نظام رتبه بندی تایمز برترین های آموزش در اروپا را معرفی کرد

نظام رتبه بندی جهانی تایمز، رتبه بندی تدریس در اروپا برای سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد. نظام رتبه بندی تایمز این رتبه بندی را با تمرکز بر محیط آموزشی و آموزش در نهادهای آموزش عالی اعلام کرده است. نتایج این رتبه بندی با استفاده از نظرات دانشجویان اروپایی به دست آمده و در سال ۲۰۱۹ میلادی از نظرات ۱۲۵ هزار دانشجو از ۱۸ کشور استفاده شده است. علاوه بر مشارکت دانشجویان، رتبه بندی نتایج کسب شده از سوی دانشجویان، تنوع محیط های آموزشی و منابع دانشگاهی برای تدریس نیز در این رتبه بندی موثر بوده است. به طور کلی، در این رتبه بندی بر اساس ۱۴ معیار عمل شده است و عملکرد فردی و محیط زیست دو شاخص جدید در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ هستند.

بر اساس این رتبه بندی انگلستان ۱۷ موسسه از ۲۰ موسسه اول را در اختیار دارد و در مجموع ۹۹ موسسه بریتانیایی از ۲۵۸ موسسه حاضر در این رتبه بندی، در این جمع حضور دراند. اسپانیا در سال جاری پیشرفت چشمگیری داشته است و تنها کشوری است که پس از انگلیس ۱۵ موسسه در میان رده ها بالا دارد. هلند نیز جایگاه بهتری نسبت به سال گذشته پیدا کرده است. در عین حال ایتالیا نیز به طور قابل ملاحظه ای تعداد موسسات خود را افزایش داده است و در این رتبه بندی دارای ۳۳ موسسه است.
 

در مجموع، ۲۵۸ دانشگاه از ۱۸ کشور در این رتبه بندی قرار دارند و این در حالی است که در سال گذشته تعداد ۲۴۲ موسسه از هشت کشور مورد ارزیابی قرار گرفته بودند. دانشگاه های جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، یونان، مجارستان، لتونی، لیتوانی، لهستان، اسلواکی و اسلوونی برای اولین بار در این رتبه بندی حضور دارند.
 

دانشگاه های برتر آموزشی اروپا در رتبه بندی تایمز

رتبه دانشگاه کشور
۱. آکسفورد بریتانیا
۲. کمبریج بریتانیا
۳. ناوارا اسپانیا
۴. کالج دانشگاهی لندن (UCL) بریتانیا
۵. دانشگاه سنت آندروز بریتانیا
۶. کینگز کالج لندن بریتانیا
۷. لنکستر بریتانیا
۸. وارویک بریتانیا
۹. بریستول بریتانیا
۹. ادینبورگ بریتانیا
۹. منچستر بریتانیا
۱۲. بارسلونا اسپانیا
۱۳. مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن بریتانیا
۱۴. امپریال کالج لندن بریتانیا
۱۴. ناتینگهام بریتانیا
۱۶. یورک بریتانیا
۱۷. کویین مری لندن بریتانیا
۱۸. مادرید اسپانیا
۱۸. گالسکو بریتانیا
۲۰. آمستردام هلند
۲۰. اکستر بریتانیا
۲۲. شفیلد بریتانیا
۲۳. نیوکاسل بریتانیا
۲۴. دانشگاه نایمخن هلند
۲۴. دانشگاه وریج آمستردام هلند
 

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش