تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه کمتر از 5000 دلار در سال

اگر شما بخواهید تحصیل خود به زبان انگلیسی ادامه دهید قاعدتا باید در ابتدا به کشورهای انگلیسی زبان مانند بریتانیا، ایالات متحده، کانادا، ایرلند، استرالیا، نیوزلاند و یا آفریقای جنوبی بیاندیشید. متاسفانه بسیاری از این کشورها دارای هزینه­‌های تحصیل بالا برای دانشجویان به خصوص دانشجویان بین‌­المللی هستند. اگر شما نگران مخارج هستید و یا به زبان ساده‌­تر خواهان ادامه تحصیل در جایی متفاوت­‌تر می‌­باشید، ما در این مطلب به معرفی کشورهایی برای تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه کمتر از 5000 دلار در سال می‌پردازیم.

آلمان
از محبوب ترین کشورها برای تحصیل کشور آلمان است. دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی آلمان در تمامی ایالات به جز ایالت بادن وورتمبرگ می‌توانند به صورت رایگان تحصیل کنند. البته هزینه مجزایی برای دانشجویان غیراتحادیه ی اروپا تعیین شده است. با این حال تحصیل در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان شهریه بسیار کمتر از جاهای دیگر و حدود 3,000 یورو در سال (تقریبا 3,500 دلار آمریکا) می باشد. در سایر نقاط کشور، برخی از دوره‌های ارشد دارای هزینه هستند و همه ی دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه اجباری ترم که هزینه‌های اداری دانشگاه را پوشش می دهد، می باشند. این هزینه معمولا کمتر از 300 یورو (تقریبا 350 دلار) می باشد. 

بسیاری از مردم آلمان با زبان انگلیسی نیز آشنا هستند اما اگر قصد دارید در حین تحصیل در آنجا مشغول به کار شوید بهتر است زبان پایه ی آلمانی را یاد بگیرید، زیرا باعث ارتقای چشم انداز شغلی شما می شود. اگر در مورد تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی مردد هستید، راحت باشید زیرا دوره‌های انگلیسی زبان زیادی که تعدادشان در مقطع کارشناسی بسیار بیشتر از ارشد است، در آلمان در دسترس هستند.

تایوان
در کشور تایوان حدود 120 دوره ی انگلیسی زبان ارائه می شود. هزینه شهریه دانشگاه‌های تایوان متغیر است بنابراین نرخ میانگینی در دسترس نیست  شهریه اکثر دوره ها در دانشگاه رتبه اول تایوان (دانشگاه ملی تایوان) بین 100,000 و 124,000 دلار تایوان معادل (3263 و 4046 دلار آمریکا) متغیر است. برای هزینه‌های زندگی در تایوان، خود دانشگاه میانگینی حدود   226,000 دلار تایوان (7375 دلار آمریکا) در هر سال در نظر گرفته است. 

فرانسه
تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی است اما حدود 1,200 دوره ی انگلیسی زبان (بیشتر در مقطع ارشد) وجود دارد با شهریه‌های بسیار پایین. شهریه ی دوره‌های لیسانس در فرانسه حدود 184 یورو، دوره‌های ارشد 256 یورو و دوره‌های دکترا 391 یورو در سال  است. دانشگاه‌های فرانسه تمایل دارند هزینه را بیشتر روی هزینه‌های مربوط به امور اداری افزایش دهند اما رقم نهایی باز هم به مراتب کمتر از سایر مقاصد تحصیلی می باشد.

هندوستان
زبان رسمی هندوستان، هندی و انگلیسی است. اما زبان اصلی دانشگاه‌های هندوستان، همان زبان انگلیسی می باشد. مبلغ شهریه متغیر است و این مبالغ بسیار کمتر از مکان‌های تحصیلی دیگر است اما دانشگاه‌های خصوصی آنجا هزینه بالاتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی دریافت می کنند. شما می توانید فقط با 3,200 دلار از این کشور مدرک دریافت کنید اگرچه برخی دوره ها تا 7,700 دلار نیز هزینه دارد. هزینه‌های زندگی در هندوستان بسیار پایین است و فقط با 5,000 دلار در سال می توان زندگی راحتی داشت.
 
نروژ
دوره‌های انگلیسی زبان در نروژ بسیار رایج هستند، مخصوصا برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع ارشد این کشور گزینه ی بسیار ایده آلی است. تمام دانشگاه ها دولتی نروژ از دانشجویان شهریه ای دریافت نمی کنند یعنی فقط باید هزینه خدمات دانشجویی خود را که حدود (300 تا 600 ناک معادل با 38-75 دلار آمریکا) برای هر ترم است، پرداخت نمایید. 

متاسفانه هزینه‌های زندگی در نروژ بالا است و دانشگاه اسلو به دانشجویان توصیه می کند  یک بودجه حداقل 17,300 دلاری در هر سال در نظر بگیرند. دانشجویان می توانند در حین تحصیل در نروژ مشغول به کار نیز باشند(دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای کار نیازمند مجوز کار هستند). 

یونان
دوره‌های انگلیسی زبان در مقطع ارشد رایج تر هستند و دانشگاه بین المللی یونان در مقطع ارشد تنها دانشگاه دولتی کشور است که تمام دوره‌های خود را انحصارا به زبان انگلیسی ارائه می دهد. هزینه تحصیل برای دانشجویان خارج از اتحادیه ی اروپا نیز مقرون به صرفه و حدود 1,500 یورو است. هزینه‌های زندگی در یونان از کمترین هزینه ها در کل اروپا می باشد و دانشجویان سالیانه حدود 8,400 دلار نیاز خواهند داشت.  

اتریش
از مزایای تحصیل در اتریش می توان به دانشگاه‌های برجسته، کیفیت بالای زندگی و شهرهای دانشجویی هیجان انگیز اشاره کرد. اکثریت دانشگاه‌های اتریش دوره‌های لیسانس خود را به زبان آلمانی و دوره‌های زیادی را در مقطع ارشد به زبان انگلیسی ارائه می دهند.بسیاری از مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند. مخصوصا افراد جوان اما بهتر است زبان آلمانی را یاد بگیرید. شهریه ی دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در اتریش معادل با 1,453 یورو در سال است و همه ی دانشجویان در هر ترم باید هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی را که حدود 18 یورو است، پرداخت کنند.

ایسلند
زبان اصلی دوره‌های دانشگاهی زبان ایسلندی است اما دوره‌های انگلیسی زبان مقرون به صرفه ای هم در آنجا در دسترس هست که  اکثرا در مقطع  لیسانس می باشد. چهار دانشگاه دولتی ایسلند  شهریه دریافت نمی کنند و فقط هزینه سالیانه ی ثبت نام معادل با 75,000 (ISK/کرون ایسلند) دریافت می کنند. هزینه ثبت نام در ترم بهار در دانشگاه‌های ایسلند به 55,000  (معادل با 500 دلار آمریکا) کاهش می یابد.

هزینه درخواست در دانشگاه ایسلند معادل با  (70 دلار) است. هزینه زندگی در ایسلند بالاست و کشور گرانی برای زندگی است. دانشجویان حداقل  119,300 ISK (معادل 1,100 دلار) در ماه برای هزینه زندگی باید در نظر بگیرند. یعنی سالیانه حدود 13,200  دلار نیاز است. هیچ یک از دانشگاه‌های ایسلند در لیست رتبه بندی دانشگاه‌های جهان  سازمان QS در سال 2018 قرار نگرفته اند.

مالزی
همه ی دوره ها در دانشگاه‌های خصوصی مالزی به زبان انگلیسی هستند و اکثر دوره‌های ارشد و دکترا در دانشگاه‌های دولتی مالزی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند (دوره‌های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی کمتر رایج هستند). در مالزی هزینه‌های شهریه دانشگاه و مخارج زندگی پایین می باشد. شهر کوالالامپور (پایتخت مالزی) در شاخص بهترین و مقرون به صرفه ترین شهرهای دانشجویی سازمان QS در سال‌های 2016 و 2017، رتبه بندی شده است. اکثر دانشجویان در کوالالامپور هزینه ای کمتر از 3,000 دلار شهریه پرداخت می کنند و برای زندگی در آنجا فقط  به 5,000 دلار نیاز است.

عربستان سعودی
دانشگاه‌های عربستان سعودی اغلب در صدر لیست رتبه بندی QS قرار می گیرند سیستم آموزشی بسیار با کیفیت و هزینه‌های پایین و گاها مثل دانشگاه ملک سعود هیچگونه شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی کنند. کردن و آشنا شدن با قوانین اسلام الزامی است و مواردی همانند الکل ممنوع است و جداسازی جنسیتی در این کشور بسیار شدید می باشد. کشور عربستان دوره‌های زیادی به زبان انگلیسی مخصوصا در مقطع ارشد و در رشته‌های مهندسی، علوم پایه و پزشکی ارائه می دهد. 

بسیاری از ساکنان آنجا به زبان انگلیسی صحبت می کنند اما برای سکونت در عربستان، بهتر است زبان محاوره آنجا یعنی عربی را نیز فرا بگیرید. پایتخت عربستان سعودی و بزرگترین شهر آن ریاض است که در لیست اخیر شاخص بهترین شهرهای دانشجویی QS به عنوان سومین شهر مقرون به صرفه برای دانشجویان رده‌بندی شده است. هزینه‌های زندگی در آن بالا است و در حین تحصیل نیز نمی توانید کار کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
دوره زبان انگلیسی در کشور سوئد
ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

در کدام کشورها می‌توانید به زبان انگلیسی ادامه‌ی تحصیل دهید؟ 



 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام
کسی تونسته یه اختراع به ثبت برسونه و در مرکزرشد دانشگاه هم فعاله و یه دفتر داره چطوری میتونه به استرالیا مهاجرت کنه؟
9 ساعت پیش

سلام. لطفا راجع به بورسیه زیر شاخه های رشته هنر راهنمایی میفرمایید.ممنون
6 روز پیش