دانشگاه صدا و سیما باید روی علوم انسانی تأکید کند

به نقل از دانشگاه صداو سیما، مدیران دانشگاه صدا و سیما با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور، دیدار کردند.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه پیام رسانی در دنیای امروز بسیار حساس است و نیاز به مهندسی دقیق دارد، گفت: در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی توفیقات بسیار خوبی در دانشگاه‌ها و حوزه های علمیه بدست آمده است اما باید برای بر طرف کردن نقاط ضعف دقت عمل را بیشتر کرد و راهکار ارائه کرد.

وی به عدم ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره کرد و افزود: گره نخوردن دانش با صنعت کشور و ضعف کیفی برخی پایان نامه ها نمونه ای از ضعف های موجود است.

رئیس حوزه های علمیه کشور به اهمیت علوم انسانی اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاه صداوسیما باید بر روی این علوم تاکید کند و با کمک حوزه به استخراج علوم انسانی - اسلامی پرداخته و آن را در جامعه ملموس و قابل استفاده کند.

وی گفت: برای پیشرفت در جهان کنونی باید رشد علمی را هم چنان بالا نگهداشت و به سرعت و با قدرت پیش رفت و در این راه باید به مبانی اندیشه فلسفی، فقهی و اخلاقی اسلام نگاه ویژه ایی داشت.

آیت الله اعرافی گفت: در حوزه مطالعات فلسفه رسانه و فقه رسانه در جهان معاصر به تربیت نظریه پرداز و مجتهد، نیاز داریم و دانشکده دین و رسانه قم، وابسته به دانشگاه صداوسیما باید بیش از پیش در این زمینه به کمک حوزه علمیه بیاید و قاطعانه پیش برود.

وی افزود: در حوزه مطالعات راهبردی نیز دانشگاه صداوسیما با حوزه علمیه می تواند همکاری ویژه ای داشته باشد.

عضو هیات امناء دانشگاه صدا و سیما، افزود: دانشگاه جامعه المصطفی امروز، وظیفه خطیر انتشار علوم دینی را در جهان معاصر بر عهده دارد و ما تنها دانشگاهی هستیم که در آن به دانشجویان پیرو هر یک از مذاهب اسلامی، بر اساس منابع همان مذهب آموزش می دهیم و این مهم، موجب شده است که در ایران اسلامی، بهترین تعامل و تقریب بین مذاهب وجود داشته باشد که در جهان اسلام بی نظیر است.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش