دانشگاه های ایران و اتریش در ۱۷ طرح پژوهشی همکاری می کنند

به نقل از دانشگاه خوارزمی، کارگروه ملی همکاری‌های علمی بین المللی به منظور شرکت در کنفرانس مشترک همکاری‌های آموزش عالی از ۳ تا ۵ بهمن ۱۳۹۶ به سرپرستی حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل و با حضور محمدعلی سبحان اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی به عنوان مسئول کارگروه ملی همکاری با کشور اتریش و نیز تعدادی از مسئولان دانشگاه های مختلف به کشور اتریش سفر کرد.

براساس این گزارش، در روز سه شنبه ۳ بهمن، دیداری از آکادمی علوم اتریش صورت گرفت و راهکارهای گسترش ارتباطات علمی مطرح و مقرر شد، همکاری مشترک بیشتری در تحقیقات استادان رشته های علوم انسانی، علوم پایه و فنی به ویژه در حوزه های جدید فناوری صورت گیرد.

سپس بازدیدی از صندوق حمایت مالی علوم اتریش انجام گرفت و زمینه های همکاری بورسیه‌ها و نحوه حمایت های مالی بحث و بررسی شد و در نهایت دانشگاه خوارزمی مسئول هماهنگی های بعدی در اجرای مصوبات مرتبط با دو محور آکادمی اتریش و صندوق حمایت مالی تعیین شد.  

همچنین در جلسه ای به منظور انتخاب طرح‌های مشترک در قالب کمیته ای با حضور فیشر رئیس جمهور سابق اتریش، مدیرکل آژانس همکاری‌های علمی اتریش OEAD، روسای دانشگاه‌های اتریش و گروه اعزامی ایران متشکل از قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، سفیر ایران در اتریش، رئیس دانشگاه خوارزمی و مدیر مرکز همکاری‌های بین المللی دانشگاه خوارزمی برگزار شد.

 در این جلسه پس از ارائه گزارش توسط مسئولان دانشگاه خوارزمی و نماینده دانشگاهی کشور اتریش، ۱۷ طرح از مجموع ۷۸ طرح؛ مورد توافق کمیته قرار گرفت که این ۱۷ طرح مختص دانشگاه‌های تهران و سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در حوزه های مختلف علوم انسانی، علوم پایه، هنر و فنی و مهندسی بودند.

بنابراین گزارش، در روز چهارشنبه ۴ بهمن نیز کنفرانس عمومی همکاری های علمی دو کشور درخصوص گسترش همکاریهای علمی و آموزشی در قالب کارگروه‌های تخصصی شروع و درجریان است.

براساس این گزارش، در راستای توسعه روابط و همکاری های بین المللی علمی و آموزشی با کشورهای مختلف جهان؛ سال گذشته دانشگاه خوارزمی به عنوان متولی کارگروه ملی همکاری با کشور اتریش انتخاب شد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش