آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم یا موقت وجود دارد؟

به گزارش ویکی گرام ، به طور کلی دارندگان ویزای ویزیت (Temporary Resident Visa یا TRV) اجازه دارند در صورت عدم ممانعت افسران مرزی کانادا برای مدتی محدود برای دیدار و یا گردشگری وارد خاک کانادا شوند. حداکثر مدت جایز اقامت برای ویزای دیدار 6 ماه است ولی در برخی از مواقع افسران مرزی ممکن است به بازدید کننده اجازه اقامت کوتاهتری را بدهند. بدیهی است این اقامت موقت به مفهوم اشتغال به کار، تحصیل و یا زندگی در کانادا و یا حتی کارهای داوطلبانه نیست. 

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید  

لازم به ذکر است که دارندگان این نوع ویزا در طی اقامت توریستی قادر خواهند بود تا در کلاس های آموزشی مشروط بر اینکه طول مدت آنها کمتر از شش ماه باشد، بدون نیاز به درخواست اجازه تحصیل شرکت کنند. در صورت تمایل به درخواست اقامت طولانی تر، امکان درخواست تمدید اقامت توریستی از داخل کانادا نیز مهیاست. بدین منظور می بایست به تقاضای تمدید مدت زمان حضور و یا Extension به اداره مهاجرت، حداقل 30 روز قبل از انقضاء مدت اقامت توریستی مجاز، به صورت آنلاین اقدام نمود. درخواست تمدید می بایست با ارائه دلیل و پشتوانه مالی مناسب ارسال گردد تا مورد قبول واقع شود. 

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

این نوع ویزا معمولاً از داخل کانادا به ویزای تحصیلی تبدیل نمی شود ولی درموارد خاصی امکان تبدیل این ویزا از داخل نیز مهیاست. این امر برای دانش آموزان زیر 18 سال در سطح دبستان و دبیرستان و همچنین دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های کانادا شده اند و حداقل دو کلاس از کلاس های پیش نیاز پذیرش مشروط خود را به عنوان دانشجوی آزاد در دانشگاه صادر کننده نامه پذیرش گذرانده باشند، امکان پذیر است. در غیر اینصورت درخواست ویزای تحصیلی می بایست از خارج از کانادا انجام شود. 

به طور معمول با شرایطی خاص می توان ویزای توریستی را به اقامت دائم کانادا تبدیل کرد:
1. از طریق ازدواج با یک فرد شهروند و یا مقیم دائم کانادا می توان ویزای توریستی را به ویزای اقامت دائم تبدیل کرد. در صورتی که همسر مورد تکفل با ویزای دیدار، وارد کانادا و پس از ورود در طی اقامت مجاز توریستی ازدواج نماید، در این صورت می تواند ارسال درخواست کفالت همسر از داخل کانادا را انجام دهد وطول دوره بررسی، همسری که مورد تکفل قرار می گیرد قادر به اخذ اجازه کار تمام وقت خواهد شد ومی تواند در کانادا به اقامت موقت خود ادامه دهد تا اقامت دائم وی صادر گردد.
2. متقاضی که با ویزای توریستی وارد کانادا شده و سپس از داخل کانادا درخواست پناهندگی می نماید.

➕ بیشتر بخوانید:
بهترین شهرهای کانادا برای مهاجران
آشنایی با روش های اخذ اقامت دائم کانادا

سیاست جدید کانادا برای اشتغال مهاجران تازه وارد
 

4 دیدگاه

 • فهیم
  1398-04-30 23:18:04
  سلام سن من 30سال است و فارغ التحصیل در رشته اقتصاد و تجارت میباشم و در رشته نلدوانی مهارت زیاد دارم و تجربه کاری در حدود 5سال دارم
  • سمانه بانی
   1398-04-31 10:32:16
   سلام فهیم جان درخواستتون رو دقیق مطرح نکردید، بفرمایید تا بتونم راهنماییتون کنم.
  • سمانه بانی
   1398-05-01 09:53:02
   سلام دوست عزیز اگر قصد مهاجرت کاری دارید باید حتما پیشنهاد شغلی در کانادا داشته باشید که این مستلزم پیدا کردن کارفرمای مناسب هست.
 • فاطمه
  1399-03-06 11:22:59
  سلام. میشه همین اطلاعات رو در مورد کشور سوئد و سوئیس و آلمان هم بررسی بفرمایید؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-06 22:22:52
   سلام دوست عزیز. بله حتما در همین سایت این موضوع رو هم بررسی میکنیم.
 • پریسا
  1399-04-14 04:19:31
  سلام اگر زن متاهل با ویزای توریستی وارد کانادا شود برای تبدیل ویزای توریستی به کار یا تحصیل حتما باید همسرش نیز حضور داشته باشد ممنون میشم پاسخ بفرمایید

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش