ساخت 200 خوابگاه دانشجویی تا پایان برنامه ششم

مجتبی صدیقی عصر روز چهارشنبه چهارم بهمن‌ماه در جلسه شورای اداری گناباد که در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: ساخت خوابگاه از محل اعتبارات دولتی در برنامه پنجم توسعه کشور متوقف شده بود اما در برنامه ششم توجه خاصی به این بخش شده است.

وی با بیان اینکه از محل منابع بانکی ۵۰۰ میلیارد تومان برای ساخت خوابگاه های دانشجویی در سال ۹۷ پیش بینی شده است ، ادامه داد: با توجه به کمبود اعتبارات دولتی باید از ظرفیتهای خیران و تسهیلات بانکی برای توسعه خوابگاه دانشجویی استفاده شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر کاهش دغدغه دانشجویان نسبت به تامین خوابگاه تصریح کرد: دانشجویی که دغدغه در این بخش داشته باشد، در تحصیلات خود موفق نخواهد بود و نخواهد توانست با آسایش خاطر به تحصیل خود بپردازد.

کاهش تعداد دانشجویان دانشگاه‌ها 

صدیقی عنوان کرد: تعداد دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور از چهار میلیون و 800 هزار نفر در سال تحصیلی گذشته به چهار میلیون و 70 هزار نفر در سالجاری کاهش پیدا کرده و لذا باید در کنار این شیب کاهشی دانشجویان، متناسب با نیازهای جامعه توسعه کیفی فعالیت های مراکز رشد دانشگاهی محور اصلی اقدامات مسئولان و دست اندرکاران این بخش قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر از خروجی دانشگاه یعنی دانشجو، مردم راضی نباشند یعنی کار ما کیفیت نداشته است و باید توجه جدی به مراکز رشد و پژوهش داشته باشیم؛ البته از این نکته نباید غافل شد که دانشجویی در هزینه های خود دچار مشکل باشد و به روح و روان او توجه نشود نمی تواند یک محصول باکیفیت برای دانشگاه باشد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین بیان کرد: توسعه غیر هدفمند آموزش عالی در سال های گذشته موجب برخی ظرفیت های خالی در این بخش شده که باید با آینده نگری و توجه به آمایش سرزمینی به صورت کیفی به رشد این بخش توجه شود.

گفتنی است بازدید از طرح های در دست احداث و بخش های مختلف مجتمع آموزش عالی گناباد از جمله برنامه های سفر دکتر صدیقی به این شهرستان بوده است.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش