیگر پای خودم است. 

آیا نمیشود جاب آفر واقعی گرفت؟
قطعا هیچ کاری غیر ممکن نیست. اما باید بدانید این روش کم کم از قوانین مهاجرتی کانادا رخت می بندد و جای خود را به سیستم های اکسپرس اینتری و خود اشتغالی می دهد. پس بی دلیل وقت و انرژی خود را هدر ندهید و سعی کنید از روش های جایگزینی که نام برده شد استفاده کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
باید ها و نباید های جاب آفر
گرفتن جاب آفر و پیدا کردن کار در کانادا


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش