چگونه می توانیم جذب هیئت علمی شویم؟

به گزارش ویکی گرام ، شاید برای بسیاری از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مشتاق جذب به عنوان هیئت علمی در دانشگاه، شرایط لازم برای جذب و همچنین پیش‌شرط‌های اصلی و اولیه برای قبولی در این فرایند مبهم باشد. سوالاتی که قطعا ذهن بسیاری از آن‌ها را درگیر به خود می‌کند. باید خیلی اهل علم و دانش و علاقمند به پیشرفت در فضای آکادمیک باشید تا اخبار و اطلاعات مربوط به جذب هیئت علمی برای‌تان از درجه‌ی اهمیت بالایی برخوردار باشد. قطعا هر دانشجویی برای آینده‌ی شغلی، تحصیلی و زندگی خود، برنامه‌ها و آرزوهایی در سر دارد. جذب در هیئت علمی دانشگاه و مشغول شدن به عنوان یک عضو هیئت علمی در دانشگاه هم می‌تواند جزو همان آرزوهای شغلی برای آینده‌ی یک دانشجوی «درسخوان» باشد؛ به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

فراخوان جذب اعضای هیئت علمی، از روز دوشنبه 17 آبان آغاز در ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه به اتمام خواهد رسید. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وبسایت مرکز جذب اعضای هیئت علمی به آدرس mjazb.ir با توجه به نیاز دانشگاه‌ها در رشته تخصصی خود نسبت به انتخاب سه مورد از محل تقاضا اقدام نمایند.

مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم از جدول زمانبندی فراخوان آبان ۱۴۰۰ و اردیبهشت ۱۴۰۱ جذب هیات علمی به دانشگاه‌ها از اختصاص ۹۵۰ سهمیه جذب برای فراخوان آبان ۱۴۰۰ خبر داد.

سهمیه جذب هیأت علمی سال ۱۴۰۰ حدود ۹۵۰ نفر اعلام شده است که تعدادی از آن به فراخوان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اختصاص داشت که با توجه به اینکه فراخوان جذب اردیبهشت سال ۱۴۰۰ برگزار نشد، بنابراین تمام ۹۵۰ سهمیه ویژه دانشگاه‌های دولتی به فراخوان آبان ماه اختصاص داده شد. این سهمیه آبان ماه فعال می‌شود و دانشگاه‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند.

مؤسسات غیر دولتی هم اصلاً محدودیت جذب ندارند فقط باید لحاظ شود که هیأت علمی این مؤسسات در قالب رشته‌هایی باشد که مجوز آن را دریافت کرده‌اند. اگر به آن صورت باشد مرکز نظارت وزارت علوم نیز آن را تأیید و بارگذاری نیاز آنها را به مرکز جذب اعلام می‌کند. مرکز جذب نیز آنها را در فراخوان لحاظ می‌کند.
 

زمانبندی فراخوان آبان ماه ۱۴۰۰

ردیف

اقدام کننده

اقدام

تاریخ شروع

تاریخ خاتمه

۱

دانشگاه

اعلام نیاز

۱۴۰۰/۰۶/۲۰

۱۴۰۰/۰۷/۱۶

۲

مرکز نظارت

بررسی اعلام نیاز دانشگاه و تخصیص ظرفیت

۱۴۰۰/۰۷/۱۷

۱۴۰۰/۰۷/۳۰

۳

دانشگاه

تطبیق نیاز با تاییدیه مرکز نظارت

۱۴۰۰/۰۸/۰۱

۱۴۰۰/۰۸/۱۴

۴

مرکز جذب اعضای هیأت علمی

فراخوان

۱۴۰۰/۰۸/۱۷

۱۴۰۰/۰۸/۳۰

۵

دانشگاه

بررسی اولیه پرونده متقاضیان با نظر هیأت اجرایی جذب دانشگاه

۱۴۰۰/۰۹/۰۶

۱۴۰۰/۱۲/۰۷

۶

ارسال پرونده‌های متقاضیان دارای شرایط اولیه به کمیته‌های بررسی توانایی‌های علمی و صلاحیت عمومی

۷

نتیجه بررسی صلاحیت علمی و عمومی در دانشگاه

۸

اتخاذ تصمیم در هیأت اجرایی جذب دانشگاه

۹

ارسال پرونده متقاضیان مورد تأیید هیأت اجرایی جذب دانشگاه به دبیرخانه هیأت مرکزی جذب

۱۰

مرکز جذب اعضای هیأت علمی

بررسی مرکز جذب و طرح در هیات مرکزی

۱۴۰۰/۱۲/۰۸

۱۴۰۱/۰۲/۰۵

۱۱

دانشگاه

اعلام نتیجه نهایی توسط دانشگاه به متقاضی

حداکثر تا ۱۴۰۱/۰۳/۰۱

 

زمان بندی فراخوان اردیبهشت ۱۴۰۱

 

ردیف

اقدام کننده

اقدام

تاریخ شروع

تاریخ خاتمه

۱

دانشگاه

اعلام نیاز

۱۴۰۰/۱۲/۰۸

۱۴۰۰/۱۲/۲۸

۲

مرکز نظارت

بررسی اعلام نیاز دانشگاه و تخصیص ظرفیت

۱۴۰۱/۰۱/۱۴

۱۴۰۱/۰۱/۲۶

۳

دانشگاه

تطبیق نیاز با تاییدیه مرکز نظارت

۱۴۰۱/۰۱/۲۷

۱۴۰۱/۰۲/۰۹

۴

مرکز جذب اعضای هیأت علمی

فراخوان

۱۴۰۱/۰۲/۱۸

۱۴۰۱/۰۲/۳۱

۵

دانشگاه

بررسی اولیه پرونده متقاضیان با نظر هیأت اجرایی جذب دانشگاه

۱۴۰۱/۰۳/۰۷

۱۴۰۱/۰۶/۰۸

۶

ارسال پرونده‌های متقاضیان دارای شرایط اولیه به کمیته‌های بررسی توانایی‌های علمی و صلاحیت عمومی

۷

نتیجه بررسی صلاحیت علمی و عمومی در دانشگاه

۸

اتخاذ تصمیم در هیأت اجرایی جذب دانشگاه

۹

ارسال پرونده متقاضیان مورد تأیید هیأت اجرایی جذب دانشگاه به دبیرخانه هیأت مرکزی جذب

۱۰

مرکز جذب اعضای هیأت علمی

بررسی مرکز جذب و طرح در هیات مرکزی

۱۴۰۱/۰۶/۰۹

۱۴۰۱/۰۷/۳۰

۱۱

دانشگاه

اعلام نتیجه نهایی توسط دانشگاه به متقاضی

حداکثر تا ۱۴۰۱/۰۹/۰۱


همچنین مرکز جذب وزارت علوم نظر به شیوع بیماری فراگیر کرونا و با توجه به سیاست‌های ابلاغی توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا و با لحاظ سیاست‌های دولت و وزارت متبوع در انجام همه مأموریت‌ها با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی، هیأت مرکزی جذب همچنین بر اساس پیشنهاد برخی از دانشگاه‌ها مقرر کرد: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می‌توانند تا اطلاع ثانوی جلسات هیأت اجرایی و کارگروه‌های علمی و عمومی و حتی مصاحبه با داوطلبان را به صورت نیمه حضوری و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کنند.

نرم افزار و زیرساخت‌ها و بسته‌های آموزشی مربوط به برگزاری الکترونیکی جلسات و مصاحبه‌ها در اداره آمار و فناوری اطلاعات مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم فراهم شده است. موسساتی که مایلند جلسات خود را به صورت نیمه حضوری برگزار کنند می‌توانند با مراجعه به مرکز پیام سامانه جامع و از طریق گزینه "استفاده از سیستم جلسات مجازی" و معرفی رابط دانشگاه با ذکر شماره تماس در متن درخواست اقدام نمایند. جلسات می‌تواند کما فی السابق به صورت حضوری یا نیمه حضوری برگزار شود.

ورود به فراخوان جدید جذب توسط دانشگاه‌ها منوط به پایان رسیدگی به پرونده‌های قبل شد
تغییر تقویم فراخوان‌های سالیانه از شهریور و بهمن به اردیبهشت و آبان به این دلیل صورت گرفته که فاصله دو فراخوان طوری باشد که امکان به پایان رساندن دوره رسیدگی به فراخوان قبلی پیش از آغاز فراخوان جدید فراهم شود و با نظر به مجموع محاسبات و بررسی‌های انجام شده از این پس ورود به فراخوان جدید صرفاً برای مؤسسات و دانشگاه‌هایی ممکن است که کار رسیدگی به پرونده فراخوان قبلی و حداقل در بلوک‌های مربوط به دانشگاه را به پایان رسانده باشند.

شرایط لازم برای جذب هیئت علمی دانشگاه

شرایط عمومی جذب هیات علمی
این بخش مجموعه شرایطی را که جنبه عام داشته و به طور مشترک در همه رشته ها و دانشگاهها مد نظر است، در بر می گیرد. مواردی ازقبیل دین، تابعیت، سن، سوء پیشینه، نظام وظیفه آقایان و نظایر آن. معمولا دانشگاهها در این بخش یکسان عمل می کنند و مجری مقررات و قوانین مراجع بالاتر هستند.

شرایط اختصاصی جذب هیات علمی
بر خلاف شرایط عمومی، در این بخش شرایطی که جنبه علمی، آموزشی و پژوهشی دارد مطرح می شود. مواردی از قبیل مدرک تحصیلی، سوابق آموزشی و پژوهشی، تسلط به زبانهای خارجی و توانمندیهای خاص مرتبط با رشته تحصیلی. روشن است که دانشگاهها ممکن است در این بخش یکسان عمل نکنند و حسب نیاز خود و سطح علمی دانشگاه،  شرایط متفاوتی را برای داوطلبان در نظر بگیرند.

در این میان برخی شرایط نیز وجود دارد که گاهی جنبه عمومی و گاهی اختصاصی می یابد. به عنوان مثال شرط معدل ممکن است در یک فراخوان برای تمام دانشگاهها یکسان تعریف شود و جنبه عمومی پیدا کند و یا این که برای برخی دانشگاه ها (حسب درخواست آنها) مقادیرکمتر یا بیشتری اعلام شود و جنبه اختصاصی بیابد.

چه چیزهایی باعث حذف شما در فرایند جذب هیات علمی می‌شود؟
طبق مصوبه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی ، موارد ذیل باعث حذف متقاضی می‌شود:

◾️ مشکلات اخلاقی
◾️ عدم رعایت موازین اخلاقی
◾️ مشکلات روحی و روانی
◾️ بیماریهای جسمی ناتوان کننده
◾️ داشتن ظاهر نامناسب و خلاف شئونات اسلامی

شرایطی که باعث اولویت متقاضی می‌شوند
طبیعتا هر داوطلب که امتیاز بالاتری کسب کند از شانس بیشتری برخوردار است اما برخی عوامل و شرایط به عنوان عوامل امتیازآور (در شرایط مساوی میان دو یا چند متقاضی) مطرح بوده و می‌توانند باعث موفقیت داوطلب شوند:

◾️ متقاضیان بومی همان منطقه
◾️ نخبگان
◾️ ایثارگران

ساز و کار کلی فرایند جذب هیات علمی

شرایط جذب در بخش عمومی
بررسی بخشی از شرایط عمومی جذب هیات علمی ، پس از ثبت نام در فراخوان و قبل از ارسال پرونده به دانشگاه انجام می شود. این بررسی بر مبنای اطلاعات و لیستهای امنیتی و با استعلام از مراجع ذیصلاح صورت می‌گیرد. تنها تعداد اندکی از متقاضیان که ممکن است مشکلات جدی داشته باشند در این مرحله حذف خواهند شد.

ادامه کار در این بخش در دانشگاهها انجام می‌شود. گام اول در دانشگاه، بررسی شرایط کلی داوطلب نظیر سن، وضعیت نظام وظیفه آقایان و … است. پس از آن وضعیت شما بر اساس معیارهای ۱۷ گانه صلاحیت عمومی بررسی خواهد شد. مرجع اصلی بررسی شرایط جذب هیات علمی در بخش عمومی در دانشگاهها، کارگروه بررسی صلاحیت عمومی نام دارد که متشکل از نماینده رییس دانشگاه، نماینده رییس نهاد رهبری دانشگاه و سه نفر عضو هیات علمی به انتخاب رییس است.

اعضای این کارگروه با دعوت از شما به جلسه، شرایط شما را برای عضویت در هیات علمی بر اساس ۱۷ معیار اصلی (از قبیل اعتقاد به نظام و ارکان آن، دین، تعهدات اخلاقی و کاری، فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی،توانایی اداره کلاس، قدرت بیان و…) می سنجند و در فرم ویژه ای که در اختیار دارند تا سقف امتیاز درج شده در فرم امتیاز می‌دهند. میانگین امتیازات این افراد، امتیاز شما را در بخش عمومی مشخص می‌کند. این امتیازات بعدا در جلسه هیات جذب دانشگاه و در مقایسه با امتیاز سایر داوطلبان، مبنای تصمیم گیری خواهد بود. (این فرم به همراه امتیازات هر بند و مستندات لازم برای هر کدام، یکی از پیوستهای راهنمای شغلی استاد دانشگاه است که از طریق این لینک قابل دانلود است).

شرایط جذب در بخش اختصاصی
در این بخش ابتدا دانشگاه کلیات پرونده را بررسی کرده و بعد از توجه به مواردی مثل مدرک تحصیلی، انطباق رشته متقاضی، حداقل معدل و… ادامه روند بررسی را به کارگروه بررسی توانایی علمی می‌سپارد. این کارگروه متشکل از رئیس دانشکده، مدیر گروه آموزشی، دو نفر از اعضای هیأت علمی مرتبط با زمینه تخصصی متقاضی، یک نفر از اعضای هیأت اجرایی جذب و یا نماینده هیأت علمی است.

اعضای این کارگروه با دعوت از متقاضی به جلسه، شرایط وی را برای عضویت در هیات علمی بر اساس ۱۴ معیار اصلی (از قبیل فعالیتهای پژوهشی نظیر مقاله، کتاب و طرح تحقیقاتی و فعالیتهای آموزشی نظیر افتخارات علمی، معدل کیفیت دانشگاههای محل تحصیل، سطح زبان خارجی، توانایی تدریس و…) می سنجند و در فرم ویژه‌ای که در اختیار دارند تا سقف امتیاز درج شده در فرم امتیاز می دهند. میانگین امتیازات این افراد، امتیاز شما را در بخش اختصاصی مشخص می‌کند.

➕  بیشتر بخوانید:

399 دیدگاه

 • فتحعلی
  1398-07-08 06:22:44
  سلام آیا ممتازین ارشد می توانند جذب هیات علمی بشوند
  • سحر اسفندیاری
   1398-07-08 12:48:18
   سلام . برای عضو هیئت علمی شدن باید مدرک دکتری داشته باشین .البته در رشته هایی که مقطع دکتری در ایران ندارند مدرک کارشناسی ارشد هم مورد قبوله. اینکه شما ممتاز باشین هم جز موارد مثبت برای جذب خواهد بود. موفق باشید
 • زهرا
  1398-09-16 20:49:48
  سلام من ورودی95ارشد بودم و در ورودی ما نمره پایان نامه از معدل حذف شد که خب خیلی تاثیر داره تو معدل!! معدل ارشد من15.50هست!! بنظرتون احتمالش هست این نکته را در اطلاعیه های جذب هئت علمی سال بعد لحاظ کنن و معدل ارشد را کمتر در نظر بگیرند؟
  • سحر اسفندیاری
   1398-09-17 11:48:56
   سلام معمولا در جذب هیئت علمی ملاک مدرک دکتری هست مگر در مواردی خاص که متقاضی ارشد رو به عنوان مربی جذب کنن. نکته دیگه اینکه رزومه در جذب اعضای هیئت علمی خیلی مهمه . موفق باشید
 • سينا
  1398-11-15 00:20:49
  سلام،ببخشيد من ميخواستم بپرسم كه براي جذب هيئت علمي فقط معدل دوره آخر مثلا دكتري مهمه؟مثلا من معدل ارشدم ١٥.٥٠ هست.ميشه ثبت نام كرد يا نه؟
  • سحر اسفندیاری
   1398-11-15 20:31:35
   سلام دوست عزیز. حداقل شرط معدل برای ارشد 16 هست. این قانون مور اعتراض واقع شده و ممکنه مورد تجدید نظر واقع بشه. منتظر جزئیات فراخوان بهمن باشید. موفق باشید
 • نرگس
  1398-11-23 13:52:58
  سلام برای هیئت علمی شدن معدل کدوم دوره مهم تره؟ از بین معدل کارشناسی، ارشد، و دکتری؟
  • سحر اسفندیاری
   1398-11-28 15:54:40
   سلام دوست عزیز. معدل هر سه مقطع دارای اهمیته. موفق باشید
 • محمد
  1398-11-23 18:11:03
  سلام من ارشد آمار ریاضی از دانشگاه شهید بهشتی تهران هستم. معدلم 15/85هست به نظرتون میتونم عضو هیئت علمی شود.
  • سحر اسفندیاری
   1398-11-28 15:57:22
   سلام دوست عزیز. خیر حداقل نمره در مقطع ارشد باید 16 باشه.
 • صبا
  1398-11-26 19:22:39
  سلام من معدل و دانشگاهي كه توش تحصيل كردم بالاست ولي رزومه علمي جز چنتا مقاله در همايش بين المللي و سابقه تدريس در دانشگاه ها چيز ديگه اي ندارم بنظرتون شركت كنم يا نه؟!
  • سحر اسفندیاری
   1398-11-28 15:59:57
   سلام دوست عزیز .با توجه به دانشگاهی که میخاین در اون جذب بشید رزومه خودتون رو بررسی کنید. دانشگاه های سطح یک معولا رزومه بسیار قوی میخان. موفق باشید
 • احسان
  1398-12-22 21:19:24
  معدل کارشناسی من ۱۳.۸۸ چطوری میشه این شرط معدل ۱۴ رو جبران کرد؟ آیا راهی داره ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-01-04 12:39:17
   سلام دوست عزیز. سال گذشته تبصره ای ایجاد کردن که سوابق و رزومه کاری میتونه برای رفع معدل پایین در دوره کارشناسی تاثیر گذار باشه . موفق باشید.
 • جواد
  1399-01-04 01:21:11
  سلام وقتتون بخیر. اگر نوع مدرک کارشناسی ناپیوسته باشه آیا مشکلی برای درخواست هیئت علمی وجود داره؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-01-04 12:39:42
   سلام دوست عزیز . خیر مشکلی نداره. موفق باشید
 • کاوه
  1399-01-05 20:42:37
  سلام خسته نباشین من ارشد اصفهان با معدل بالا 16 و دکتری تهران سال دوم با معدل بالاتر از 17 و حدود 20 مقاله چاپ شده آیا شانس دارم بخوام درخواست بدم دو سال نیز عضو استعداد درخشان و دوران ارشد و دکتری نیز بدون آزمون قبول شدم ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-01-08 17:10:24
   سلان دوست عزیز. بله شما رزومه قوی دارین وشانس پذیرشتون بالاست. موفق باشید
 • احمد
  1399-01-24 08:42:34
  من دکتری ام بالای 17 است ولی ارشد زیر شانزده 15/39 کارشناسی زیر چهارده می توانم هیت علمی بشم
  • سحر اسفندیاری
   1399-01-24 16:44:13
   سلام دوست عزیز. متاسفانه شرط معدل برای جذب بسیار مهمه و شما این شرایط رو ندارین. موفق باشید
 • سعید
  1399-01-24 23:46:54
  با سلام معدل بنده در کارشناسی 13 ارشد 16:10 دکتری 18:20 عضو بنیاد نخبگان دارای 5 مقاله علمی پژوهشی 2مقاله ISI 2مقاله Scopos 2 مقاله ISC 12مقاله همایش و کنفرانسی دارای 6سال سابقه تدریس در دانشگاه دولتی 5 سال سابقه کار مرتبط مدرس فنی حرفه ای نرم افزارهای تخصصی رشته آیا با این رزومه و با وجود معدل لیسانسم شانس هیئت علمی دارم؟؟؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-01-25 13:36:12
   سلام دوست عزیز  مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، مصوب کرد، آن دسته از متقاضیان جذب هیات علمی که به دلیل کسر معدل در مقطع کارشناسی(کمتر از ۱۴)، در جلسه هیات مرکزی مورد تأیید قرار نمی‌گیرند، در صورتی که درخواست تجدید نظر کنند، تعداد مقالات نمایه شده آنها، جبران کننده کسرمعدل در جلسه تجدیدنظر نخواهد بود و سایر توانمندی های آموزشی و پژوهشی باید بررسی شود و درباره وضعیت آنها تجدید نظر شود. همچنین این مرکز در خصوص متقاضیان اعضای هیات موسس، هیات امنا و ریاست موسسات غیردولتی مصوب کرد، چنانچه درخواست عضویت جدیدی با هر یک از عناوین فوق برای همان موسسه و یا موسسه دیگر داشته باشند، تحقیقات انجام شده پیشین برای عضویت جدید آنها معتبر و قابل استناد است .
 • میلان
  1399-02-01 13:21:28
  باسلام.من رشتم کارشناسی بیهوشی هستش،دارم برای ارشد ۹۹اماده میشم.متاسفانه خیلی نگران شرط سنی هستم.متولد ۶۹/۱۱/۲۴هستم معافیت خدمت دارم،طرح اجباری هم رفتم ۲سال،وانگار هیئت علمی شرطش ۳۰ساله.به نظرتون چیکار کنم.
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-02 17:19:01
   سلام دوست عزیز. حداکثر سن 40 ساله و در موارد خاص تا 45 سال. نگران این موضوع نباشید.
 • محمد
  1399-02-02 21:17:56
  سلام کارشناسی آموزش عالی غیرانتفاعی با معدل ۱۵ و ارشد آموزش عالی غیر انتفاعی با معدل ۱۶ و دکتری دانشگاه دولتی با معدل ۱۷ به نظرتون میشه هیئت علمی شد ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-06 13:18:35
   سلام دوست عزیز شما شرط معدل رو دارید با یه رزومه قوی میتونید جذب هیئت علمی بشید. موفق باشید
 • Zahra
  1399-02-13 03:30:47
  سلام، آیا با مدرک ارشد هم میشه عضو هییت علمی شد ؟ معدل کارشناسیم ۱۳ هست و معدل ارشدم۱۷ هست ، آیا شرط معدل کارشناسی برای همه ی دانشگاه ها هست ؟؟؟؟ لطفا در رابطه با شرایط هییت علمی شدن راهنماییم کنید .ممنونم
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-13 14:45:12
   سلام دوست عزیز. به شرطی که مقطع دکتری رشته شما در کشور نباشه بله میشه. متاسفانه شما شرط معدل رو در مقطع کارشناسی ندارید.موفق باشید
 • نینا
  1399-02-13 14:38:42
  سلام وقت بخیر من کارشناسی مهندسی نساجی دارم با معدل ۱۷.۸۰ میخواهم در ارشد تغییر رشته دهم چون شرایط ادامه تحصیل در رشته خودم رو ندارم اگر ارشدو دکترا رو یه رشته بخونم با معدل بالا احتمال جذب هیئت علمی شدن در دانشگاه آزاد و غیر دولتی چقدر است ؟ خیلی نگرانم لطفا جواب بدید
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-14 15:09:48
   سلام دوست عزیز. همیشه شانس وجود داره این بستگی به فعالیت شما و رزومه علمی پژوهشی شما داره. تا میتونید در حین تحصیلتون کارای پژوهشی انجام بدین و در کنفرانسها شرکت کنید. موفق باشید
 • امید
  1399-02-14 03:59:52
  سلام من کارشناسی ارشد دارم معدل کارشناسی ۱۵.۹۳ معدل ارشد۱۷.۷۹ دارای ۷ مقاله علمی پژوهشی دارای ۴ مقاله کنفرانسی یک جلد کتاب رتبه ۱۱ المپیاد کشور و پژوهشگر برتر استان در مقطع ارشد شدم آیا با این شرایط میتونم هییت علمی بشم؟ ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری چمران
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-14 15:10:25
   سلام . بله دوست عزیز شانس شما برای پذیرش خوبه. موفق باشید
 • تقی زاده
  1399-02-15 19:02:07
  با سلام بنده معدل ارشدم ۱۵.۷ هست. با مقالاتم امکان جبران وجود داره؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-16 21:33:22
   سلام . خیر متاسفانه فقط امکان جبران معدل با سوابق پژوهشی در مقطع کارشناسی ممکنه. موفق باشید
 • علی یاوری
  1399-02-19 07:58:52
  سلام بنده سه تا مدرک کارشناسی و یک مدرک کارشناسی ارشد فیزیک دارم ومعدلم بالاست آیا میتونم شاتسی داشته باشم؟ یا اینکه دکتری بخونم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-20 21:29:50
   سلام دوست عزیز. باید حتما دکتری داشته باشین.
 • حاجی آبادی
  1399-02-21 11:09:06
  با سلام من کارشناسی رو در شریف با معدل ۱۷.۸ گذروندم و به صورت مستقیم از کارشناسی در مقطع دکترا در دانشگاه NUS شروع به تحصل کردم (که جزو ده دانشگاه برتر QS در رشته من و جزو دانشگاه های ممتاز وزارت علوم هست). میخواستم بدونم بدون داشتن مدرک ارشد آیا باز هم امکان قبولی برای هیات علمی هست؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-21 21:19:30
   سلام دوست عزیز. اگه دارای رزومه قوی باشید با توجه به اینکه وزارت علوم هم به دنبال جذب نخبگان تحصیل کرده در خارج هست، بله امکان پذیره.
 • دهقانی
  1399-02-22 02:06:45
  با سلام وخسته نباشید دانشجوی سال ۵ دکترای کامپیوتر شیراز هستم نگران سن هستم شاید در موقع فراخوان ها از ۴۰ گذشته باشه ایا امیدی هست البته روزنه ی نسبتا خوبی دارم ممنون
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-22 19:43:35
   سلام دوست عزیز. حداکثر سن 40 سال هست ولی با توجه به هیئت جذب یک دانشگاه که ببینه شخص داری صلاحیت هست تا 45 سال هم امکان جذب وجود داره. موفق باشید
 • مهسا
  1399-02-23 00:11:15
  سلام حداقل معدل دکتری باید چند باشه؟ و آیا نمره رساله هم توی معدل دوره تاثیر داره؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-23 22:23:23
   سلام دوست عزیز. 17 باید باشه. خیر نمره رساله در معدل دکتری تاثیری نداره.
 • مصطفی
  1399-02-23 01:28:00
  با سلام و سپاس به خاطر راهنمایی های خودتون اگر کسی به هنگام فراخوان سن او از ۴۰ بیشتر بود اجازه ی ورود به سیستم را داره؟وبالا تر از ۴۰ دست دانشگاه انتخابیه یا دست وزارت علوم که بپذیرند؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-23 22:20:56
   سلام دوست عزیز. خیر مشکلی موقع ثبت نام پیش نمیاد. مساله سن متقاضی به دانشگاه ها واگذار میشه چون در اخر دانشگاه باید شمارو تایید کنه.
 • امیر نائینی
  1399-02-26 07:26:14
  با سلام من دیپلم کاردانش داشتم در دانشگاه علمی کاربردی نیازی به دیپلم مرتبط نبود و کاردانی معدل ۱۳ و سپس کارشناسی حقوق گرفتم و معدلم بالای ۱۴ کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از موسسه غیرانتفاعی با معدل بالای ۱۸ گرفتم دانشجو دکترا حقوق جزا موسسه غیر انتفاعی هستم و چند مقاله و یک کتاب در مرحله نشر و قادر هستم همزمان با تحصیل دکترا، لیسانسمو با معادل سازی و اخذ دو ترم از داشگاه آزاد با معدل بالای ۱۸ اخذ کنم ، آیا تاثیری داره مدرک مجد. اخذ کنم که تاریخش بعد از فوق لیسانس هست؟ عدم ارتباط دیپلمم و کمبود و تفاوت معدل کاردانی و کارشناسی و نیز نداشتن زبان انگلیسی، میتونم شانسی داشته باشم؟ بین هیات علمی دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و موسسه غیر انتفاعی کدوم شانس جذب بیشتری داره عذر میخوام طولانی شد سپاس
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-26 21:55:50
   سلام دوست عزیز. شرایط شما برای دانشگاه های غیر انتفاعی و علمی کاربردی مناسبتره. دانشگاه های ازاد و دولتی برای جذب هیئت علمیشون سختگیر ترن و ممکنه شما رو پذیرش نکنن. موفق باشید
 • محسن
  1399-02-27 02:33:22
  با سلام و عرض خسته نباشید یه سوال کلی داشتم که مشخصه که شانس قبولی چه نوع رشته هایی برای جذب هیت علمی بیشتره؟ ممنون
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-27 22:12:52
   سلام دوست عزیز. هر سال خود دانشگاه ها اعلام میکنن در چه رشته هایی به نیرو نیاز دارن و نمیشه به طور قطع گفت کدوم رشته ها بیشتر شانس قبولی دارن. فقط امسال رشته شیمی بیشترین متقاضی رو داشت و رشته های هنری کمترین متقاضی.
 • هادی
  1399-02-27 23:27:36
  سلام وقت بخیرایا برای هیات علمی شدن محل تحصیل ارشد و دکترا تاثیر دارند و اگر بله چقدر تاثیر دارد؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-28 21:59:13
   سلام دوست عزیز. بله دارای اهمیته معمولا دانشجوهای دانشگاه های دولتی و معتبر کشور محل تحصیلشون یک پون مثبت برای اونا محسوب میشه.
 • محسن
  1399-02-28 17:49:53
  سلام خسته نباشید پس تا ۴۵ سال سن خیلی نباید نگران سن باشیم؟ یعنی دانشگاه میتونه سن بالای ۴۰ را به عنوان یک امتیاز منفی در نظر بگیره؟ یا اینکه همه چیز دست دانشگاه ست؟ ممنون
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-28 21:57:46
   سلام دوست عزیز . موضوع سن هم اهمیت داره اما اونچه که بیشتر اهمیت داره رزومه شماست که بتونه دانشگاه رو متقاعد کنه و شما رو پذیرش کنه.
 • عليرضا
  1399-02-31 10:09:59
  با سلام: ايا براي تدريس كلاس عملي (تربيت بدني )در مقطع كارشناسي در دانشگاه هاي دولتي مدرس كلاس (كارشناس اموزشي ) بايد مدرك تحصيلي كارشناسي ارشد داشته باشد. اگر اين طور است وزارت علوم قوانيني در اين ضمينه به صورت مكتوب دارد ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-31 21:43:50
   سلام دوست عزیز. معمولا در این رشته ها مدرک تحصیلی و سوابق ورزشی مورد ارزیابی قرار میگیره. بله داشتن مدرک ارشد از الزاماته.
 • امان
  1399-03-02 13:37:38
  با سلام و احترام، ببخشید رزومه بنده شامل حدودا ۶۰ مقاله که از این ۶۰ مقاله ۱۰تا علمی پژوهشی، یک isi و بقیه همایشی هستن، یک تالیف کتاب دارم و یک پروژه تحقیقاتی هم همکار بودم، ۱۲ ترم تدریس دانشگاه داشتم و در مقطع دکتری تخصصی و کارشناسی دانشجوی نمونه دانشگاه شدم و رتبه یک، معدل مقطع دکتری با پایان نامه ۱۹.۵ وبدون پایان نامه حدود ۱۹ هستش، رتبه یک آزمون جامع، معدل الف بین کل ورودی های دانشگاه در رشته خودم هستم، چندتا گواهینامه کارگاه دارم و کلی دوره آموزشی مخصوصا دوره های فنون و مهارتهای تدریس دارم، توی دانشگاه محل تدریس هم رتبه یک و مقام برتر طرح درس نویسی شدم و توی همایش بسیج مقام برتر مقاله رو دریافت کردم، چندین سال در بسیج بصورت فعال فعالیت داشتم و دبیر اجرایی دوتا از همایش ها هم بودم، مدرک زبان تافل دانشگاه رو هم با نمره بالای ۷۰ از ۱۰۰ دارم، به غیر از زبان انگلیسی به یکی دیگه از زبان های دنیا تسلط کامل دارم، چندتا مقاله isiدیگه هم در حال تالیف و نگارش دارم، توی سازمان نظام مهندسی عضویت دارم و ۳ سال هم با بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه آموزش فرزندان شاهد همکاری داشتم، بنظرتون شانسم واسه جذب هیات علمی خوبه؟ راستش تمام زندگیم رو مشغول تلاش و پژوهش و... بودم حالا به این مرحله رسیدیم جذب هیات علمی هم خیلی کم شد!!!
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-02 22:34:24
   سلام دوست عزیز. شما رزومه بسیار قوی دارین . مطمنا شانس بالایی دارین. ظرفیت جذب هیئت علمی در سال 99 منتشر شده بررسی کنید ببینید امسال پذیرش بیشتره یا نه. موفق باشید
 • سیما
  1399-03-02 16:32:20
  سلام.من ارشد دانشگاه روزانه دولتی هستم معدل کارشناسیم ۱۴ و ارشدم ۱۷ هستش مدرک آیلتسم دارم.بخوام برای هیئت علمی شرکت کنم چون سنم ۳۷ هستش ۳۸ وارد دانشگاه میشم.آیا برای هیئت علمی امیدی هست.برای همون دانشگاهی که ارشد گرفتم میخوام دکترا هم شرکت کنم و همونجا هیئت علمی بشم.شرط سنیم به ۴۱ یا ۴۲ میرسه؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-02 22:36:49
   سلام دوست عزیز. شرط سنی تا 45 سال به دانشگاه واگذار شده که رزومه و شرایط متقاضی رو بررسی کنه . سعی کنید رزومه پژوهشی تون رو در دوره دکتری تقویت کنید.
 • پریسا
  1399-03-05 19:05:12
  سلام. ممنون از پاسخگوییتون. می خواستم بدونم متفاوت بودن رشته کارشناسی با ارشد و دکتری مشکلی برای عضو هیئت علمی شدن ایجاد می کنه و شانس کمتری نسبت به بقیه دارم؟ کارشناسی عمران اما ارشد و دکتری هنر
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-05 22:20:44
   سلام دوست عزیز. هم گرایش بودن مقطع ارشد و دکتری از الزاماته . متاسفانه رشته های شما در دو مقطع هم گرایش نیستن .
 • امیر
  1399-03-06 00:02:12
  با سلام من معدل کارشناسی ام ۱۴.۰۲ و ارشدم ۱۵.۹۰ در حال انجام مقاله دوم isi هستم ایا امکان داره عضوهیات علمی بشم ؟ یا اینکه باید دانشجوی دکترا باشم میشه راهنمایی کنید
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-06 22:27:31
   سلام دوست عزیز. برای جذب هیئت علمی شدن باید مدرک دکتری داشته باشین.
 • پریسا
  1399-03-06 01:30:22
  سلام. حداقل معدل دوره کارشناسی برای جذب هیئت علمی چقدره؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-06 22:27:55
   سلام دوست عزیز. حداقل معدا دوره کارشناسی 14 ست.
 • پیمان
  1399-03-09 09:32:54
  با سلام و وقت بخیر. آیا داشنجویان دکترا بعد از آزمون جامع(پسر با کارت پایان خدمت) میتونن برای جذب هییت علمی اقدم کنند یا حتما بعد از پایان دوره دکترا میشه واس جذب اقدام کرد؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-10 22:12:19
   سلام دوست عزیز. خیر ارائه مدرک و معدل دکتری هنگام ثبت نام از الزاماته.
 • صنم
  1399-03-10 03:13:33
  سلام رشته کارشناسی ارشد و رشته دکترا متفاوت و نه یک رشته با گرایشات متفاوت بلکه کاملا متفاوت اما هر دو از گروه علوم انسانی امکان قبولی در هییت علمی را دارد و در هر دو رشته مقاله هم داشته باشد؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-10 22:11:37
   سلام دوست عزیز. هم رشته و هم گرایش بودن مقطع ارشد و دکتری از الزاماته برای جذب هیئت علمی شدنه.
 • میلاد
  1399-03-11 23:45:37
  سلام خسته نباشی .من کارشناسی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۴.۳۷گرفتم وارشدم در دانشگاه غیر انتفاعی با معدل ۱۷گرفتم اگه رزومه قوی داشته باشم امکانش هست عضو هیت علمی دانشگاه ملی باشم یا نه .بعد سوال دیگه اگه دانشجو دکتری باشی میتونی عضو هیت علمی باشی یا باید حتمن دکتری باید بگیری.ممنون اگه راهنمایی کنی
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-12 22:27:49
   سلام دوست عزیز.شما حتما باید دکتری داشته باشین. درمورد دانشگاه محل تحصیلتون هم رقبای شما اگه دانشگاه دولتی باشن اونا در اولویتن.
 • علی
  1399-03-12 00:23:48
  با سلام وخسته نباشید من لیسانس کامپیوتر نرم افزار وفوق لیسانس مهندسی فن آوری اطلاعات و دکترای کامپیوتر نرم افزار البته سال آخر با توجه به رشته ی ارشد مشکلی برای هیئت علمی شدن دارم، البته هر سه مقطع دانشگاه دولتی بودم ممنون
 • علی
  1399-03-14 07:42:33
  سلام خانم اسفندیاری همچنان منتظر جوابتان هستم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-14 22:30:11
   سلام دوست عزیز . هم گرایش بودن مقاطع ارشد و دکتری از الزاماته. این موضوع رو از اساتید خودتون سوال کنید پاسخ دقیق تری به شما میدن. موفق باشید.
 • پارسامجد
  1399-03-20 03:00:03
  سلام وقت بخير، من دكترا هماتولوژي دارم ولي مدرك ليسانسم از دانشگاه ازاد هست ، براي هيئت علمي دانشگاه دولتي مثل گيلان مشكلي نيست؟ در هر سه مقطع هم معدلم بالاي ١٦هست و مدرك زبان دارم و ٤ تا مقاله هم چاپ كردم.ممنون از پاسخ گوييتون.
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-23 22:52:16
   سلام دوست عزیز. خیر مشکلی نیست . رزومه بسیار تاثیر گذارتره
 • بینام
  1399-03-23 00:01:59
  سلام با ارشد و دکتری مرتبط و کارشناسی غیرمرتبط میشه جذب هیأت علمی شد؟
 • آوا
  1399-03-24 01:09:59
  سلام. لطفا شرط معدل در هر ۳مقطع رو بفرمایید و این قانون برای تمامی دانشگاه ها ابلاغ شده و ثابته؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-27 22:25:12
   سلام دوست عزیز کارشناسی 14 - ارشد 16- دکتری 17 . بله این معدل ها جز شروط جذبه
 • بینام
  1399-03-25 15:58:26
  سلام ایا کسی که کارشناسی رشته حقوق را با معدل14/16 از دانشگاه پیام نور فارغ التحصیل بشه و مدرک ارشد و دکتری را بامعدل 17 کسب کند امکان جذب وجود دارد؟ باتشکر
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-27 22:26:07
   سلام دوست عزیز . مدرک ارشد و دکتری باید از دانشگاه های معتبر باشه و رزومه قوی داشته باشین.
 • کامران
  1399-03-27 02:17:27
  سلام دانشجوی دکتری هستم و معدل ارشدم هم ۱۶/۶۰ هست معدل کارشناسیم اما ۱۳/۹۶ هست میخواستم بدونم این ۰.۰۴ کمتری که دارم در معدل کارشناسی مشکل ایجاد میکنه؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-27 22:27:15
   سلام دوست عزیز . طبق یک تبصره ک سال گذشته ابلاغ شد کسر معدل کارشناسی با رزومه و سوابق پژوهشی قابل جبرانه.
 • بهار
  1399-03-31 20:31:03
  سلام ایا کسی که استخدام اموزش پروش است بعد از گرفتن دکتری میتواند جز هییت علمی دانشگاه بشود؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-01 22:22:23
   سلام دوست عزیز. نباید هنگام ثبت نام برای جذب هیئت علمی به هیچ ارگانی تعهد داشته باشید. قبل از اون باید استفا بدید.
 • یه نفر
  1399-04-02 15:48:43
  سلام ببخشید ایا با دوبار مشروطی در کارشناسی شرایط رو برای هیئت علمی شدن از بین میبره ولی معدل کارشناسی بنده خوب هست؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-09 22:34:40
   سلام دوست عزیز. از بین نمیبره اما تاثیر گذاره.
 • مریم محمدی
  1399-04-07 15:28:49
  سلام خسته نباشید معدل لیسانس۱۴ و معدل ارشد۱۶ و معدل آزاد ۱۷ دانشگاه ازاد معماری میشه بفرمایید امکان هیات علمی وجود داره برای من که از خانواده جانبازان هستم و در رشته من احتیاج هست.؟ و چقدر باید مقاله داشته باشم داخلی و خارجی که شانسم بالا بره،
 • مریم محمدی
  1399-04-07 15:31:27
  نمره رساله در معدل تاثیر داره واسه هیات علمی دانشگاه آزاد یا دولتی و اینکه مدرک دانشگاه آزاد هستم میتونم هیات علمی علمی کاربردی و دولتی شرکت کنم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-09 22:33:57
   سلام دوست عزیز. خیر نمره رساله تاثیری نداره.بله میتونید شرکت کنید.
 • ژینا
  1399-04-16 00:42:13
  سلام منمدرک کارشناسی کشاورزی دارم ولی ارشد و دکتری حقوق خوندم در هر سه پایه معدلم حدود ۱۹/۵۰بوده آیا من متونم عضو هیت علمی بشم با توجه به اینکه من کارشناسیم غیر مرتبط با دکتری وارشدم هست؟؟؟لطفا منو راهنمایی کنید
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-18 22:58:30
   سلام دوست عزیز. متاسفانه هم گرایش بودن مقاطع ارشد و دکتری از الزاماته
 • ژینا
  1399-04-16 00:53:00
  میشه خواهش کنم جواب بدید .من خیلی سردر گمم.
 • ژینا
  1399-04-16 00:54:35
  البته اینو هم اضافه کنم من مسلط به زبان فرانسه وانگلیسی هم همستم
 • ارمین
  1399-04-16 16:50:14
  سلام وقت بخیر . در شروط عمومی جذب هیئت علمی زده است که اولا در استخدام نهادی نباید باشید . در جایی در شرایط اختصاصی زده است که موافقت ضمنی محل خدمتتان در صورت داشتن شغل دولتی الزامیه. حالا سوال بنده که معلم رسمی آموزش پرورش هستم اینه که کدوم ملاکه . میشه برای جذب اقدام کرد و در صورت موافقت پس از آن انصراف داد؟ ممنون از شما
 • زهرا
  1399-04-18 11:06:43
  سلام بنده کارشناسی رو دانشگاه فردوسی بودم و رتبه یک ورودی ها با معدل 17.65 ارشدم را دانشگاه شریف و با استعداد درخشان رفتم اما معدلم خوب نیست 15.80 و الان دانشجوی دکتری فردوسی مشهد هستم و معدل واحدهای گذرانده شده 18.12 هست. ایا راهی برای جبران معدل ارشد هست؟ معدل ها را با ضریب دانشگاه در نظر نمیگیرند؟ آیا شانسی برای هیئت علمی شدن دارم؟ چون اگر این شانس را ندارم بیخودی دکتری را ادامخ ندهم و انصراف بدهم؟ با تشکر از شما
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-24 22:56:40
   سلام دوست عزیز. شرط معدل ها مورد اعتراض قرار گرفته و قراره بررسی بشه. متاسفانه در حال حاضر تبصره ای برای جبران معدل ارشد نیست.
 • کاربر
  1399-04-18 12:45:27
  سلام من کارشناسی حسابداری بامعدل۱۶.۸۹دارم از دانشگاه غیرانتفاعی سطح یک وامسال در مقطع ارشد مدیریت بازرگانی شرکت میکنم.قصد دارم دکتری نیز مدیریت بازرگانی شرکت کنم.برای جذب هییت علمی شدن، باید چه رزومه ای جمع کنم؟ و ایا پردیسهای دانشگاه ها به عنوان دانشگاه های معتبر شناخته میشوند در فرایند جذب؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-24 22:55:02
   سلام دوست عزیز. دانشگاه های دولتی در اولویت جذب قرار میگیرن. رزومه های علمی مقاله شرکت در همایشات و...
 • زند
  1399-04-20 02:44:00
  سلام من کارشناسی مهندسی مدیریت اجرایی خوندم با معدل 15 وارشدم مدیریت کسب وکار خوندم با معدل 17 ولی هیج مقاله ای ندارم الان می خوام برای تدریس در دانشگاه درخواست بدم ایا شانسی دارم به نظر شما واین که من نیاز به یک رزومه دارم که نمی دونم در اون چه اطلاعاتی باید داشته باشم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-24 22:52:24
   سلام دوست عزیز. برای تدریس در دانشگاه شما به فعالیت های علمی پژوهشی نیاز دارین. هر دانشگاهی یه سری معیار ها داره برای پذیرش اساتید . این موضوع رو از دانشگاه مد نظرتون پیگیری کنید.
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-24 22:52:25
   سلام دوست عزیز. برای تدریس در دانشگاه شما به فعالیت های علمی پژوهشی نیاز دارین. هر دانشگاهی یه سری معیار ها داره برای پذیرش اساتید . این موضوع رو از دانشگاه مد نظرتون پیگیری کنید.
 • مشایخی
  1399-04-23 01:59:35
  با سلام و عرض ادب من کارشناس ارشد جغرافیای پزشکی از دانشگاه سراسری ارومیه هستم با معدل ۱۶:۴۹ و کارشناسی رشته ی کارتوگرافی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۳:۶۹ و دبیر هستم و گزینش از اداره آموزش و پرورش دارم و سن م در حال حاضر ۴۱ است میخواستم بدونم امکان اینکه در هیئت علمی دانشگاه پذیرفته بشم یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-24 22:53:53
   سلام دوست عزیز. برای جذب هیئت علمی شدن مدرک دکتری از الزاماته
 • علی
  1399-04-28 06:40:26
  سلام من مدرک دانشگاه آزاد هست دکتری آیا می تونم هئیت علمی دانشگاه دولتی شوم
 • نازیلا
  1399-04-30 20:38:00
  سلام وقت بخیر ، ببخشید من تمام شروط معدل سه مقطع رو دارم و 22 مقاله هم دارم و دکترای ادبیات عرب از دانشگاه تهران هستم ، دو سوال دارم اول اینکه من لیست فراخوان رشته های موردنیاز امسال رو از اینترنت اصلا پیدا نکردم لطفا اگه ممکنه لینکشو بدین ، دوم اینکه من تراجنسی (ترنس) بودم و جراحی تغییر جنسیت انجام دادم ، ایا با این حال ممکنه به خاطر این قضیه رد بشم ؟ این سوال خیلی مهمه برام
  • سحر اسفندیاری
   1399-05-02 21:07:05
   سلام دوست عزیز. متاسفانه خیلی در این موارد سخت گیری میکنند. ممکنه رد بشین.
 • محمدامین
  1399-04-31 04:38:02
  سلام و تشکر از توجهتون... آیا معافیت پزشکی از خدمت ( بجهت پرونده و سابقه ی بیماری در نوجوانی که بحمدلله رفع شده ) مانع از جذب هیات علمی در دانشگاه های دولتی و غیره است؟
 • سارا
  1399-05-02 16:52:38
  سلام من کارشناسی مهندسی کشاورزی - صنایع غذایی خوندم و ارشد مهندسی شیمی گرایش طراحی شبیه سازی و کنترل فرآیندها و دکتری مهندسی کشاورزی - علوم و صنایع غذایی گرایش مهندسی صنایع غذایی خوندم ..آیا می تونم هیات علمی بشم.. با توجه به اینکه رشته دکتری من یک رشته جدید است و همون کاربرد مهندسی شیمی در صنایع غذایی است و پایان نامه ارشد و دکتری هر دو در مورد شبیه سازی است .
  • سحر اسفندیاری
   1399-05-02 21:05:48
   سلام دوست عزیز. هم گرایش بودن مقاطع ارشد و دکتری از الزاماته.
 • مهدیه
  1399-05-02 19:55:18
  سلام خسته نباشین ببخشید بنده در حال حاضر دانشجوی رشته ارتباط تصویری در دانشگاه فرهنگیان زاهدان هستم.میخواستم بدونم اگر بنده ارشدم رو در یکی از رشته های(ارتباط تصویر،نقاشی،انیمیشن؛عکاسی) بگیرم میتونم در دانشگاه هنر و معماری زاهدان یا دانشگاه فرهنگیان زاهدان به عنوان هیات علمی پذیرفته بشم؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-05-02 21:05:07
   سلام دوست عزیز. داشتن مدرک دکتری برای جذب هیئت علمی شدن از الزاماته. با مدرک ارشد میتونید مدرس در یک دانشگاه تدریس کنید.
 • فاطمه
  1399-05-02 20:26:04
  سلام. با سن کم یعنی(25-26) هم امکان هیات علمی شدن هست؟؟
 • هانیه
  1399-05-05 10:41:54
  سلام وقت بخیر من کارشناسی مدیریت کسب و کار ، ارشد مدیریت بازرگانی و دکترا قصد دارم مدیریت دولتی بخونم آیا در آینده امکانش هست با این گرایش ها عضو هیات علمی بشم؟
 • موسوی
  1399-05-06 20:21:44
  سلام ، وقت بخیر ـ آیا بعد از آزمون جامع و قبل از اتمام کامل مقطع دکترا میشه برا عضویت هیات علمی ثبت نام کرد؟ با تشکر
 • نازنین
  1399-05-07 04:44:43
  با سلام سپاس از مطالب به روز و مفیدتون نتیجه ی طرح شرط معدل لیسانس چی شد؟ فردی حد لازم معدل برای ارشد و دکتری رو داره ولی معدل لیسانس بین سیزده تا چهارده هست تکلیفش چه هست؟
 • مهدی زوری
  1399-05-07 13:26:53
  با سلام بنده کارشناسیم جغرافیا از دانشگاه دولتی زابله با معدل۱۵/۹۰،،، کارشناسی ارشد کارآفرینی با معدل ۱۶/۸۱ از دانشگاه دولتی سیستان وبلوچستان دارم،،خواستم ازتون بپرسم اگه دکترا رشته کارآفرینی برم آیا شانس عضو هیئت علمی شدن دارم تو آینده///
 • ghobad
  1399-05-08 16:14:18
  سلام خدا قوت. بنده کارشناسی وکارشناسی ارشد هر دو را از دانشکاه پیام نور بامعدل ۱۴ دریافت کردم و دکتری در دانشگاه خوارزمی با معدل۱۷ گرفتم.ی مقاله اس ا و ۴ مقاله علمی پژوهشی دارم ایا بنده شانس هیت علمی بودن در دانشگاههای دولتی جنوب کشور دارم
 • مریم
  1399-05-10 01:20:16
  سلام من معدل کارشناسی و ارشدم ۱۴.۵ معدل دکتری ۱۸ و ۲ مقاله ی isiو ۲ مقاله ی علمی پژوهشی دارم ایا درخواست تجدید نظر برای جذب هیئت علمی برای معدلم رو میپذیرن؟ و اینکه خود دانشگاه بررسی میکنه یا وزارت علوم
 • زهرا
  1399-05-10 16:46:26
  با سلام و عرض خسته نباشید. ببخشیدمن قبلاً هم این سؤال رو ارسال کرده ام ولی حتی پرسش من رو توی صفحه تون نمایش هم ندادید. سؤال من اینه که آیا من با مدرک دکترای عمومی دامپزشکی می تونم متقاضی جذب هیئت علمی بشم یا خیر؟ با سپاس
 • عسل
  1399-05-16 11:23:40
  سلام من کارشناسی مددکاری دارم.میخوام ارشد ودکترروانشاسی بخونم..یامیتونم عضو هیات علمی بشم بااین که کارشناسی من مرتبط با ارشد و دکترا نیست...
 • رضا
  1399-05-18 05:40:25
  سلام. من معدل دکترام در دانشگاه شریف ۱۶.۸۸ هست. بقیه مقاطع رتبه ۱ بودم. مقاله و اختراع و ... هم دارم. آیا میتونم برا هیات علمی شدن اقدام کنم؟
 • عسل
  1399-05-18 23:14:37
  با سلام بنده در حال حاضر در فراخوان یکی از دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم شرکت کرده و کلیه مراحل آن را طی نموده ام. شایان ذکر است که طبق اعلام دانشگاه، ابلاغ شروع به کار بنده از یک شهریور صادر خواهد شد. فراخوان مذکور برای مدرک کارشناسی ارشد ارایه شده بود و بنده با مدرک کارشناسی ارشد خود در آن شرکت کرده ام. با توجه به طولانی شدن پروسه جذب (به دلایل مختلف که از حوصله این سوال خارج است) بنده شروع به تحصیل در مقطع دکتری نموده و تا آخر شهریور سالجاری (طی یک ماه) از پایان نامه خود دفاع خواهم نمود. لطفا راهنمایی فرمایید که آیا دانشجو بودن بنده می تواند مانعی برای جذب بنده باشد یا خیر؟ خیلی ممنون
 • مهسا
  1399-05-20 14:31:38
  سلام من رشته و گرایش ارشدم اقتصاد گرایش توسعه ولی دکتری ام اقتصاد گرایش پولی هستم. ایا برای هیئت علمی مشکلی هست؟؟ لیسانس هم رشته اقتصاد بودم
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-01 22:48:20
   سلام . خیر هر دو مقطع تحصیلی شما در یک گرایش هستن
 • مهدیه
  1399-05-24 19:53:40
  سلام برای یک ترم یا 2ترم دستیار استادی در هر دانشگاهی چه طور مراجعه کنم و یا تاریخ مشخصی دارد؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-01 22:47:46
   سلام . به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید و با اساتید هم رشته خودتون در ارتباط باشین.
 • علی
  1399-05-25 13:24:46
  سلام خسته نباشید بنده دانشجوی برق صنعتی شاهرودم معدل لیسانس بنده ۱۴ میباشد اما سه بار مشروط شدم و ارشد برق فردوسی هستم ایا امکانش هست جذب هیئت علمی شوم ایا مقاله نوشتم جبران مشروطی میکند؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-01 22:47:08
   سلام . معدل کل شما مورد بررسی قرار میگیره. مشروط شدن تاثیری نداره.
 • الناز
  1399-05-29 19:15:40
  سلام وقت بخیر. من معدل کارشناسیم ۱۶،۴۰ ارشدم۱۸.۳۳ و دکتری۱۷.۵۶ هستش و همه مقاطع رو دانشگاه خواجه نصیر بودم. ارشد و دکتری رو با استعداد درخشان قبول شدم و عضو بنیاد نخبگان هم هستم. دو تا مقاله علمی پژوهشی هم دارم. خواستم ببینم شرایط هیئت علمی رو دارم یا خیر؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-01 22:45:47
   سلام . بله شما رزومه خوبی برای جذب هیئت علمی شدن دارین.
 • پگاه
  1399-05-30 00:19:46
  سلام خسته نباشید ما باید قبل سرکت در فراخوان حتما انصراف از کار بزنیم؟خب اگه قبول نشدیم تکلیف چیه
 • شاهوردی
  1399-06-04 23:59:24
  سلام؛ بنده متولد ۵۴ هستم، در واقع شرایط سنی ۴۰ یا ۴۵ سال را ندارم ولی در عوض ۱۸ سابقه رسمی در قوه قضاییه دارم، میتوانم امیدوار باشم، به عبارتی سابقه خدمت چه تاثیری در شرایط سنی دارد؟ ممنون
 • حمید رعیت پیشه
  1399-06-06 01:00:42
  سلام علیکم؛جهت پذیرش به عنوان عضویت هیات علمی و به مثابه ی آن شرط معدل دیپلم(معدل کتبی نهایی دیپلم مدنظر است یا معدل کل؟) و ثانیا آیا معدل دیپلم در روند عضویت هیات علمی(دانشگاه تهران) تاثیر دارد؟ ایامتان بکام.
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-19 00:11:17
   سلام . معدل مقاطع دانشگاهی فقط در جذب هیئت علمی تاثیر داره
 • قاسم
  1399-06-10 10:11:56
  سلام ببخشید مدت سربازی تاثیری در حداکثر سن هیئت علمی شدن داره؟
 • فرزاد حیدری
  1399-06-10 21:22:02
  سلام من ارشد کامپیوتر ورودی ۹۷ هستم از انجایی که معدل ارشدم ۱۵٫۷۰ و کارشناسی با معدل ۱۵٫۲۰ استعداد درخشان شدم و پنج تا مقاله دارم که سه تا isi هستن امکان داره کسر معدل ارشد بتونم جبران کنم
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-19 00:09:39
   سلام. خیر کسر معدل فقط در مقطع کارشناسی قابل جبرانه
 • sadeghi
  1399-06-11 04:45:57
  سلام خسته نباشید ببخشید من تازه کارشناسیمو تموم کردم و کنکور ارشد داد خداروشکر معدل کارشناسیم خوب بود میشه راهنماییم کنید برای اینک رزومه خوبی داشته باشم چه کارایی باید انجام بدم ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-19 00:01:17
   سلام . این یه بحث مفصله . با اساتید تون در این باره در ارتباط باشین و از اونا راهنمایی بخواهید
 • سپیده
  1399-06-12 15:56:30
  سلام،مقطع کارشناسی رو با معدل ۱۷/۵۲از دانشگاه آزاد و ارشد رو در رشته حقوق کیفری اطفال که از زیر شاخه های رشته جزا و جرم شناسی هستش و دکتری نداره و اینکه دکتری رو میخوام جزا و جرم شناسی بخونم،در فرض کسب نصاب معدل و شرایط لازمه میتونم هیئت علمی بشم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-18 23:59:35
   سلام . بله در رشته هایی که دکتری ندارن با مدرک ازشد میتونن به عنوان مربی جذب هیئت علمی بشن.
 • مرتضی
  1399-06-15 19:46:42
  سلام و خسته نباشید 1) درصورتی که سن دواطلب بین 40 تا 45 باشد آیا شرایط جذب رو داره؟ سایت سامانه جذب حداکثر 40 سال رو تعیین کرده.
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-18 23:58:33
   سلام . حداکثر سن 40 هست ولی تا 45 رو اختیار به دانشگاهها واگزار شده.
 • فائزه
  1399-06-18 00:45:57
  با سلام. بنده کارشناسی رو با معدل 16 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد گرفتم. در حال حاضر هم مشغول به تحصیل در ارشد مجازی پیام نور با معدل 18 هستم. بخاطر شرایط شغلیم مجبور شدم ارشد رو پیام نور بخونم. میخواستم بپرسم برای قبولی در مصاحبه دکترا امکان قبولی با ارشد پبام نور چقدر هست؟ ضمنا بنده دو تا کتاب ترجمه کردم و 27 تا مقاله همایشی دارم. دو تا مقاله مروری isc دارم و مدرک زبان msrt هم دارم. شنیدم ارشد پیام نور رو در مصاحبه دکترا رد میکنن. آیا با این رزومه پژوهشی ممکنه قبول بشم در دکترای وزارت علوم ؟ دکترای وزارت بهداشت چی؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-18 23:57:38
   سلام . تاثیر گزار ترین بخش توی مصاحبه دکتری رزومه شخص هست. دانشگاه هم تاثیر داره اما اگه رزومه علمی خوبی داشته باشید امکان پذیرش هست.
 • گندم
  1399-06-18 14:16:41
  سلام وقتتون بخير ايا دانشگاه ازاد براي رشته هاي علوم پزشكي ارشد به عنوان هيئت علمي قبول ميكنن ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-18 23:55:58
   سلام. معمولا برای جذب هیئت علمی باید دکتری داشته باشین. باز هم ایین نامه جذب دانشگاه آزاد رو مطالعه کنید.
 • ریحانه
  1399-06-19 11:26:27
  سلام ببخشید برای جذب هیئت علمی حتما باید دکتری باشی یا دانشجوی دکتری هم قبول میکنند؟؟
 • امیرحسین
  1399-06-20 13:54:22
  سلام، من کارشناسی حقوق غیرانتفاعی خوندم با معدل 16.85 ، ارشد و دکتری حقوق خصوصی دانشگاه آزاد خوندم با معدل 17، رزمه علمی هم تا الان 50 مقاله کنفرانسی و علمی ترویجی دارم که برخی شون تو کنگره های خارج از کشور و دانشگاه اروپا چاپ شده، بیش از 100 یادداشت و مصاحبه هم در زمینه مسائل حقوقی در خبرگزاری های رسمی دارم و بیش از 30 یادداشت هم در روزنامه های رسمی کشور مربوط به مسائل حقوقی دارم، و دو تا کتاب هم چاپ کردم و عضو چند انجمن علمی هم هستم و.... می خواستم بدونم واسه جذب هیت علمی دانشگاه دولتی و یا آزاد چقد شانس دارم؟؟ و این که آیا یادداشت و یا مصاحبه های من که مربوط به مسائل علمی مثل بررسی یک جرم و یا... هست که در خبرگزاری های رسمی و یا سایت های رسمی مثل سایت ریاست جمهوری و یا قوه قضاییه هم منتشر شده آیا تاثیری داره یا نه؟؟ منظورم اینه که رزمه محسوب میشه یا نه؟؟
 • امیرحسین
  1399-06-20 14:34:19
  سلام، آیا یادداشت نوشتن در روزنامه ها، خبرگزاری های رسمی و یا سایت های رسمی مثل سایت ریاست جمهوری یا قوه قضاییه و... در خصوص مسائل علمی رزمه محسوب می شود؟؟ و آیا در مصاحبه برای جذب هیت علمی تاثیری دارد یا ندارد؟؟
 • فرشته
  1399-06-24 10:43:31
  سلام و احترام میخواستم بپرسم کسی که استخدام اموزش پرورش هست و تعهد خدمت ده ساله داره اگر ادامه تحصیل بده تا دکتری با رزومه و معدل خوب ،میتونه هیئت علمی دانشگاه دولتی بشه یا نه چون استخدام اموزش پرورشه نمیتونه؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-25 20:13:00
   سلام . برای جذب هیئت علمی نباید تعهد خدمت به ارگانی دیگه داشته باشین.
 • آیسا
  1399-06-24 11:37:10
  سلام آیا معدل کاردانی هم حائز اهمیت است؟ و اینکه آیا در همه مقاطع کاردانی کارشناسی کارشناسی ارشد و دکتری باید گرایش ها و رشته ها باهم یکی باشن؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-25 20:12:14
   سلام . هم گرایش بودن در مقطع ارشد و دکتری از الزاماته. میانگین معدا کارشناسی و کاردانی شما رو ملاک قرار میدن.
 • امیر حافظ
  1399-06-24 13:24:38
  سلام، اگر مدرک ارشد و دکتر یک نفر از دانشگاه آزاد باشه و یک نفر دیگه از دانشگاه غیرانتفاعی باشه برای جذب هیت علمی بین این افراد تفاوت میزارن یا فقط تفاوت بین آزاد و دولتی هست؟؟ و این که اگر یک نفر مقاله کنفرانسی داشته باشه ولی علمی پژوهشی نداشته باشه چقد تاثیر داره این و باید چند تا کنفرانسی داشته باشه که نداشتن مقاله علمی پژوهشی رو پوشش بده؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-25 20:11:19
   سلام . دانشگاهی که تحصیل کردین در جذب تاثیر داره و دانشگاه ازاد معتبر تر از غیر انتفاعی هست. مقالات علمی پژوهشی برای رزومه ملاک اصلی قرار میگیرن
 • Pantea
  1399-06-24 16:23:31
  سلام ببخشید من کارشناسی صنایع غذایی (کشاورزی) هستم می خواستم ببینم اگه کارشناسی ارشد و دکترا مو بیوشیمی بالینی زیر نظر وزارت بهداشت بگیرم آیا میتونم عضو هئیت علمی دانشگاه های سراسر ی بشم اگه مصاحبه و رزمه ی قوی داشته باشم
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-25 20:10:09
   سلام . هم گرایش بودن مقطع دکتری و ارشد برای جذب هیئت علمی از الزاماته
 • نسیم دهنوی
  1399-06-25 12:57:23
  سلام وقت تون بخیر. خواستم بدونم لیسانس و ارشدم هنر هست و دکترای مدیریت آموزشی. می تونم با توجه به تفاوت رشته دکترام، جذب هیئت علمی بشم؟ سپاس از توجه شما
  • سحر اسفندیاری
   1399-06-25 20:09:28
   سلام . هم گرایش بود مقاطع ارشد و دکتری از الزاماته
 • سارا
  1399-06-26 01:24:18
  ببخشید من منظورتون از این که میگین مقطع دکترا و ارشد باید هم گرایش باشن و نمیفهمم منظورتون اینه که مقطع ارشد و دکترا باید با مقطع کارشناسی حتما هم گرایش باشن یا خود مقطع کارشناسی ارشد با دکترا باید حتما هم گرایش باشه حتی اگه کارشناسی نامرتبط باشه
 • حمید۰
  1399-06-26 20:55:16
  سلام و وقت بخیر .سابقه تدریس و داشتن مقاله isi برای جبران معدل ارشد میتونه تاثیر گذار باشه .شرایط سنی برای شرکت در فرخوان با مدرک ارشد چنده در ضمن من معدل ارشد۱۵.۳۸ رشته مدیریت بازرگانی و کارشناسی ام ۱۵.۹۰ میتونم در فراخوان شرکت کنم
 • هانیه
  1399-06-27 18:08:11
  با عرض سلام مدرک ارشد پردیس بین الملل شانسی برای هیأت علمی دارد با معدل ۱۸/۶۰ کارشناسی ؟
 • منصور
  1399-06-27 21:52:27
  سلام، من کارشناسی نامرتبط دارم اما ارشد و دکترام یک رشته و یک گرایش هست آیا شانس هئیت علمی شدن دارم ? منظورتون از هم گرایش بودن ارشد و دکترا نمی فهمم ? یعنی الان منی که ارشد و دکترام یک رشته هست و فقط لیسانس م نامرتبطه نمی تونم هئیت علمی شم ? میشه توضیح بدید چون خیلی نگرانم
 • زهره
  1399-06-30 00:35:54
  سلام .من ۲۴ سالمه و ارشد مشاوره از دانشگاه الزهرا تهران دارم معدلم ۱۸ و ۳۳...کارشناسی هم خارزمی تهران بودم با معدل ۱۷ و بیست صدم.. حدودا چند تا مقاله باید داشته باشم تا زمان دکتری خودم رو برسونم؟ یعنی اگر وقت و انرژی بزارم برای دکتری خوندن اثر داره ؟ ک هیئت علمی بشم؟.
 • کریم
  1399-06-30 19:36:25
  سلام ببخشید آیا برای هیات علمی دولتی شدن در رشته های علوم پزشکی باید همه مقاطع تحصیلی دولتی باشد و اگر مقطع لیسانس دانشگاه آزاد باشد امکان هیات علمی شدن وجود دارد؟
 • فاطمه
  1399-06-30 21:50:07
  سلام اگه مدرک ارشد بهداشت روان باشه و مدرک دکتری روانشناسی بالینی (هر دو توی گروه مجموعه روانشناسی هستن) میشه عضو هیات علمی شد؟ و اینکه اگه ارشد علوم شناختی گرایش روانشناسی شناختی باشه و دکتری روانشناسی بالینی چه طور؟
 • مریم
  1399-07-01 23:23:46
  باسلام و احترام ضمن آرزوی سلامتی برای شما لطفاً در صورت امکان بفرمایید اگر کسی تمام رشته تمام مقاطع تحصیلی اش یکسان باشد اما گرایش ارشد با دو مقطع دیگر متفاوت باشد مانعی برای جذب هیئت علمی شدن محسوب می شود؟(با این توضیح که آزمون دکتری هر دو گرایشی که در ارشد و دکتری خوانده یکی است و فقط در مصاحبه ها گرایش ها اعماال میشوند) .واینکه اخذ مدرک دکتری از دانشگاههای سطح 2 و یا 3 شانس پذیرش در هیئت علمی را کاهش می دهد یا خیر؟ باتشکر
  • سحر اسفندیاری
   1399-07-10 23:03:05
   سلام .هم گرایش بودن مقاطع ارشد و دکتری از الزاماته برای جذب هیئت علمی هست.
 • نفیسه
  1399-07-02 11:56:55
  اگه بورسیه دانشگاه فرهنگیان باشم،ایا شرایطی وجود داره ک من بعدش بتونم عضو هیئت علمی بشم؟؟ و اون شرایط چیه؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-07-10 23:02:20
   سلام. مدرک دکتری و رزومه قوی از شرایظ اصلی برای جذب هیئت علمی هست.
 • الفت
  1399-07-05 10:36:15
  سلام. برای جذب هیئت علمی شرایط سنی خاصی وجود داره؟
 • محمدعلی
  1399-07-06 10:29:11
  با سلام برای هیات علمی شدن ایا باید رشته های تحصیلی از کارشناسی تا دکتری یکی باشه؟ خیلی برام مهمه مثلا اگر من کارشناسی و ارشد ارتباطات دارم برم دکتری تاریخ بگیرم میشه ؟ یا اینکه باید کلیه رشته هام تاریخ باشه؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-07-10 23:01:07
   سلام . هم گرایش بودن مقاطع ارشد و دکتری از الزاماته
 • آیسا
  1399-07-10 11:38:43
  سلام ببخشید باز هم مزاحم میشم آیا با هر رشته‌ای که باشیم میتونیم عضو هیئت علمی باشیم یا برخی‌ از رشته ها فقط؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-07-10 23:00:29
   سلام . فقط در گرایش های رشته تحصیلی خودتون میتونید تدریس کنید
 • نگین
  1399-07-12 01:07:07
  سلام. ببخشید من معدل کارشناسی و دکترام خوبه اما ارشدم متاسفانه ۱۴.۷۰ هست و الان مجدد دارم ارشد گرایش دیگری از رشته ام رو میخونم توی دانشگاه دولتی ایا امکان جذب برام وجود داره؟
 • کریمی
  1399-07-12 10:40:51
  سلام روزتون بخیر من معدل ارشدم ۱۴ با۲ مقاله دارم امکان هیات علمی هست ؟متولد۶۸ هستم
 • ناشناس
  1399-07-13 23:13:09
  سلام و عرض ادب برای هیئت علمی مدرک زبان از الزاماته؟و اینکه چه مدرک زبانی قابل قبوله برای هیئت علمی تافل آیلتس و یا ...؟
 • آیسا
  1399-07-14 22:56:18
  سلام عذرخواهی میکنم باز مزاحم میشم اگر فارغ‌التحصیل دانشگاه پیام‌نور باشیم برای جذب هیات علمی دانشگاه های دولتی شدن شانسی داریم؟
 • رویا
  1399-07-15 00:20:22
  سلام منی که رشته کارشناسیم فناوری هس ولی رشته ارشد و دکترا ک انشالله میخام بخونم مدیریت آموزشیه میتونم جذب هیعت علمی بشم؟ معدل کارشناسیم هم 18بوده از دانشگاه سراسری سمنان دوره روزانه
 • ایسا
  1399-07-17 13:19:42
  سلام خانم اسفندیاری آیا فارغ تحصیل دانشگاه پیام نور میتونه هیئت علمی دانشگاه های دولتی باشه و آیا سوابق تحصیلی دوره دبیرستان و مدرسه هم بررسی میشه؟
 • امیر
  1399-07-18 11:50:37
  باسلام و احترام سرکار خانم اسفندیاری بنده یکی از کارمندان قراردادی دانشگاه هستم و دارای مدرک ارشد با معدل ۱۶ هستم. میخواستم بدونم در چه صورتی میتونم با داشتن مدرک ارشد،جذب هیئت علمی یا بورسیه همان دانشگاه برای اتمام دوره دکترا بشم؟ آیا راهی هست که بنده بتونم بدین شکل بورسیه بشم؟ همچنین دارای ۲ مقام از مسابقات ملی،یک انتصاب ملی به عنوان پژوهشگر برتر و دارای ایلتس و تسلط کامل بر زبان انگلیسی،همچنین سابقه ۸سال تدریس زبان و ۲ سال کار در دانشگاه دارم. پیشاپیش ممنونم از راهنمایی شما?
  • سحر اسفندیاری
   1399-07-20 22:57:16
   سلام. شما بعد از گرفتن مدرک دکتری میتونید در همون دانشگاه برای جذب اقدام کنید. در مورد شرایط بورس شدن در دانشگاه باید از دانشگاه خودتون شریط رو بپرسید. معمولا با توجه به معدلتون یکم بعیده.
 • اتنا
  1399-07-20 01:49:07
  سلام من کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی میخونم. میخواستم بدونم اگه ارشد و دکتری رو علوم تشریح بخونم میتونم عضو هیئت علمی بشم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-07-20 22:54:45
   سلام . باید رشته های تحصیلی دو مقطع اخرتون هم گرایش باشه
 • سایه میری
  1399-07-21 11:59:26
  سلام وقت بخیر من کارشناسی حسابداری،ارشد ودکترام با معدل ۱۷ البته میکروبیولوژی آزاد خوندم،مدرک ایلتس هم دارم،آیا من هم می تونم برای هیات علمی شدن وزارت بهداشت اقدام کنم یا به دلیل غیر مرتبط بودن رشته کارشناسیم با ارشد و دکترا شانسی ندارم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-02 23:16:00
   سلام . هم گرایش بودن مقاطع ارشد و دکتری ملاکه. میتونید شرکت کنید
 • ناشناس
  1399-07-21 12:56:21
  سلام خسته نباشید من رشته ای که درس میخونم توی ایران دکتری نداره آیا میتونم با ارشد برای هیئت علمی اقدام کنم یا باید حتما دکتری داشته باشم ولی در رشته های دیگه؟
 • علامی
  1399-07-22 17:54:01
  سلام دوست عزیز آیا با سطح ۴ حوزه که معادل دکتری هست می توان جذب هیات علمی شد سطح۲ یالیسانس ۱۶.۹سطح ۳ یا فوق ۱۸ وسطح۴ یا دکترا ۱۴ می باشد با ۱۰سال سابقه تدریس در حوزه
 • رضایی
  1399-07-23 22:58:45
  باسلام، ایا معافیت پزشکی مانع جذب. تدریس و هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی می شود؟درصورتی توانایی تدریس داشته باشی.
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-02 23:14:53
   سلام . در این مورد تصمیم گیری با دانشگاه هست.
 • جواذ
  1399-07-27 00:36:12
  سلام، خداقوت، ارشدم رشته کلام شیعه و دکتری رشته تاریخ و تمدن اسلام و ایران است، می‌توانم برای هیأت علمی اقدام کنم؟؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-02 23:14:13
   سلام . باید مقاطع ارشد و دکتری هم گرایش باشن
 • علی
  1399-07-29 00:21:46
  با سلام بنده چند روز قبل دفاعیه پایان نامم انجام دادم و متاسفانه معدلم 14.57 هست و الان دیدم که برای جذب در هیئت علمی معدل باید بالای 16 باشه آیا الان میشه بعد از قبولی در پایان نامه درخواست بدم و ترمیم معدل انجام بدم؟
 • سوده
  1399-07-29 21:56:31
  سلام میخواستم بپرسم اگه ما استخدام رسمی و مشغول بکار در ارگانی باشیم آیا میتونیم بعد از گرفتن مدرک دکتری و قبولی در آزمون هیات علمی جذب شویم؟ آیا سابقه‌ی کار در ارگان دیگه برامون حساب میشه یا نه؟؟
 • طاهره کریمی
  1399-07-30 13:37:29
  سلام و عرض ادب. خانم اسفندیاری عزیز چند سؤال دارم و خیلی خیلی نگرانم. شما را خدا به تمام سوالاتم که دغدغه های من است، پاسخ بدین. من فارغ التحصیل یکی از شاخه های الهیاتم. معدل نسبتا خوبی دارم. هم تحصیلات دانشگاهی دارم و هم تحصیلات حوزوی. کارشناسی با معدل 18/42 و ارشد با معدل 17/77 و دکتری با معدل18/11, با نمره پایان نامه 19/5 در کاشناسی و رساله دکتری و 17/5 در ارشد. و نیز فراغ التحصیل سطح 2 و سطح سه حوزه با معدل 18 و در هر دو سطح با پایان نامه نمره 19 هستم. با وجود اینکه بیش از 40 سال سر نیمکت و صندلی برای فراگیری تلاش کردم و مویی سپید کردم، اما هر بار قانونی وضع میشود که زحمات و تلاشها و انگار عمرمونو بر باد میده. زنی سرپرست خانوارم و کودکانم را به دامن گرفتم و در کنارش، بدون هیچ درآمد ثابتی، تنها با گرفتن نماز و روزه استیجاری و گاهی با چند واحد حق التدریس روزگار گذراندم و همه امیدم این بود که بعد از گرفتن دکتری، می توانم جذب شوم، اما دریغ و درد که هیچ مسئولی از خدا نترسید و فکری به حال زنان تحصیل کرده ای که دو مسئولیت (پدر ی و مادری هر دو) بر دوش دارند و در عین حال در کار آموزش و تربیت نسل جوان موفقند و نیز توانمند در کار پژوهش، جایی برای جذب آنها باقی بگذارند. حکومت و دولت که هیچ حمایتی از من نکرد. حداقل حق زنی مثل بنده این است که چند سالی در سن به ما ارفاق کنند و یا اینکه به تحصیلات دیگر که برای بنده تحصیلات 9 ساله حوزوی است، عمر علمی ام محسوب می شد. و جبران سنم می کرد. اخیر یک خبری از اینترنت خوندم که در آموزن استخدامی با مدرک دکتری 45 سال شرط سن است و ایثارگران از جمله خواهر و برادر شهید، 5 سال از سن آنها کم می شود. آیا این خبر اولا صحت دارد؟ و ثانیا برای هیدت علمی هم این تقلیل سن وجود دارد؟ تا کنون که چنین سهمیه ای برای خواهر و برادر شهید وجود نداشته و یا اگر هم داشته، من به شخصه و خانواده ام از این سهمیه هیچ استفاده ای نکردم و همه برادر و خواهرهام در آزمون های مقاطع مختلفف از سهمیه آزاد استفاده کردیم. الان آیا امیدی برای من وجود دارد که بتونم برای جدب هیئت علمی در فراخوان آبان شرکت کنم؟ و نیز شنیده ام که به ازای هر مقاله علمی پژوهشی ، 6 ماه از سن کم می شود. و نیز جناب رضوان طلب قبلا گفته بود که افراد با سن بالای 45 سال از رقابت حذف نمی شوند، بلکه با مقاله علمی پژوهشی با افراد با سن کمتر از 45 سال رقابت میکنند. اما الان گفته اند که قبالای 45 سال هیچ جذبی صورت نمی گیرد. از طرفی جناب کی نژاد رییس شورای عالی جذب گفتند که افراد بالای 45 سال با اختیار تامی که وزیر علوم به آن مرکز داده، در صورت داشتن شرایط جذب، جذب میشوند. با این .وجود سؤال آخرم این است، آیا برای من و افراد بالای 45 سال، سامانه ما را ثبت نام می کند؟ برای سامانه جذب با سن 45 سال تعریف نشده و ما می توانیم ثبت نام کنیم و بعدا پیگیر شویم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-02 23:12:48
   سلام . در سامانه جذب تا 40 سال تایین شده اما در برخی موارد به دانشگاه واگزار شده که تا 45 سال اجازه جذب دادن
 • سمانه
  1399-08-01 17:14:51
  سلام و وقت بخیر.اولا تشکر میکنم بخاطر زمانی که صرف میکنید و پاسخ میدید. میخواستم بدونم با "مجوز دفاع " که تاریخ دفاع از رساله دکتری روش مشخص باشه میشه در فراخوان جذب شرکت کرد؟امسال تا 18 آذر امکان ارسال مدارک هست، من اگه 27 آذر دفاع کنم، با برگه مجوز دفاع میتونم شرکت کنم یا باید حتما قبل 18 آذر دفاع کرده باشم؟با تشکر.
 • محسن
  1399-08-01 20:03:10
  سلام وققتون بخیر بنده دانشجوی سال آخر دکتری هستم میگن تا 40 سالگی بیشتر فرصت ندارید جب هیئت علمی بشید خواستم بینم این خبر صحت داره یا ن محدودیت سنی وجود نداره
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-02 23:10:52
   سلام . بله متاسفانه تا 40 سال ولی در برخی موارد به دانشگاه واگزار میشه که تا 45 سال فرصت دادن
 • حسین
  1399-08-02 01:02:37
  سلام من ارشد و دکترا پیام نور بودم کارشناسی آزاد.معدل کارشناسی ۱۳.۵ ارشد ۱۵ آیا پیام نور از فارغ الحصیل خودش هیئت علمی میگیره یا فقط از دولتی ها میگیرن؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-02 23:09:48
   سلام . فارغ التحصیل بودن از دانشگاه های دولتی امتیاز محسوب میشه. متاسفانه شرط معدل ندارید
 • امیرحسین
  1399-08-06 09:22:21
  سلام میخواستم بدونم واسه جذب هیت علمی اگر مدرک ارشد و دکتری مون دانشگاه دولتی باشه نسبت به افرادی که مدرک ارشد و دکتری شون دانشگاه آزاد یا دیگر دانشگاه ها باشه تفاوت یا اولویتی تو جذب شدن مون داره یا نداره!؟ و اینم بگید حداکثر سن برای جذب هیت علمی چند سال هست؟! ممنونم
 • ساغر
  1399-08-06 18:33:10
  با سلام و خسته نباشید من دکترای سلولی مولکولی با رتبه ۳ کنکور دکترا با یک سال جایزه تحصیلی نخبگان معدل دکترا ۱۹ و همینطور کارشناسی و ارشدم هم با معدل خوب و هر سه مقطع دانشگاه های دولتی درجه اول فارغ التحصیل شدم دارای ۶ مقاله آی اس ای سه تا علمی پژوهشی و یک کتاب. ولی فقط یک ترم سابقه تدریس دارم. آیا امکان جذب هیات علمی برای من وجود داره با این سوابق یا خیر؟
 • محمد
  1399-08-07 08:03:00
  سلام بنده کارشناسیم یه رشته دیگه بوده ام اما ارشد و دکتری تغییر رشته دادم آیا جایی دستورالعملی هست برای این موضوع؟ و اینکه باید چیکار کنم ؟ لطفا راهنماییی میفرمایید.
 • محمد
  1399-08-07 08:07:51
  ببخشید بنده معدل کارشناسی 14.22 اما ارشد و دکتری بالای 17 هستم میخواستم ببینم آیا این معدل کارشناسی کار رو خراب میکنه باری بنده ؟ میشه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم
 • .....
  1399-08-07 09:02:37
  سلام من تازه ارشد سمنان قبول شدم و می خواستم بدونم اگر با معدل خوب و قبول شدن دکترا در همین دانشگاه شانس قبولی برای هیئت علمی شدن دارم؟ چون گفتن فقط باید دانشگاه تهران و یکم بالاتر برای هیئت علمی می گیرن.
 • امید
  1399-08-07 16:03:33
  سلام وقت بخیر، من لیسانسم و ارشدم دانشگاه سراسری بوده، ارشد دانشگاهدتهران دکتری میخوام پردیس دانشگاه تهران بخونم چون رشته مون خیلی سخته و فقط ۷ نفر رو سراسری میگیره میخوام بدونم بعدا شانس جذب هیت علمی دارم؟
 • امیر حسین
  1399-08-07 23:11:47
  سلام ،من دانشجوی دکتری هستم و دارم آزمون جامع دکتری رو میدم میخواستم ببینم میتونم برای جذب هیئت علمی شرکت کنم یا خیر ؟معدل دکتری تا الان که درسام تموم شده 18.33 و کارشناسی ارشدم هم17.81 می باشد.با تشکر واینکه با این وجود معدل کارشناسی هم مهمه و کفی واسش در نظر گرفتند؟
 • Flora.sea
  1399-08-09 00:57:07
  سلام خسته نباشید با لیسانس غیر مرتبط مثل روانشناسی با معدل۱۵.۵۹ و ارشد و دکتری ژنتیک با معدل خوب شانس هیئت علمی شدن چقدره؟ پیشاپیش ممنونم از پاسخ گویی تون
 • نرجس
  1399-08-09 14:48:52
  سلام وقت بخیر، من دانشجوسال سوم دکترا هستم معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هم در هر سه مقطع ۱۸ به بالا بوده و دو مقاله علمی پژوهشی دارم آیا امکان داره که در فراخوان جذب هیئت علمی امسال شرکت کنم یا باید فارغ التحصیل شوم؟اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید اگه امکان داشته باشه با دو مقاله میتونم قبول بشم در ضمن ارشدم استعداد درخشان پذیرفته شدم.
 • پرتو جهانگرد
  1399-08-10 12:33:18
  سلام رشته هایی که مثل علوم تغذیه رو میشه با فوق رفت حقوقزمربیاشون چه قدره و کلا همه اونایی که هیعت علمی اند یه طور حقوق میگیرندمنظورم همه رشته
 • عرب
  1399-08-10 13:00:20
  سلام خسته نباشید همسرم دانشجوی سال دوم دکتری نفت دانشگاه تربیت مدرس هستن و از نظر معدل و رزومه علمی مشکلی ندارن ایا میتونن برای هیات علمی ثبت نام کنن؟؟؟چون اطرافیانشون گفتن باید مدرک دکتری اخذ کرده باشن بعد اقدام کنن
 • علی
  1399-08-10 13:06:40
  با سلام و خسته نباشید معدل دوره کارشناسی من پایین حدود 12 است بدلایلی، ولی ارشد بالای 16 و دکتری بالای 17 ولی بعدا دوباره از دانشگاه پیام نور در همان رشته قبلی مدرک کارشناسی گرفتم با معدل 14.5 آیا این معدل می تواند جایگزین معدل پایین تر قبلی بشود.
 • محمد
  1399-08-10 19:58:24
  سلام ببخشید من بخاطر تقلب نمره صفر برام منظور شد درمقطع کارشنلسی هستم عملا در اینده نمی توانم جذب هيئت علمی شوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • الهام
  1399-08-11 14:23:39
  سلام من متولد ۶۹ هستم و الان دارم در رشته علوم ارتباطات اجتماعی وارد مقطع ارشد ورودی ۹۹ میشم شانسی برای جذب در هیات علمی بعد از دکترا دارم؟ یا شرط سنی مانع میشه؟ و اینکه دانشگاه آزاد با غیرانتفاعی متفاوته؟
 • Alireza Paahoo
  1399-08-11 18:19:12
  آیا مدت زمان خدمت سربازی به شرط سنی اضافه می شود؟
 • یاسین
  1399-08-11 19:35:02
  سلام من مدرک کارشناسیم از حوزه علمیه گرفتم(مدرک فقه و اصول) با معدل ۱۷.۷۰ الان ارشد روانشناسی دانشگاه تهران قبول شدم اما دوره مجازی(آموزش محور) شنیدم این مجازی بودن خیلی ضعفه ایا اگر رزومه رو تقویت کنم برای اولا مصاحبه دکتری و دوما هیئت علمی، رزومه چقدر میتونه ضعف مجازی بودن رو جبران کنه؟ و سوال اخر با این وضعیت میتونم مجوز مطب رو بگیرم؟
 • احمد
  1399-08-12 00:00:08
  من مدرک کارشناسی با معدل ۱۶/۹۳ از دانشگاه ازاد دارم و سن بنده ۴۳ سال ایا امیدی هست !!!
 • روناک
  1399-08-12 14:53:09
  سلام من دانشجوی دکتری سال آخرم. آیا می توانم با مدرک ارشدم به صورت پیمانی در فراخوان جذب شرکت کنم. شرط سنی آن به چه صورت است؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 20:37:38
   سلام . خیر نمیتونید حتما باید فارغ التحصیل باشین
 • سمانه
  1399-08-13 14:53:15
  سلامی دوباره خانم اسفندیاری. اگر لطف کنید پاسخ بدید ممنون میشم. آیا با مجوز دفاع میشه تو فراخوان جذب شرکت کرد؟یا حتما باید از رساله دفاع کرده باشیم که بتونیم شرکت کنیم؟پایدار باشید.
 • تبسم
  1399-08-14 23:26:24
  سلام اگه کارشناسی ارشد مشاوره در مامایی باشه و دکترا مامایی یا بهداشت باروری باشه میشه واسه هیئت علمی ثبت نام کرد؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین
 • فاطمه
  1399-08-15 22:00:16
  باسلام و عرض ادب میخواستم بدونم حداقل سن برای جذب چندسال است؟واینکه اگر رشته مورد نظر فقط تا ارشد در ایران باشد و مدرک دکتری یه جوری مربوط به آن بشود میتوان ثبتنام کرد؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 20:36:34
   سلام . 40 سال حداقل سن هست. در صورتی که مقطع دکتری در ایران نباشه به عنوان مربی در صورت نیاز جذب میشین
 • ندا
  1399-08-17 00:16:02
  سلام بنده دانشجوی دکتری واحد پردیس بین الملل دانشگاه شیراز هستم.ارشد هم دانشگاه سراسری شیراز بودم.اعتبار مدرک پردیس بین الملل شیراز به اعتبار دانشگاه سراسری هست براب هیئت علمی شدن؟ممنون
 • Zahra
  1399-08-18 21:31:26
  سلام، لیست اعلام نیاز دانشگاهها رو از کجا میشه دید؟ از کجا باید بدانیم کدوم دانشگاه چه رشته ای رو میخواد؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 20:35:26
   راهنمای بررسی اعلام نیاز دانشگاه ها در فراخوان جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم. این مطلب را در همین سایت مشاهده کنید
 • فرهنگی
  1399-08-19 10:54:35
  سلام و خداقوت من مدرکم ارشد تحقیقاته، دکتری تحقیقات توی ایران نداریم. معدل کارشناسیم ۱۹.۴۹ بوده و معدل ارشدم ۱۸.۸۷ جز حدود ده مقاله همایشی داخلی و خارجی و یه کتاب رزومه پژوهشی دیگه ای ندارم. البته فرهنگی هستم و مدرس و داور توی طرح های مختلف بودم. آیا امکان جذب من وجود داره؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 20:32:44
   سلام . اگه در رشته شما مربی بخان بله امکان جذب شما وجود داره
 • اکبری
  1399-08-19 14:13:18
  من شنیدم استخدام جایی باشی بعدازقبولی درهیت علمی بایداستعفا بدین چون از قبلش بدی اصلا منطقیم نیست شایداصلاقبول نشی نمیشه که شغلتم از دس تبدی
 • سایه
  1399-08-19 21:14:15
  با سلام. آیا دانشجویانی که فارغ التحصیل ارشد و دکتری زیر شاخه های رشته های علوم تربیتی ( مثلا برنامه ریزی درسی یا مدیریت و برنامه ریزی آموزش عالی) هستند هم می توانند جذب هیئت علمی شوند؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 20:31:36
   سلام . اگر جز رشته های مورد تقاضا باشه بله میتونن
 • عرفان رنجبر
  1399-08-20 21:24:55
  سلام بنده دکترای برق از تربیت مدرس بوده با معدل بالای ۱۷ و دارای ۹ مقاله پژوهشی به حوزه های مختلف نظامی و دانشگاهی و همچنین مسلط به زبان انگلیسی تخصصی و عمومی .میتونم جذب بشم یا نه....
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 20:30:51
   سلام . اگه بقیه شرایط رو هم داشته باشین بله رزومه خوبی دارید
 • ساناز
  1399-08-23 14:41:32
  با سلام، من ارشد نقاشي دانشگاه هنر و دكتراي پژوهش هنر از همين دانشگاه دارم و هر دو با معدل هاي بالا. ولي ليسانسم مهندسي شيمي دانشگاه پيام نور اراك با معدل ١٣ و خورده اي. خواستم بدونم اگر من رزومه خوبي ارائه بدم ، اين ليسانس ميتونه مانع قبولي من بشه؟ ممنونم
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-06 22:00:49
   سلام . هم گرایش بودن مقطع ارشد و دکتری از الزاماته . خیر مانعی نمیشه
 • عاطفه
  1399-08-24 18:26:23
  سلام و وقت بخیر من متولد دی ماه ۶۹ هستم دارای ارشد مهندسی معماری با معدل ۱۹.۳۳ در مقطع ارشد و ۱۸و۵۴ در کارشناسی در هردو دوره نفر اول بودم کارشناسی دولتی و ارشد غیر انتفاعی سابقه تدریس در دانشگاه دولتی هم دارم مقاله ندارم.و در دوره دانش آموزی نخبه ی کشوری شدم...میخواستم بدونم چقدر شانس دارم برای جذب...ممنون میشم راهنمایی کنید
 • رقیه
  1399-08-26 18:54:18
  با سلام می بخشید من معدل دیپلمم کمه نزدیکه ۱۳ کارشناسی بالای ۱۷ و معدل ارشد و دکترام بالای ۱۸ هشت مقاله علمی و پژوهشی چاپ شده دارم سوالم اینه آیا معدل دیپلمم بعدا برام مشکل بوجود نیاره با تشکر از شما
 • ابوالفضل
  1399-08-27 22:13:29
  سلام وقتتون به خیر اگر ارشد پردیس باشیم امتیاز منفی حساب میشود برای مصاحبه دکتری و همچنین هئیت علمی دانشگاه اعتبار مدرک پردیس چه طور است؟
 • حسین
  1399-08-28 02:18:45
  ضمن عرض سلام و خدا قوت و دعا از اعماق وجودم برای سرکار خانم اسفندیاری که ایثار گرانه وقتشون رو برای این حقیر و دوستان میزارن، به نظر حضرتعالی آیا بنده با داشتن معدل کاردانی روزانه ۱۸.۳۸ و کارشناسی علمی کاربردی ۱۵.۸۳. و ارشد روزانه ۱۴ هوافضا ، و اینکه در حال حاضر به لطف خداوند متعال خلبان هستم و دارای ۵ گواهینامه خلبانی وسایل پرنده بدون تعهد به هیچ سازمانی هستم و نمره پایان نامه کارشناسی ۱۹.۵ و پایان نامه ارشد ۱۸.۴۸ سابقه ۱۰ سال تدریس دروس هوانوردی مرتبط، سابقه آموزش ۵۰۰۰ ساعت زبان تخصصی هوانوردی، مقاله کنفرانسی، مدرک بین المللی مکانیکی هواپیما، و سابقه داشتن تالیف و ترجمه مرتبط و هم اکنون نیز به لطف خداوند متعال رتبه ۴ دکتری سراسری و دانشجوی دکتری هوافضا دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران هستم آیا با وجود این موارد اگر بنده معدل دوره دکتری مو تقویت کنم به ۱۸ الی ۱۹ آیا امیدی برای چشم پوشی از معدل ارشدم هست سپاسگزارم
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-30 22:06:31
   سلام . ممنون از لطف شما دوست گرامی. متاسفانه این شرط معدل جز قوانین هست و کلی هم به اون اعتراض شده . سال قبل مصوبه ای برای جبران معدل کارشناسی دادن که با رزومه بشه جبران کرد اما برای ارشد هنوز تبصره ای اعمال نشده
 • فاطمه
  1399-08-28 18:13:20
  سلام امیدوارم که سلامت باشید،ببخشید میشه بگین رزومه یک فرد شامل چه مواردی میشه؟؟من تازه ترم ۳ کارشناسی هستم و با ارشدم میتونم عضو هیئت علمی بشم،ولی دقیقا نمیدونم رزومه شامل چه مواردیه،خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدین
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-30 22:08:31
   سلام . رزومه شامل داشتن مقالات- فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی و از این قبیل فعالیت ها میشه. اگر مقطع دکتری رشته شما در ایران نباشه میشه با مدرک ارشد به عنوان مربی جذب بشین
 • محمدی
  1399-08-28 21:41:19
  سلام وقت بخیر من الان دانشجوی دکترای میکروبیولوژی هستم معدل کارشناسی ارشدم ۱۵.۷۰ هست ولی جمع معدل هر سه مقطع من ۴۹ هست .۶تا مقاله پژوهشی دارم و بخاطر معدل ارشد امکان شرکت در مصاحبه هییت علمی رو ندارم؟
 • مسعودزاده
  1399-09-01 13:56:46
  سلام وقتتون بخیر. من مدرک کارشناسیمو از دانشگاه روزانه دریافت کردم و یک دوره یکساله خارج از ایران فعالیت تحقیقاتی انجام دادم و تا الان 3تا مقاله بین المللی دارم. چون ایران نبودم شرایط خوندن برای کنکورو نداشتم و برای ارشد دانشگاه آزاد قبول شدم. میخواستم بپرسم اگر بتونم برای دکتری دانشگاه دولتی قبول شم و مقاله هامو بیشتر کنم شانس هیت علمی شدن دانشگاه دولتی رو دارم؟
 • ساناز
  1399-09-02 01:10:13
  سلام و وقت بخير ، من تاريخ ٢٣ آبان كامنت گذاشتم و پاسخي دريافت نكردم . لطفا به مسأله من پاسخ بدين خيلي برام مهمه. ممنونم از شما
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-06 22:01:39
   سلام . جواب دادم . عذر بنده رو بپذیرید حجم سوالات بالاس ندیدم.
 • مژگان
  1399-09-02 19:35:26
  سلام بنده کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات خوانده ام ومعدلم هم حدنصاب است.ولی دکتری رشته مدیریت بازرگانی خوانده ام.آیا امکان درخواست هئیت علمی شدن را دارم یا خیر؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-06 22:00:00
   سلام . هم گرایش بودن مقاطع ارشد و دکتری از الزاماته
 • Mry
  1399-09-03 10:36:45
  سلام وقتتون بخیر . من کارشناسی مدیریت دولتی از دانشگاه پیامنور با معدل 12.99 دارم و ارشد مدیریت دولتی_مدیریت مالی دولتی از دانشگاه آزاد با معدل 17.97 دارم. و امسال میخوام دکتری شرکت کنم اما توی رشته ی مدیریت بازرگانی . دوتا سوال دارم از خدمتتون اول اینکه با توجه به معدل و محل تحصیلم با گرفتن دکتری میتونم عضو هیات علمی بشم؟ و اینکه اگه مقطع دکتری رو توی مدیریت بازرگانی ادامه بدم میتونم عضو هیات علمی بشم یا اینکه حتما باید توی رشته و گرایش مدیریت دولتی ادامه تحصیل بدم تا بتونم شانسی برای ورود به هیات علمی داشته باشم سپاس از وقتی که میذارین?
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-06 21:58:38
   سلام . متاسفانه معدل مدرک کارشناسی شما حد نصاب نیست. بله دکتری و ارشد شما باید هم گرایش باشن
 • احتشام
  1399-09-03 15:12:38
  سلام.وقت شما به خیر من مدرک کارشناسیم رو از دانشگاه دولتی با معدل بالای ۱۴ در رشته ی زیست شناسی جانوری وزارت علوم گرفتم.کارشناسی ارشد و دکتری رو بیوتکنولوژی پزشکی از وزارت بهداشت گرفتم.آیا شروط لازم رو برای عضویت در هیات علمی دارم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-06 21:57:37
   سلام . الزام در هم گرایش بودن مقاطع ارشد و دکتری هست.البته قوانین و شرایط جذب وزارت بهداشت متفاوت هست.
 • احمد
  1399-09-03 16:33:10
  سلام وقت بخیر ببخشید برای شرط یکسان بودن دو مقطع در جذب آیا بخشنامه یا لینک قابل اعتمادی وجود داره که بشه ارائه داد؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-06 21:56:20
   سلام . به سایت شورای عالی جذب مراجعه کنید و ایین نامه ها رو ببنید
 • علي
  1399-09-04 16:45:03
  با سلام. ببخشيد يك سوال داشتم، من از رسالم دفاع كردم و گواهي دفاع رو هم از دانشگاه گرفتم كه دفاع كردم و رسالم مورد تاييد بوده و نمره ٢٠ گرفتم. ميتونم به جاي مدرك دكترا، اين گواهي رو بگذارم؟ آخه به دليل كرونا، دانشگاهها تعطيل هستند و نميتونم به موقع مدركم رو بگيرم و در سامانه آپلود كنم.
 • سعيد
  1399-09-04 22:34:10
  با درود و احترام خواستم بدونم با مدرك كارشناسي عمران ارشد و دكتراي شهر سازي ميتوان عضو هيئت علمي شد؟ با تشكر
 • المیرا
  1399-09-06 17:06:03
  سلام و خسته نباشید خدمت خانم اسفندیاری. ایا با داشتن مدرک لیسانس دانشگاه دولتی و فوق لیسانس ازاد و دکتری پردیس بین الملل دانشگاه شیراز و با داشتن شرط معدل میتونم برای هیات علمی شرکت کنم؟ ممنون از شما
 • المیرا
  1399-09-06 17:09:47
  با سلام و خسته نباشید خدمت خانم اسفندیاری. آیا با مدرککارشناسی سراسری و ارشد ازاد و دکتری پردیس بین الملل دانشگاه شیراز رشته مکانیک و داشتن شرط معدل میتونم هیات علمی بشم.
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-06 21:54:48
   سلام . باید علاوه بر این رزومه پژوهشی قوی داشته باشین. علاوه بر این ممکنه رقبای شما از دانشگاه های برتر کشور باشن که برای اونا پون مثبتیه
 • المیرا
  1399-09-06 22:25:17
  سلام مجدد دارم خدمت خانم اسفندیاری و عرض خسته نباشید جهت حوصلتون. آیا هیات مرکزی جذب مدرک پردیس بین الملل رو قبول داره؟
 • محمدی
  1399-09-06 22:41:14
  سلام وقت بخیر معدل ارشد من ۱۵.۷۰هست و معدل دکترام ۱۷.۵۰هست ۶مقاله پژوهشی دارم .میتونم برای هیئت علمی شرکت کنم؟
 • المیرا
  1399-09-06 22:51:34
  سلام مجدد و خسته نباشید جهت حوصلتون در پاسخ به ما خانم اسفندیاری. سوال مهم بنده این هست که آیا مدرک دکتری پردیس دانشگاهی دانشگاه های سراسری قابل قبول مرکز جذب هست؟
 • فاطمه
  1399-09-07 00:27:24
  میشه یه شماره تلفن بگذارید برای سوال تا به صورت تلفنی سوالات پرسیده بشه ممنونم
 • احسان
  1399-09-07 01:59:02
  با سلام خدمت شما خانم اسفندیاری برای جذب در هیئت علمی که نوشته شده تسلط بر زبان خارجی ، این مورد شرط اصلی هست یا فقط امتیاز محسوب میشه ؟؟ و این تسلط با چه مدرکی تعیین میشه ؟؟ تافل و ... یا همین آزمون زبان داخلی کافیه ؟ و اینکه اگه شخصی سال 99 جذب هیئت علمی شد برای همیشه هیئت علمی خواهد ماند یا مدت داره یکساله دو ساله یا ...؟ یا مثلا هر سال باید گزینش علمی بره؟
 • المیرا
  1399-09-07 12:50:58
  سلام و خسته نباشید خدمت خانم اسفندیاری. آیا مدرک دکتری پردیس بین الملل رو هیات مرکزی جذب قبول دارن؟
 • ریحانه
  1399-09-07 13:51:54
  با سلام و تشکر و عرض خسته نباشید خدمت خانم اسفندیاری که با حوصله و تدبیر جواب تمامی دوستان رو می دهند. خانم اسفندیاری آیا کسی که مدرک دکتری خودش رو از پردیس های خودگردان البته با رزومه خوب اخذ کرده باشه هم میتونه در دانشگاههای دولتی اقدام کنه برای هیات علمی شدن؟ ممنون از صبر و حوصلتون
 • ریحانه
  1399-09-07 13:52:13
  با سلام و تشکر و عرض خسته نباشید خدمت خانم اسفندیاری که با حوصله و تدبیر جواب تمامی دوستان رو می دهند. خانم اسفندیاری آیا کسی که مدرک دکتری خودش رو از پردیس های خودگردان البته با رزومه خوب اخذ کرده باشه هم میتونه در دانشگاههای دولتی اقدام کنه برای هیات علمی شدن؟ ممنون از صبر و حوصلتون
 • سلام خسته نباشید من درکارشناسی ارشد ودکتری رزومه ی خوب ومعدل خوبی دارم اما مدرک دکتری وفوق لیسانس خودرا از پیام نور گرفته ام.به نظرشما آیادر دانشگاه های دولتی می توانم هیات علمی شوم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-16 22:41:28
   سلام . بله میتونید شرکت کنید اما رزومه قوی تری باید ارائه بدین ممکنه رقبای شما از دانشگاه های برتر کشور باشن
 • مریم
  1399-09-08 19:44:21
  سلام من کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد دارم با معدل 19 و رزومه تدریس در اداره ارشاد و چند موسسه و مرکز روان شناسی. رشته‌ام روان شناسی صنعتی سازمانی است آیا با 45 سال در کارشناس ارشد می تونم برای جذب هیات علمی ثبت نام کنم. ممنون
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-16 22:39:38
   سلام . خیر .برای جذب هیئت علمی مدرک دکتری و سن زیر 40 سال از الزاماته
 • ریحانه
  1399-09-10 00:57:39
  سلام و خسته نباشید خدمت خانم اسفندیاری آیا مدرک دکتری پردیس هم برای هیات علمی شدن مورد قبول وزارت می باشد؟
 • مهدی
  1399-09-11 14:57:44
  سلام.وقت بخیر.کارمندان رسمی دولت در ادارات دیگر مثل تامین اجتماعی و وزارت ارشاد می توانند در فراخوان هیبت علمی شرکت کنند؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-16 22:38:23
   سلام . خیر هنگام درخواست نباید به هیچ ارگانی تعهد خدمت داشته باشید
 • ساسان
  1399-09-11 17:39:31
  با سلام و احترام من کارشناسی فیزیک شهید بهشتی، کارشناسی ارشد فلسفه علم(شریف) و دکتری فلسفه (دانشگاه تهران) دارم. سوال من این است که منحصرا باید «فلسفه» را در سیستم جستجو کنم یا مثلا سیاست گذاری علم و فناوری هم ممکن است با مدرک من پذیرش کنند؟
 • آرام
  1399-09-12 20:46:21
  سلام و عرض ادب بنده تمام شرایط معدل کارشناسی و ارشد را دارم و رزومه علمی پژوهشی خوبی هم دارم، اما رشته من در ایران در مقطع دکتری وجود نداره، چطور و چه زمانی میتونم برای جذب هیأت علمی دانشگاه یا دانشگاه های مورد نظرم اقدام کنم؟ اصلا امکانش هست با ارشد درخواست داد در این حالت؟ سپاس
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-16 22:37:29
   سلام . شما در صورت نیاز برای مربی میتونید جذب دانشگاه ها بشید.
 • Sarah
  1399-09-13 03:08:21
  با سلام و احترام یه سوال داشتم من مشکل کم شنوایی دارم (شدت متوسط). شانس هیات علمی شدن دارم یا نه البته منظورم با مدرک دکتری هستش چون ارشد قبول نمیکنن؟ اینم بگم که اصلاا کسی (مثلا اساتید و دانشجویان) متوجه نمیشه و نشدن که کم شنوا هستم. کارشناسی یکی از دانشگاه های تهران روزانه با معدل 17 و ارشد آزاد در تهران با معدل 18 فارغ‌التحصیل شدم و الانم 25 سالمه.
 • خدیجه
  1399-09-14 02:13:44
  سلام وقتتون بخیر. بنده ورودی ۹۵دکتری هستم و طبق آیین نامه نمره رساله تاثیری بر معدل بنده نخواهد داشت. میخواستم بدونم آیا نمره رساله که در صورت جلسه دفاع قید میشود در جذب هیات علمی امتیاز دارد؟ باتشکر
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-15 23:22:30
   سلام . موضوع رساله شما و روند پژوهشتون مهم هست و مقالات و رزومه علمی
 • رها
  1399-09-15 10:40:16
  سلام من معدل کارشناسیم 14 هست میتونم عضو هیئت علمی بشم، کارشناسی وارشدم از دانشگاه پیام نوره
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-15 23:19:03
   سلام . بله معدل کارشناسیتون مشکلی نداره . اما بخاطر دانشگاهتون باید رزومه بسیار قوی ارائه بدین چون رقبای شما از دانشگاه های برتر کشورن
 • غزاله بقایی شیوا
  1399-09-16 01:41:43
  سلام وقتتون بخیر ببخشید درمورد هیات علمی شدن دانشگاه های علومپزشکی هم میتونین راهنمایی کنید؟ من دانشجوی پزشکی هستم . اگه اطلاعاتی دارید یا جایی رو میشناسین که میتونم اطلالات کسب کنم ممنون میشم.
 • احمد
  1399-09-17 12:56:15
  سلام وقتتون بخیر بعد از جستجو در مصوبات هیات عالی جذب بنابه سفارش شما متاسفانه مدرکی دال بر لزوم به یکسان بودن دو مقطع تحصیلی پشت سر هم به عنوان یکی از شرایط جذب پیدا نکردم لطفا اگر شماره مصوبه رو دارید اعلام بفرمائید ممنون میشم
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-25 19:03:11
   سلام . رشته تحصیلی متقاضی در دو مقطع آخر تحصیل همخوانی داشته باشند. 2-رشته تخصصی و شرایط متقاضی با اعلام نیاز درج شده در سامانه جذب دانشگاه همخوان باشند. تبصره: رشته و گرایش متقاضیان در دو مقطع آخر تحصیلی همخوانی داشته باشد در صورتیکه گرایش متقاضی مشخص نباشد توسط کارگروه توانایی علمی در هیات اجرایی جذب استان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این بند 1 شرایط شرکت در فراخوان های جذب هیئت علمیه
 • رضا
  1399-09-19 02:59:09
  سلام. چرا میفرمایید باید ارشدو دکتر حتما یک گرایش باشند؟موارد متعددی در سالهای اخیر هیات علمی شدن که رزومشون نشون میده ارشد و دکتریشون یک گرایش نیست. آیا همچین چیزی واقعا قانون مکتوب هست؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-25 19:02:03
   سلام . رشته و گرایش متقاضیان در دو مقطع آخر تحصیلی همخوانی داشته باشد در صورتیکه گرایش متقاضی مشخص نباشد توسط کارگروه توانایی علمی در هیات اجرایی جذب استان مورد بررسی قرار خواهد
 • محمدرضا
  1399-09-20 00:18:18
  سلام ببخشید برای معاینه و ازمایش جهت استخدام هیات علمی ، سلامت عمومی فرد رو ازنظر ازمایش خون و تست اعتیاد و سنجش گوش و چشم و..کلا سلامت موارد مهم فرد متقاضی بررسی میکنند ؟ یا کلا سلامت فرد رو از تمام زمینه های بیماریهای مختلف و ریز و جزیی مثل سنگ کلیه و ناباروری و سونوگرافی و..اینا رو هم ببرسی میکنن ؟
 • جواد
  1399-09-21 21:32:23
  سلام من کارشناسی شیمی کاربردی با معدل 14.13 از دانشگاه پیام نور.ارشد شیمی دارویی دانشگاه گیلان با معدل18.63و دکتری تخصصی شیمی دارویی از دانشگاه علوم پزشکی تهران با معدل 19.10هستم نفر دوم در المپیاد علوم پزشکی مقطع دکتری و سابقهی فعالیت در پروژه های بنیاد نخبگان را دارم،مدرک زبان دارم مقاله هم دارم ایا امکان جذب در دانشکده های داروسازی غرب کشور مانند لرستان و کرمانشاه رو دارم.
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-25 18:56:28
   سلام . بله میتونید. برای اطلاعات بیشتر شرایط جذب هیئت علمی وزارت بهداشت رو در همین سایت سرچ کنید.
 • سلما
  1399-09-22 21:33:56
  با سلام، معدل کارشناسیم ۱۳/۶۷ و معدل ارشدم ۱۷/۸۰ در دانشگاه ملی ، دکتری معدل ۱۶ " هدفم هیات علمی هست. آیا امکانش هست با رزومه عالی جذب هیات علمی بشم؟! -برای جذب هیات علمی دو گرایش مقطع آخر باید حتما یکی باشد؟؟؟ یا رشته یکی باشد کافیه؟؟؟؟ _اعضای هیات علمی میتوانند انتقالی بگیرند، شرایطش چگونه است؟ -فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد میتونن در دانشگاه ملی هیات علمی شوند؟ ممنون میشم اگه ب تمام سوالاتم با حوصله پاسخ بدین?
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-25 18:55:17
   سلام . متاسفانه شرط معدل در مقطع دکتری رو ندارید. هم گرایش بودن مقاطع ارشد و دکتری الزامیه. تا چند سال باید در دانشگاهی که تعهد خدمت دارن تدریس کنن. بله با مدرک دانشگاه ازاد و رزومه قوی میشه در دانشگاه دولتی جذب شد
 • علی قربان زاده
  1399-09-24 09:15:44
  با سلام شرایط هیات علمی شدن برای دانشگاه دولتی و دانشگاه آزاد یکسان است؟
 • سمیرا عسکری
  1399-09-25 17:49:06
  سلام. بنده کارشناسی شیمی کاربردی خوندم.میخواستم ارشد مدیریت شرکت کنم. میخواستم بدونم اگر ارشد مدیریت بخونم و بعد هم دکتری مدیریت !!! میشه بعدا عضو هیئت علمی بشم یا چون رشته ی کارشناسیم با ارشدم متفاوته امکانش نیست؟؟؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-10-09 22:26:51
   سلام . بله میتونید ملاک هم گرایش بودن دو مقطع ارشد و دکتری هست
 • علی قربان زاده
  1399-09-26 13:22:33
  با توجه به متفاوت بودن شرایط هیات علمی دانشگاه دولتی و آزاد، شرایط دانشگاه آزاد چگونه است؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-10-09 22:27:37
   سلام . شرایط جذب در دانشگاه ازاد هر ساله منتشر میشه.
 • نازی
  1399-09-26 15:25:16
  سلام ، با پارتی بازی در مراحل جذب واقعا چی میشه کرد ؟ یه نفر با بهترین رزومه چرا کنار گذلشته میشه ولی یکی با رزومه کم هیات علمی میشه هیچکس هم چیزی نمیگه ؟ یعنی این فرایند جذب و این حرفای قشنگ واقعا وجود داره سرکار خانم اسفندیاری ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-10-09 22:28:54
   سلام . بله متاسفانه این موضوع واقعیت داره و اکثر دانشگاه ها سلیقه ای عمل میکنند . هر ساله شورای عالی جذب به این موضوع واکنش نشون میده اما خبری از تغییر مواضع دانشگاه ها نیست.
 • سلما
  1399-09-26 20:17:26
  سلام خانم اسفندیاری عزیز، سپاس از صبر و حوصله شما؛ اگه اشتباه نکنم احتمالا شرایط جذب در مقطع کارشناسی را ندارم بجای دکترا، تاجایی که تحقیق کردم شرط معدل برای کارشناسی ۱۴ و دکترا ۱۶ است، درسته!؟؟ معدل کارشناسی تقریبا ۴۰ صدم تا ۱۴ کم دارد و دکترا ۱۶/۸۹؛ آیا با رزومه قوی میتونم با معدل ۱۳ کارشناسی جذب بشم یا برای مدرک دیگه کارشناسی اقدام کنم؟!
  • سحر اسفندیاری
   1399-10-09 22:29:57
   سلام . متاسفانه در مقطع دکتری کوچکترین کسر معدلی باعث رد شدن میشه و هیچ راهی نداره.
 • غزل
  1399-09-27 23:04:39
  سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم سابقه تدریس چقدر در جذب مهم هست. مثلا حتی اگر فقط یک ترم سابقه تدریس داشته باشیم ولی فعالیت های پژوهشی و مقاله و معدل و دانشگاه ها خوب باشه امیدی به جذب هست؟ و آیا امتیاز یک ترم تدریس با کسی که چند سال تدریس داشتند یکی ست؟
 • الهام
  1399-09-28 15:44:59
  سلام وقتتون به خیر اگر کسی که استخدام آموزش و پرورش هست و بخواد هیئت علمی دانشگاه دولتی بشه چه شرایطی دارد ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-10-09 22:31:37
   سلام . موقع درخواست نباید به هیچ ارگانی تعهد خدمت داشته باشید.
 • Ali
  1399-10-04 00:56:17
  سلام شرایط جذب هئیت علمی دانشگاه امام حسین مثل بقیه دانشگاه ها هست یا فرق داره؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-10-09 22:32:23
   سلام . دانشگاه امام حسین معمولا فراخوان جدا میده و شرایطش متفاوت تره.
 • ناشناس
  1399-10-07 21:24:35
  با سلام واحترام خدمت شما خانم اسفند یاری شرط سن برای جذب در مقطع دکتری واقعا چگونه هست در چند جا دیدم طوری گفته از ۴۰ تا ۴۵ میشه ولی بلاخره نفهمیدم جریان چه جوریه ممنون میشم توصیح بدین
  • سحر اسفندیاری
   1399-10-09 22:33:08
   سلام . شرط سن 40 سال هست اما در مواردی دانشگاه میتونه با توجه به سوابق پژوهشی تا 45 سال رو بپذیره
 • الهام
  1399-10-08 16:48:14
  با سلام . معدل من در کارشناسی ۱۳.۸۷ کارشناسی ارشد ۱۷.۶۰ و دانشجوی دکتری مترجمی هستم. ۱۴ سال سابقه ترجمه ۱۰ سال سابقه تدریس مترجم مقالات مختلف دارنده مدرک زبان دارنده دو مقاله چاپ شده دارنده سه سخنرانی در همایش ها و .... آیا امکان هیات علمی شدن را دارم یا نه؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-10-09 22:34:30
