افزایش ۸۸ درصدی اعطای شهروندی استرالیا

جدیدترین آمار و ارقام ارائه شده توسط وزارت کشور استرالیا حاکی از این است که مدت زمان انتظار برای اخذ شهروندی استرالیا کاهش پیدا کرده است و در طول سال گذشته شمار افرادی که موفق به اخذ شهروندی استرالیا شده اند افزایش قابل توجهی داشته است.

دیوید کلمن وزیر مهاجرت استرالیا در این باره می گوید: بین ۱ جولای ۲۰۱۸ و ۳۱ مه ۲۰۱۹ بیش از ۱۳۲ هزار نفر موفق به اخذ شهروندی استرالیا از طریق شرکت در مراسم اعطای شهروندی شدند که این نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷۰ هزار مورد افزایش داشته است. این نشان دهنده افزایشی ۸۸ درصدی است. آقای کلمن این افزایش را حاصل اصلاحاتی می داند که اخیرا در وزارت کشور استرالیا به اجرا گذاشته شده است. یکی از این اصلاحات، تشکیل گروهی ویژه در وزارت کشور استرالیا برای تمرکز روی پرونده های پیچیده است.

اختصاص بودجه ای ۹ میلیون دلاری برای استخدام و آموزش کارکنان جدید برای بررسی و تصمیم گیری در مورد تقاضاهای اخذ شهروندی نیز یکی دیگر از اقدامات انجام شده این خصوص بوده است.

آقای کلمن اظهار داشت: "به دلیل این اقدامات، تعداد پرونده های اخذ شهروندی که در دست بررسی است به ۲۲۲ هزار و ۸۰۰ مورد کاهش پیدا کرده است. این تعداد سال گذشته در حدود ۲۵۰ هزار مورد بود و انتظار می رود این عدد همچنان کاهش پیدا کند." طبق اعلام وزارت کشور استرالیا، میانگین مدت انتظار برای اخذ شهروندی استرالیا، در مورد ۷۵ درصد از متقاضیان،  از ۲۰ ماه در آوریل ۲۰۱۹ به ۱۶ ماه در ژوئن ۲۰۱۹ کاهش پیدا کرده است.
 افراد زیادی از سراسر دنیا،‌ هر روزه برای دریافت اقامت استرالیا تمایل نشان میدهند. به همین دلیل قوانین مهاجرت استرالیا دائما در حال تغییر و سخت تر شدن است و با افزایش سن، امتیاز شما کاهش می‌یابد.

➕ بیشتر بخوانید:
3 تغییر مهم در قوانین مهاجرتی استرالیا
تغییراتی که از ابتدای جولای در ویزاهای استرالیا ایجاد می شود
برنامه مهاجرتی جدید برای اقامت پناهندگان متخصص در استرالیا


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت هااینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 ماه پیش