آیا داشتن نمره زبان برای مهاجرت اجباری است؟

جواب کوتاه این است که برای بعضی از برنامه‌ها داشتن کارنامه زبان در ابتدای تشکیل پرونده اجباری است و برای بعضی اجباری نیست. ویزای و پذیرش دانش آموزی نیازی به نمره زبان ندارد. دانش آموزان معمولا در هنگام شروع کلاس ها امتحان تعیین سطح زبان می دهند و در صورت نیاز در کلاسهای زبان مدرسه شرکت میکنند. 

در مورد ویزای دانشجویی، بدون داشتن نمره زبان به شما پذیرش مشروط داده میشود و این شانس ویزای شما را کاهش می دهد. البته در بعضی شرایط خاص می توان برای گذراندن دوره زبان، پذیرش و ویزای زبان گرفت.

برای مدرک دو ساله کالج احتیاج به نمره ایلتس ۵.۵ تا ۶ اکادمیک و برای فوق لیسانس و دکتری احتیاج به نمره ایلتس ۶.۵ تا ۷ اکادمیک دارید.

برای باز کردن پرونده اکسپرس انتری و تمامی پرونده های استانی و اسکیلد ورکر نمره زبان در ابتدای کار اجباری هست. در این نوع پرونده ها هرچه نمره زبان بالاتری داشته باشید امتیاز بالاتری کسب می کنید. در بعضی از موارد با وجود اجباری نبودن کارنامه زبان مانند روش خود اشتغالی ورزشکاران و هنرمندان، نمره زبان در تعیین امتیاز کل متقاضی و بهبود رتبه و شانس موفقیت پرونده متقاضی بسیار موثر است.

نکته مهم این است که افسر بررسی پرونده باید به این نتیجه برسد که فرد مهاجر قادر خواهد بود از لحاظ اقتصادی وارد بازار کار و سرمایه شود و یکی از نکاتی که در این تصمیم‌گیری مهم است،‌ دانش زبان است. بنابراین با وجود اجباری نبودن کارنامه زبان، عدم ارائه آن ممکن است بعد از ماه‌ها و یا سالها انتظار، باعث رد شدن و یا تاخیر در دریافت اقامت گردد و توصیه ما این است که برای جلوگیری از این خطر حداقل نمره آیلتس ۵ (و یا معادل آن در زبان فرانسه) را کسب نمایید.

➕ بیشتر بخوانید:
۵ تصور غلط در مورد ادامه تحصیل در خارج از کشور
بدون مدرک زبان به چه کشورهایی میتوان مهاجرت کرد؟
اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا بدون مدرک زبان انگلیسی
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت سلام میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان میشه با مدرک کاردانی فنی حرفه ای ویزای تحصیلی گرفت بعد اینکه با این مدرک میشه کنکور سراسری در رشته های مثل ریاظی یا انسانی شرکت کرد بعد کنکور در خواست. ویزای تحصیلی داد یا نه بعد محددیت سنی داره مثلا اگه طرف 24 سالش باشه قبول میکنن بازم برای مقطع لیسانس در آلمان یا نه
2 هفته پیش

بنده دو هفته است رزومه را ارسال کرده ام به ایدی تلگرام ولی خبری نشده است چرا؟ 
2 هفته پیش

باسلام بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی با معدل 18.17 در رشته مهندسی کشاورزی علوم دامی می باشم و دارای یک کتاب تالیفی و یک کتاب ترجمه  در زمینه رشته خود ویک مقالهisi می باشم میخواستم بنده را راهنمایی بفرمایید که میتوانم در کشور آلمان یا اتریش در مقطع دکتر بورسیه بگیرم و آیا محمدودیت سنی در این زمینه وجود دارد؟ 
ممنون
4 هفته پیش