   سلام . متاسفانه در مقطع کارشناسی کسر معدل دارید . البته یک تبصره هست که با توجه به سوابق پژوهشی امکان جبران هست. باید بعد از اتمام تحصیل دکتری اقدام کنید.
 • سعید
  1399-10-10 12:02:28
  سلام من لیسانس it از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۵ دارم و ارشد مدیریت دولتی دانشگاه آزاد معدل ۱۶ و دانشجوی سال آخر دکترا با معدل ۱۸ دانشگاه آزاد در رشته مدیریت دولتی هستم میتونم بعد از پایان دکترا برای هیئت علمی اقدام کنم؟ لیسانس علمی کاربردی گیر نمیدن؟
 • مرتضی
  1399-10-11 10:22:48
  سلام و وقت بخیر ببخشید من سطح 2 حوزه علمیه هستم و علاقه مندم بخاطر فعالیت پژوهشی و علمی علاوه بر تحصیلات حوزوی، ارشد و دکتری روانشناسی عمومی یا تربیتی بخونم. میخواستم بدونم نوع گرایش و دانشگاه روزانه ، پیام نور و... مقطع ارشد ،چقدر در پذیرش مقطع دکتری دانشگاه های روزانه و همچنین در پذیرش هیئت علمی دارد؟ ایا با توجه به اینکه مدرک کارشناسی ام غیر مرتبط و سطح دو حوزه هست، ایا میتونم از پذیرش دکتری روزانه و هیئت علمی دانشگاه های خوب قبول بشم. البته ایشالا سعی دارم که تحصیلات حوزه رو هم همزمان با دانشگاه تا سطح 4 ادامه بدم. خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر
 • عماد
  1399-10-18 14:17:26
  سلام خسته نباشید بنده تسلط کامل به مکالمه فصیح دارم وزمانی که بامشاوران ایران صبت کردم فرمودند که شما باید تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشید برای جذب در هیئت علمی آیا تسط به زبان عربی کافی است یازبان انگلیسی هم احتیاج هست؟؟؟دانشگاه های مختلف در این باره چگونه عمل میکنند؟؟؟
 • زهرا سادات
  1399-10-18 16:43:27
  سلام معدل کارشناسی من ۱۳ هست و از دانشگاه ازاد و در رشته ی علوم پایه، برای ارشد تغیر رشته داده ام به علوم انسانی در یه دانشگاه غیر انتفاعی و مجازی که البته مورد تایید سازمان سنجش هست، میخاستم بدونم در صورت کسب معدل بالای ۱۶ برای ارشد و ادامه همین رشته تا دکتری، و تلاش برای نوشتن مقالات و کتاب و... ایا امکانش هست که بتونم عضو هیات علمی های دانشگاه های غیر دولتی بشم؟
 • بیژن حسینی
  1399-10-19 22:14:37
  سلام خسته نباشید می خواستم بدونم برای عضو هیت علمی شدن معدل کل من ۱۶.۷۵ هست ولی چند تا درس رو افتادم دوباره پاس کردم و دو ترم مشروط شدم ایا اینها در عضو هیت علمی شدن مشکل پیش میاورد ?
 • مهناز
  1399-10-21 20:12:44
  سلام مدرکم کارشناسی ارشد روانشناسی آموزش محور بوده یعنی پایان نامه نداشتم با معدل ۱۷ آیا میتونم در مقطع دکترا ثبت نام کنم . سپس برای عضو هیئت علمی دانشگاه امتحان بدهم .. یا حتما باید مدرک کارشناسی من پژوهش محور باشه ؟؟ ممنون میشم اگر جواب را به ایمیلم بفرستید
 • علی
  1399-10-22 23:47:42
  سلام من رشته کارشناسیم علوم تربیتی و ارشدم مدیریت اموزشی که از گرایش های علوم تربیتی و دکترام برنامه ریزی درسی که از گرایش های علوم تربیتی هستن ایا برای هیات علمی شدن شرایطش دارم و شرط معدل هم دارا میباشو
 • آوا ناسوتی
  1399-10-26 10:45:05
  سلام من کارشناسی ارشد هستم نمیدونم چجوری شروع کنم برای مربی دانشگاه شدن باید برای دانشگاه ها رزومه بفرستم؟یا خودشون اعلام میکنن از چه طریقی میتونم درخواست بدم؟
 • جعفری
  1399-10-28 00:39:55
  سلام. برای هیات علمی شدن لازمه رشته ارشد و دکتری یکی باشه؟ یعنی اگر کسی ارشد مشاوره و دکتری روانشناسی باشه برای جذب در روانشناسی مشکل خواهد داشت؟
 • علی
  1399-10-28 02:36:29
  سلام، معدل لیسانس بالای ۱۶، ارشد کمی پایین تر از ۱۶، دکتری بالای ۱۷. ظاهرا شرط معدل ارشد رو ندارم، اما چاره من چیست؟ چیکار میتونم بکنم؟ آیا باید دوباره برم ارشد همون رشته رو بگیرم بعد از فارغ‌التحصیلی دکتری؟ یعنی هیچ راهی نیست واسه امثال من؟
 • احسان
  1399-10-30 06:07:58
  سلام ببخشید با داشتن مدرک لیسانس دانشگاه آزاد و ارشد و دکتری دانشگاه دولتی با دارا بودن بقیه شرایط(معدل و مقاله و سابقه و ... ) امکان جذب در هیئت علمی دانشگاه دولتی داره ؟ (منظورم مدرک لیسانس دانشگاه آزاد موردی ایجاد نکنه ?)
 • سحر
  1399-11-01 16:23:49
  سلام وقت شما بخیر باشه خانوم اسفندیاری عزیز. بنده معدل کارشناسیم 13 و شانزده صدم بوده و ارشد 16 و 67 و الان هم داتشجوی دکتری هستم. کارشناسیم دولتی بوده و ارشد و دکتری هم تربیت مدرس هستم یک مقاله خارجی و 2 داخلی و 2 کنفرانس هم داشتم در مقطع ارشد امکان جبران معدل کارشناسیم وجود داره؟ رشتمم منابع طبیعی هست
 • سجاد
  1399-11-04 18:58:32
  من میخواهم در فراخوان هیات علمی شرکت کنم. رزومه بنده این است. منتها ایراداتی دارد که موجب نگرانی بنده است. بنده 17 مقالهISI دارم که اکثر آن ها در مجلات دارای ایمپکت هستند و در همه آن ها نویسنده مسئول خودم هستم. چندین کتاب ترجمه کرده و به چاپ رسانده ام. به سه زبان خارجی مسلط هستم. نمره آیلتس بنده 7.5 است. نفر اول در بین همه هم ورودی های خود در دکتری هستم. عضو بنیاد نخبگان هستم. در هر دو ازمون ارشد و دکتری دارای رتبه تک رقمی هستم. معدل دکتری 19 دارم. دبیر آموزش و پرورش هم در رشته خودم می باشم. عضو هیات ادیتورهای رسمی سه مجله خارجی می باشم. در چندین کنفرانس بین المللی اروپا و مالزی شرکت کردم که در همه آن ها مقاله های بنده به عنوان یکی از بهترین مقاله های موجود قبول شدند. از دانشگاه ملی آتن در یونان هم تقدیر نامه دارم به خاطر فعالیت های علمی که به آن دانشگاه داشتم. مشکلی که دارم اول این است که کارشناسی بنده مزتبط با ارشد و دکتری نیست. البته گفتند همخوانی در دو مقطه اخر (ارشد و دکتری). در این صورت مشکلی ندارم. دوم اینکه معدل ارشد بنده به دلایلی 14.5 شد. چون در آن برهه به دلایل مشکلات شخصی شدیدی که داشتم نتوانستم تمرکز کنم رو درس و تحصیل. این خیلی من را نگران می کند. آیا به خاطر داشتن این معدل کمتر من را رد می کنند؟ ممنون میشوم راهنمایی کنید.
 • ستاره
  1399-11-04 19:08:27
  سلام. کسی که تعهد خدمت به آموزش و پرورش دارد، در صورت لغو تعهد خود می تواند در هیات علمی شدن شرکت کند؟
 • سیما
  1399-11-08 15:53:58
  سلام من معدل کارشناسیم بالای 18 است و معدل ارشدم از دانشگاه تبریز 15.41 است که با ضریب دانشگاه تبریز بالای 16 میشه آیا میتوانم جذب هیئت علمی شوم شرط معدل را دارم؟
 • سیما
  1399-11-08 15:55:34
  سلام من معدل کارشناسیم بالای 18 است و معدل ارشدم از دانشگاه تبریز 15.41 است با ضریب دانشگاه تبریز بالای 16 میشه آیا شرط معدل هیئت علمی را دارم؟
 • نیما
  1399-11-10 17:36:02
  سلام من فرهنگیان رشته آموزش ابتدایی قبول شدم خواستم فوق لیسانس و دکترا رو رشته روانشناسی بخونم و با دکترای روانشناسی عضو هیئت علمی بشم آیا این کار شدنی هست؟ اگر شدنیه باید حتما از آموزش و پرورش استعفا بدم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-11-29 20:57:29
   سلام . نباید هنگام درخواست به هیچ ارگانی تعهد خدمت داشته باشید.
 • صادق
  1399-11-14 21:54:31
  سلام ببخشید من کارشناسیم سنوات تحصیلیم بیشتر از 8 ترم بود، ایا تاثیر داره رد کنن ام؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-11-29 20:56:10
   سلام . خیر رد نمیشید.اما در رزومه شما این موضوع تاثیر منفی داره
 • نرجس
  1399-11-17 15:45:25
  سلام کسی که معلم باشه میتونه عضو هیئت علمی بشه؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-11-29 20:55:25
   سلام . خیر. نباید به هیچ ارگانی تعهد خدمت داشته باشید
 • زهرا
  1399-11-21 02:31:07
  سلام برای هیات علمی دانشگاه باید رشته کارشناسی و ارشد و دکترا یکی باشه؟ میشه مثلا رشته کارشناسی علوم تربیتی و رشته ارشد و دکترا رشته های قرآنی باشه؟ ممنونم اگه امکانش نیست هیچ راه دیگ ای نداره ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-11-29 20:55:01
   سلام . باید در دو مقطع رشته هاتون هم گرایش باشن. این دو رشته هم گرایش نیستن
 • متین
  1399-11-27 17:21:23
  سلام تاریخ فراخوان بعد جذب هیئت علمی کی هست؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-11-29 20:54:21
   سلام . هنوز اعلام نشده طبق روال شهریور و بهمن باید باشه
 • الهام
  1399-11-27 17:21:59
  تاریخ بعدی جذب هیئت علمی کی هست؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-11-29 20:53:54
   سلام. هنوز اعلام نشده. ولی طبق روال شهریور و بهمن ماه هست
 • کامران محمدی
  1399-11-30 08:50:34
  سلام خسته نباشید اگر 2 تالیسانس داشته باشیم و یکی از لیسانسها مادرش کمتر از 14باشد میتوانیم دیگری که بالاتر است را ارائه کنیم
 • سلام و وقت بخیر. آیا اخذ مدارک مقاطع ارشد یا دکتری از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در خارج از کشور شانس قبولی رو نسبت به فردی که از دانشگاه های سطح 1 داخلی فارغ التحصیل شده افزایش میده؟ یا چندان این مسئله حائز اهمیت نیست؟ و اینکه شرط معدل هر 3 مقطع رو هم اگر لطف کنید بگید ممنون میشم ممنونم از پاسخ گویی و لطف شما.
 • سبا
  1399-12-03 12:38:29
  خسته نباشید.حداقل سن برای عضویت در هیئت علمی چنده؟
 • بهروز
  1399-12-03 16:53:19
  سلام اگر متقاضی به مصاحبه هیات علمی دعوت شود و بعد از مدتی در سامانه جذب این پیام ثبت گردد به چه معناست؟ بررسی کارگروه علمی - تایید دبیر جذب
 • فتح الله
  1399-12-06 02:07:53
  سلام کسی که از موسسه آموزش عالی غیر دولتی ( آموزش الکترونیک ) دکترای تخصصی داره ، میتونه برای جذب هیئت علمی اقدام کنه ؟ معدل تمام مقاطع بالای 19
  • سحر اسفندیاری
   1399-12-17 21:53:41
   سلام . اگه موسسه شما مورد تایید وزارت علوم باشه بله میتونید.
 • با سلام و احترام خدمت شما خانم اسفندیاری بنده خیلی نگرانم لطفا راهنمایی ام بفرمایید: بنده میخوام برای جذب 99 دانشگاه ازاد شرکت کنم معدل کارشناسیم 14.56، ارشدم 17.91 و دکترا 16.82 میباشد که هر سه مقطع را دانشگاه ازاد خوندم. بنظر شما میتونم شرکت کنم؟ ایا ضریب تطبیق معدل در معدل دکتری بنده اعمال میکنند؟ با تشکر
 • Fateme
  1399-12-12 12:26:33
  سلام من دانشجوی ارشد باکتری شناسی علوم دانشگاه فردوسی هستم معدل کارشناسی ۱۹.۵ هستش وترم اول ارشد هم ۱۹.۶۶شدم وبخاطر شرایط کرونا ومجازی بودن هنوزنشده به طور جدی مقاله یاپژوهشی داشته باشم اگر معدل ارشدم بالای ۱۹بمونه دکتری هم همینطور نگه دارم امکان جذب چقدره؟واینکه من ا اول دردانشگاه وزارت علوم بودم آذربایجان ارشد ودکتری وزارت بهداشت بخونم شانس جذب ما وزارت علومی ها درخود علوم بیشتره یا بهداشت برای هیئت علمی
 • کسری سلیمانی
  1399-12-12 16:03:57
  سلام.اگر مدرک کارشناسی مهندسی باشه و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری رشته ی حقوق باشه به شرط داشتن معدل بالا و کارهای پژوهشی میشه در رشته ی حقوق جذب هیئت علمی بشم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-12-17 21:51:49
   سلام . بله . ملاک هم گرایش بودن مقطع ارشد و دکتری هست
 • مینا
  1399-12-13 02:17:05
  سلام . چه سوابقی برای جذب هیئت علمی لازمه
 • ملیحه
  1399-12-15 17:05:41
  سلام بر شما. من دکتری زبان و ادبیات فارسی دارم. رزومهٔ بسیار خوبی هم دارم (اعم از چاپ کتاب تخصصی و چندین مقاله علمی_ پژوهشی و سابقه تدریس در دانشگاه و...). همه این فعالیت‌ها رو انجام دادم تا بتونم هیئت علمی دانشگاه بشم (حتی دانشگاه آزاد یا پیام نور). اما الان 42 سالم شده و برای جذب که ثبت نام کردم تا 40 سال مي‌خواستند. لطف کنید بهم کمک کنید که چه باید بکنم. سپاسگزارم
 • ملیحه
  1399-12-15 17:13:21
  سلام بر شما من دکترای زبان و ادبیات فارسی دارم. رزومهٔ بسیار خوبی هم دارم (چاپ کتاب تخصصی و چندین مقاله علمی و سابقه تدریس در دانشگاه و...). تمام این کارها رو انجام دادم تا بتونم یه زمانی هیئت علمی دانشگاه بشم. اما خب سنم رسیده به 42 سال. پارسال تا 40 سال حق ثبت نام برای جذب داشت. سوال من اینه که آیا با توجه به معدل بالا و رزومهٔ عالی، می‌تونم جایی (حتی آزاد یا پیام نور) هیئت علمی بشم؟ لطف کنید بهم کمک کنید. سپاسگزارم
  • سحر اسفندیاری
   1399-12-17 21:50:47
   سلام . در مورد سن شورای جذب با توجه به رزومه افراد با توجه به رزومه اشخاص تا سن 45 اختیار را به دانشگاه ها واگذار کرده.
 • سینا
  1399-12-16 00:01:32
  با عرض سلام و احترام مراحل جذب در دانشگاه ازاد به چه صورت هست ؟ زمانی که در سامانه ساجد در قسمت بررسی وضعیت نوشته می شود ارسال به واحد استانی یعنی چی ؟ بعد از انجام مصاحبه در سازمان مرکزی غربالگری انجام شده یا پرونده تمام افراد شرکت کننده در مصاحبه برای واحد های استانی ارسال شده است ؟ لطفا به این سوالات پاسخ دهید با تشکر
 • محمد
  1399-12-16 14:45:37
  سلام ایا با مافیت پزشکی صرع، با مدرک دکترا شانس عضو هیئت علمی شدن دارم.
  • سحر اسفندیاری
   1399-12-17 21:49:23
   بسلام . برای جذب سلامت افراد هم مورد سنجش قرار میگیره
 • احمد
  1399-12-17 19:16:58
  سلام و عرض ادب .ببخشید بنده لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور دارم البته با معدل خوب و ارشد و دکتری حقوق هر دو روزانه از دانشگاه دولتی با معدل خوب دارم . مدرک زبان و مقاله نیز دارم.میخواستم برای هیئت علمی دانشگاه آزاد یا پیام نور یا غیرانتفاعی اقدام کنم.میگویند چون لیسانس از دانشگاه پیام نور گرفتید جذب هییت علمی شدن سخت هست.لطفا بنده را راهنمایی کنیدچقدر شانس برای هیئت علمی شدن در دانشگاه های غیر دولتی شانس دارم.ممنونم از راهنمایی شما
  • سحر اسفندیاری
   1399-12-17 21:48:30
   سلام . جذب در هیئت علمی کلن سخت هست چون رقبا زیاد هستن . اگه رزومه علمی پژوهشی قوی داشته باشید میتونید این مورد رو جبران کنید.
 • مینا
  1399-12-19 12:25:52
  سلام چرا روحیه بچه ها رو با معدل این اندازه ضعیف می‌کنید ، دانشگاه ها برای یکسان سازی معدل ضریب دارند ، مثلا دانشگاه سطح یک قطعا از دانشگاه سطح دو سخت گیر تر نمره دادند. یکسان سازی معدل را در نظر میگیرند
 • مهسا
  1399-12-19 14:02:46
  سلام . من دانشجوی داروسازی ام, برای جذب هیئت علمی رشته داروسازی باید تخصص حتما باشه یا با دکتری عمومی هم امکانش هست , و شرط معدل این رشته رو لطف میکنید . و اینکه جذب هیئت علمی پزشکی آسان تر هست یا دارو . ممنونم از پاسخ گوییتون
 • فرزانه
  1399-12-21 23:24:11
  سلام من دکتری روان شناسی دارم ، معدل کارشناسی ۱۳/۸۰ارشد ۱۵/۶۵ و دکتری هم ۱۶/۵۰ سهمیه ۲۵درصد فرزند جانباز هستم ، آیا میتونم هیات علمی شرکت کنم ، یا امکان ندارد ، متشکرم
 • محمد رحمانی
  1399-12-22 14:32:54
  سلام من فرزند ایثار گر 70درصد هستم . ایا شرط معدل برای عضو هیئت علمی شدن را دارم یا نه ؟
 • امیرحسین
  1399-12-24 21:08:58
  با سلام من معدل لیسانسم 13.97 هست و ارشدم 18.98 از دانشگاه تهران و رتبه 1 ارشد هستم . خواستم بدونم این معدل 14 کارشناسی که شرط گذاشتن براش با ضریب تطبیق معدل هست یا خیر؟؟ ( مثلا ضریب دانشکده ما 1.07 بود یعنی معدل 13.97 من بعد از ضرب شدن در این عدد باید بالای 14 بشه یا قبلش؟؟ ) ممنون
 • امیر
  1399-12-26 11:26:05
  با سلام چرا نمی شود دانشگاه های مورد تقاضا را بدون ثبت نام مشاهده کرد .
 • فاطمه
  1399-12-27 21:58:54
  سلام ایا معدل ارشد بسته به دانشگاه محل تحصیل ضریبی هم میگیره یا اینکه برای همه دانشگاه ها معدل ارشد بالای ۱۶ مهم هست؟
 • آسیه
  1400-01-05 12:52:00
  سلام. من استخدام پیمانی وزارت بهداشت هستم.به چه شکلی میتونم برای تدریس دانشگاه و یا هیئت علمی شدن اقدام کنم؟
 • سید علی
  1400-01-09 02:17:21
  با سلام و احترام؛ ببخشید بنده در طول دوران تحصیلم تا مقطع دکتری به خاطر مشکل مالی مجبور به کار کردن در کنار درسم بودم و در این مدتی که درس میخوندم تا دکتری بگیرم توی آموزش و پرورش استخدام رسمی شدم، حالا تو فرآخوان جذب هیات علمی شرکت کردم و مراحل مصاحبه و ... رو رد کردم و تایید شدم ظاهرا پرونده هم رفته وزارت خونه واسه استعلام و... بنظرتون ایراد نمیگیرن؟ خیلی نگرانم??? آخه تو این مدت کی باید خرجم رو میداد و از کجا پول میاووردم! مجبور بودم برای امرار معاش و خرج زندگی و خانواده درس بدم، حالا چکار باید بکنم?
 • محدثه74
  1400-01-12 04:37:32
  سلام من مدرک ارشدم حقوق عمومی ولی دکتری حقوق خصوصی میشه شرکت کنم!?
 • سعید رضایی
  1400-01-15 20:48:11
  با سلام ببخشید وضعیت بررسی کارگروه علمی - تایید دبیر جذب یعنی چی؟ با تشکر
 • بهناز
  1400-01-16 01:29:06
  سلام .وقت بخير من دانشجوى دكترى پژوهش هنر ،دانشگاه آزاد هستم. كارشناسى معدل١٩/٣٤ و ارشد معدل ١٩/٣٨ عضو افتخارى انجمن هنرهاى تجسمى و مقاله و كنفرانس بين المللى هم دارم. چطورى مى تونم عضو هيات علمى بشوم و يا چطورى مى تونم دانشگاه تدريس كنم.از كجا بايد شروع كنم؟ اگر مى شه لطف كنيد و كمك كنيد تا من راهى پيدا كنم.جواب رو ايميل مى كنيد؟
 • زهرا
  1400-01-17 18:30:07
  با سلام من معدل کارشناسی ۱۵ ارشد ۱۶/۷۰ دکتری تخصصی ۱۶/۵۰ از دانشگاه تهران هستم شانس تایید شدن رو دارم؟
 • همایون
  1400-01-18 03:15:01
  سلام وعرض ادب آیاباداشتن ارشدحقوق جزاو دکتری حقوق خصوصی امکان جذب هیات علمی هست؟
 • زهرانادران
  1400-01-21 12:09:37
  سلام خسته نباشيدبا رشته روانشناسي از موسسه غيرانتفايي با معدل ١٤/٥٠ و ارشد از دانشگاه ازاد با معدل ١٦و دكترا از دانشكگاه علامه طباطبايي با معدل بالا ميشه اعضاي هيات كدوم دانشگاه شم ؟؟؟مووسسات غيرانتفايي يا دولتي يا ازاد كدوم؟؟؟
 • مصطفی
  1400-01-31 19:48:59
  سلام و عرض ادب آیا با داشتن سابقه کاری و سابقه بیمه حدود 20 سال ، امکان عضویت در هیات علمی با سن بیشتر از 45 سال هم وجود دارد؟
 • آیسان
  1400-02-01 12:16:40
  سلام و عرض ادب من کارشناسی ارشد رشته پیش دبستانی هستم رشته کارشناسیم هم همین بوده توی کارشناسی ۱۷ معدلم و ارشد ۱۸ ولی متاسفانه چون ایران دکتری این رشته رو نداره دکتری ندارم میتونم با این شرایط و با این رشته درخواست بدم
 • S
  1400-02-02 00:09:10
  سلام و وقت بخیر بنده کارشناسی و ارشد رو در دانشگاه دولتی با معدل ۱۷ و ۱۶/۷۵ گذرندوم، اگر دکترا در دانشگاه ازاد با معدل بالای ۱۷ اخذ بشه، آیا میتونم جذب دانشگاه دولتی همان دانشگاهی که لیسانس و ارشدم رو گرفتم، بشم بعنوان هیات علمی؟ممنونم.
 • سارا
  1400-02-03 17:41:00
  با سلام جسارتا امکان داره توضیح بفرمائید چهل سال تمام دقیقا یعنی چی؟ بعبارتی چهل و سال و 12 ماه میشه چهل سال تمام؟ سپاسگزارم
  • سحر اسفندیاری
   1400-02-09 22:09:50
   سلام . خیر . اگه چهل سال و یک ماهتون هم باشه سن شما چهل به بالاست. این نکته رو هم در نظر داشته باشید تا سن سال به دانشگاه ها اجازه جذب داده شده
 • خانم عابدی
  1400-02-04 18:36:19
  سلام ما یه گروه ۴ نفره ایم هرکدوم ۱۰ تا مقاله کنفرانسی داریم که اسم همدیگه رو داخلش نوشتیم ینی من الآن ۴۰ مقاله کنفرانسی دارم برای جذب هیات علمی چقدر ارزش داره؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-02-09 22:08:18
   سلام. مقالات ای اس ای و علمی پژوهشی داخلی بیشتر به عنوان رزومه تاثیر داره. البته این مقالات هم تاثیر داره ولی نه به اون اندازه
 • علیرضا
  1400-02-04 21:38:31
  ایا دانشگاه ملی سطح پایین نمی تونه هیت علمی شه ؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-02-09 22:07:10
   سلام. معمولا دانشگاه ها موقع مصاحبه دانشگاهی که تحصیل کردین رو مد نظر قرار میدن ولی اگه رزومه قوی قابل ارائه داشته باشین این مورد رو جبران میکنه
 • ایران
  1400-02-06 00:58:29
  آیا اگر کسی مقطع دکتری خود را در دانشگاه دولتی ولی شبانه بخواند در جذب هیات علمی تاثیر منفی دارد؟
 • حسینی
  1400-02-09 06:14:33
  سلام علیکم-کسی که شرایط سنی و معدل را دارد.ارشد ودکتری دانشگاه دولتی روزانه-اما کارشناسی از پیام نور. مقالات پژوهشی نیز دارد می توان برای هیئت علمی ثبت نامکند؟
 • محمد ابراهیم
  1400-02-10 16:45:50
  سلام علیکم. آیا با مدرک سطح چهار حوزه عملاً میشه جذب هیئت علمی شد یا فقط اسمشه؟ در چه رشته‎ ای؟ واینکه فرمودید نمره رساله در معدل دکترا تأثیر نداره، یعنی تو حوزه معدل دکترا همون نمرات امتحان شفاهی چهار سال درس خارج حساب میشه؟
 • جعفری
  1400-02-13 15:32:57
  با سلام در جذب هیات علمی مدرک دکتری دانشگاه آزاد مورد قبول هست؟
 • فاطمه
  1400-03-11 21:41:10
  سلام کسانیکه کارشناسی فرهنگیان رو دارند اما دکتری هم ازدانشگاه های برتر کشور دارندمیتونن هیئت علمی بشن؟
 • فاطمه
  1400-03-11 21:42:53
  کسانی که ارشد خودراازفرهنگیان گرفته اندهیئت علمی میتوانند بشوند؟
 • حسینی
  1400-03-12 21:21:02
  سلام المپیادوموفقیت های کنکور که مربوط به مدرسه است درجذب شدن اثر دارد؟
 • فاطمه
  1400-03-14 16:01:37
  سلام وقت بخیر خسته نباشید بنده فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی پزشکی از دانشگاه آزاد هستم و قصد دارم ارشد به مدیریت دولتی تغییر رشته بدم اگر من دکتری در رشته مدیریت دولتی ادامه بدم باتوجه به اینکه کارشناسی غیر مرتبط با ارشد و دکتری هس احتمال اینکه بتونم استاد یار بشم هس یا خیر؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-03-23 17:59:48
   سلام . خیر مشکلی نیست. الزام هم گرایش بودن مقطع ارشد و دکتری هست
 • ن
  1400-03-15 16:08:57
  سلام من کارشناسی زبان انگلیسی دارم وقصد دارم ارشد ودکترای ریاضی بگیرم. ایا با کارشناسی نامرتبط میشه هیئت علمی ریاضی شد ؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-03-23 17:58:57
   سلام . باید دو مقطع ارشد و دکتری شما در یک گرایش باشن
 • R
  1400-03-17 17:06:20
  سلام عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان آسان‌تر وبهتره یا دانشگاه های علوم پزشکی؟
 • R
  1400-03-17 17:06:47
  سلام عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان آسان‌تر وبهتره یا دانشگاه های علوم پزشکی؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-03-23 17:58:18
   سلام . مشخصا دانشگاه های علوم پزشکی سخت گیری بیشتری دارند.
 • R
  1400-03-17 17:07:56
  دانشگاه فرهنگیان کرمان دانشگاه درجه چند است؟
 • ماری
  1400-03-18 14:29:54
  سلام وقتتون بخیر میگم اگر که رشته تحصیلی مقطع کارشناسی و ارشد و دکتری با هم یکی نباشن، شانس این هست که عضو هیات علمی بشیم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-03-23 17:57:20
   سلام . اینکه ارشد و دکتری شما در یک گرایش باشن از الزاماته
 • مریم
  1400-03-20 02:50:30
  سلام و وقت بخیر من سه مقطع تحصیلی در دانشگاه دولتی درس خوانده ام معدل لازم برای دو مقطع کارشناسی و ارشد را دارم اما در مقطع دکترا معدل من 16.89 است. مقاله و طرحهای پژوهشی و به طور کل از نظر CV امتیازات مناسب را دارم. آیا شرایط جذب هیات علمی را دارم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-03-23 17:56:48
   سلام. متاسفانه شرط معدل یکی از الزماته اصلیه
 • samaneh
  1400-03-20 17:46:38
  درود برشما برای جذب هیت علمی مدرک دکتری پردیس دانشگاه تربیت مدرس معتبر هست؟
 • حسن زاده
  1400-03-23 17:06:14
  سلام و عرض ادب بنده رشته مهندسی مکانیک خودرو از دانشگاه فنی و حرفه ای به صورت روزانه گذروندم و معدل کاردانی ۱۷.۲۷ و کارشناسی ناپیوسته ۱۶.۸۳ شدم . الان میخوام کنکور ارشد شرکت کنم میخواستم بدونم اگه دانشگاه فردوسی مشهد هم دکترا و هم ارشدمو مهندسی مکانیک بخونم با معدل بالا امکان جذب شدن خواهد بود؟ سپاس
  • سحر اسفندیاری
   1400-03-23 17:55:50
   سلام . بله میتونید اما صرفا دانشگاه معتبر و معدل بالا ملاک پذیرش نیست. سعی کنید رزومه پژوهشی قوی هم در کنار تحصیلتون اشته باشید.
 • محمد
  1400-03-24 21:03:51
  سلام خسته نباشید آیا جذب هیات علمی معاینات پزشکی داره؟؟اگه داره چیه و به چه صورته؟پیشاپیش ممنون از پاسختون
  • سحر اسفندیاری
   1400-03-25 21:53:14
   سلام . برای مصاحبه سلامت جسمی و روانی شما از طرف دانشگاه بررسی میشه.
 • محمد
  1400-03-27 02:35:49
  ممنونم فقط اینکه لطفا بفرمایید چطوری بررسی میکنند شرایط جسمی چی مدنظره آیا آیین نامه خاصی داره؟؟ مثلا در مورد ضعیف بودن چشم تا شماره خاصی مد نظرشونه؟
 • B
  1400-03-27 14:17:59
  سلام وقت بخیر بنده معدل کارشناسیم 18 خورده ای هست ولی دانشگاه پیام نور و معدل ارشدم هم ۱۸ و خورده ای دانشگاه دولتی دکتری ندارم چون رشتم دکتری نداره تو ایران مقاله هم چندتایی دارم به نظرتون قبول میشم؟
 • علی
  1400-03-29 17:27:43
  سلام میخواستم درباره وضعیت رشته ھایی که طرح اجباری دارن بپرسم آیا ممکن ھست که کسانی که طرح رو نگذروندن ھم بتونن ھیئت علمی بشن؟ طرح ھیئت علمی من شنیدم
 • فرزانه
  1400-03-30 16:17:49
  با سلام ببخشید من معدل کارشناسیم در رشته مهندسی نرم افزار 12.83 هستش. اما ارشد و دکترام در رشته مدیریت با معدل های خیلی بالاست یعنی بالای 17 . حالا اگر من سابقه پؤوهشی عالی داشته باشم باز هم معدل کارشناسیم میتونه تاثیر داشته باشه یا چون ارشد و دکترام هم رشته نیست با کارشناسیم دیگه به معدل اون دوره کاری ندارن؟؟ چون میخوام درخواست هیات علمی برای رشته مدیریت داشته باشم
 • milad
  1400-03-31 01:20:04
  سلام بنده معدل کارشناسیم 19 ولی معدل ارشدم 15.5 دانشگاه شریف. تمام واحدای درسی ارشد را گذراندم و انشاالله چند هفته دیگه از پایان نامه ارشد خود دفاع می کنم. آیا امکانش هست واحد اضافه قبل از دفاع گرفته و معدل خود را ترمیم کنم؟ با تشکر896
 • حسینی
  1400-04-01 16:23:20
  سلام. من دارای مدرک کارشناسی رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست با معدل ۱۶.۲۶ از دانشگاه پیام نور و کارشناسی ارشد رشته مدیریت محیط زیست با معدل ۱۸.۳۰ از دانشگاه تهران هستم. سوال من این است که اگر در مقطع دکترا رشته محیط زیست در دانشگاه تهران ادامه تحصیل بدهم، آیا امکان هیئت علمی شدن در دانشگاه تهران را دارم؟ یا دانشگاه های دیگر؟
 • حسینی
  1400-04-01 17:59:04
  سلام. من دارای مدرک کارشناسی رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست با معدل ۱۶.۲۶ از دانشگاه پیام نور و کارشناسی ارشد رشته مدیریت محیط زیست با معدل ۱۸.۳۰ از دانشگاه تهران هستم. سوال من این است که اگر در مقطع دکترا رشته محیط زیست در دانشگاه تهران ادامه تحصیل بدهم، آیا امکان هیئت علمی شدن در دانشگاه تهران را دارم؟ یا دانشگاه های دیگر؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-04-03 22:44:25
   سلام. بله میتونید با داشتن رزومه علمی قوی عضو هیئت علمی بشید.
 • ناشناس
  1400-04-06 06:30:18
  باسلام وبا تشکر از خانم اسفندیاری ایا شرط حداکثر سن ۴۰ سال برای مقطع دکتری همچنان وجود داره یا یک استثناهایی هم برای جذب با سن کمی بالاتر هست اگر ممنون
 • عباس
  1400-04-07 00:20:54
  سلام ببخشید من دکتری برق ولی از نظر سن ۴۲ سال دارم ایا می تونم هیت علمی دانشگاه دولتی بشم چون شنیدم باید ۴۰ باشد ممنون
 • عباس
  1400-04-07 00:24:31
  سلام ببخشید من دکتری برق ولی ۴۲ سال دارم ایا می تونم عضو هیت علمی دانشگاه دولتی بشم چون شنیدم باید سن ۴۰ باشد ممنون از پاسخی که میدهید
 • Alireza
  1400-04-07 10:07:46
  سلام وقتتون به خیر من کارشناسی مهندسی عمران خوندم. خواستم بدونم اگر ارشد و دکتری رو در رشته‌ی مدیریت بگیرم، شانس هیئت علمی شدن در رشته‌ی مدیریت رو خواهم داشت؟
 • بهارستانی
  1400-04-13 13:23:50
  سلام علیکم، می خواستم بدونم برای جذب هیئت علمی شدن آیا باید مدرک تمامی مقاطع مربوط به یک رشته باشه؟ به عنوان مثال اگر بعد از کارشناسی تغییر رشته داده باشیم اما ارشد و دکتری مربوط به یک گرایش باشه قابل قبول نیست؟
 • امیری
  1400-04-16 02:03:02
  باسلام من مدرک کارشناسی ریاضی ازدانشگاه پیام نور بامعدل 13.76 ومدرک ارشد ازدانشگاه خیام بامعدل 17.73 ومدرک دکتری ازدانشگاه آزاد بامعدل 18.55 گرفتم وداری 10 تا مقاله ISI که سه تاشون Q1 یکیQ2 ودوتاQ3 وسه تا isi listed ویک مقاله فارسی دارم وهمچنین 6 تا گوهی شرکت در کنفرانس ریاضی ها دارم 12 تامقاله هم تحت داوری دارم و7 سال سابقه تدریس دردانشگاه آزاد دارم آیا شانسی برای علمی هیات علمی شدن بخاطر22 صدم کسری معدل کارشناسی دارم
 • امیر شهریار
  1400-04-16 16:48:12
  سلام من کارشناسی حقوق دارم با معدل 16.85 از دانشگاه غیرانتفاعی، ارشد و دکتری دانشگاه آزاد خوندم و معدلمم 17 به بالا هست رزومه پژوهشی خوبی هم دارم چند تا کتاب نوشتم که تخصصی رشته خودم هست و چاپ هم شده، بیش از 30 مقاله کنفرانسی و 10 مقاله ژورنالی و بیش از 100 یادداشت علمی در روزنامه ها و خبرگزاری ها و... دارم می خواستم بدونم شرایطم واسه جذب هیت علمی مناسب هست؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید.
 • احمد
  1400-04-19 17:46:51
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه دولتی سطح یک هستم در رشته خودم، با معدل 16.50 و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد با معدل 18.70 از دانشگاه آزاد و جزو استعداد برتر. در صورت تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه ممتاز در خارج از کشور آیا می توانم برای هیئت علمی دولتی سطح یک اقدام کنم؟ به نظرتون شانس دارم؟ 24 ساله هستم.
 • درخشان
  1400-04-20 15:16:59
  با سلام و خداقوت بنده برای مصاحبه هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) پردیس خواهران، دعوت شدم آیا شما از نحوه ی مصاحبه این دانشگاه اطلاع دارید؟ ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید
 • امیرسالار یاریقلی
  1400-05-04 13:53:25
  سلام و احترام من معدل کارشناسیم 16.5 و میخواهم ارشد شرکت کنم و یکی از اهدافم عضو هیت علمی و استاد دانشگاه شدن است با توجه به سوالات و جواب های شما متوجه شدم که شرط معدل در کارشناسی را دارم آیا بهتر است معدلم را ارتقاع بدم ؟؟؟؟ یا تاثیری ندارد ؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید سپاس
 • ناشناس
  1400-05-05 10:26:40
  خیلی راحت میتونین هیات علمی بشین. اگه پشتیبان خوب و آشنا و فامیل قدر و رانتخواری تداشته باشین میتونین خیلی راحت به صورت غیر قانونی در سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی هیات علمی شوید. از این دست تعداد زیادی هیات علمی شدن. کافیه مدارک این جذب های غیر قانونی رو بازرسی کل قوه قضاییه از این سازمان بخواد
 • زهرا
  1400-05-05 15:25:01
  سلام ایا برای هییت علمی شدن حتما باید مدرک ارشد ودکتری یک رشته باشند؟
 • فاطمه باقری
  1400-05-07 22:04:48
  با سلام. من میخوام مقطع کارشناسی ارشدم رو از دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد بگیرم و تصمیمم براین هست که انشاالله با اخذ مدرک دکتری، برای عضو شدن در هئیت علمی اقدام‌کنم ،آیا نوع دانشگاه ازجمله ملی ،آزاد و... تاثیری درفرایند هیئت علمی شدن دارد؟
 • عارف
  1400-05-10 01:32:52
  سلام بنده كارشناسي و كارشناسي ارشد رو اقتصاد خوندم در داخل كشور و دكترا رو مديريت كسب و كار در خارج از كشور. ايا تفاوت رشته كارشناسي ارشد و دكتري مشكلي در جذب ايجاد ميكنه. با توجه به اين كه دو رشته نزديك به هم هستند؟!
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-23 16:45:36
   سلام. این دو رشته هم گرایش هستند . فکر نکنم مشکلی باشه
 • فاطمه
  1400-05-14 09:45:44
  سلام کار هیئت علمی شامل تدریس هم میشه؟یا فقط کار پژوهشی انجام میدن؟ممنون که جواب میدین چون برام خیلی مهمه که بعدش باید به عنوان استاد تدریس هم داشته باشن یا اینکه میتونن انتخاب کنن که فقط کار پژوهشی انجام بدن؟
 • فاطمه
  1400-05-15 14:04:59
  سلام، آیا برای اعضای هیئت علمی محدودیتی وجود داره واسه امکان خوندن کارشناسی یا ارشد مجدد ( در همون دانشگاه حتی یا جای دیگه)؟ میشه جزو هیئت علمی بود و همزمان کنکور داد؟
 • عباس
  1400-05-17 18:52:29
  سلام خانم اسفندیاری راجع به شرط سن که پرسیدم ممنون میشم جوابم بدین دکتری برق ۴۲ سال از دانشگاه سطح یک دولتی می تونم عضو هیت علمی بشم
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-23 16:44:00
   سلام. حداکثر سن 40 سال تعیین شده. اما مساله سن تا 45 سال به دانشگاه ها واگذار شده که پذیرش کنند. یعنی اگه رزومه شما قوی تر از رقبای شما باشه این دیگه به دانشگاه بستگی داره که سن شما رو نادیده بگیره.
 • مجید
  1400-05-22 01:27:08
  با سلام و خسته نباشید ببخشید من کارشناسی ارشد علوم اجتماعی و دکتری مدیرت آموزش عالی دارم. آیا می توانم برای هیأت علمی اقدام کنم؟ سپاس
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-23 16:42:32
   سلام . اگه این دو رشته هم گرایش هستند میتونید.
 • Zeinab
  1400-05-23 11:46:48
  باسلام و وقت بخیر اگر فردی توی آزمون‌های استخدامی آموزش وپرورش پذیرفته بشه به عنوان مثلا دبیر روانشناسی؛ آیا میتونه زمانی که دکتری‌اش رو گرفت برای عضو هیئت علمی شدن هم اقدام بکنه یا خیر؟ ممنون ازپاسخگویی و توجهتون?
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-23 16:41:56
   سلام. بله اما قبلش باید از اون شغل استفا بدید و تعهدی به هیچ ارگانی نداشته باشید.
 • Negar
  1400-05-24 19:56:34
  سلام وقت بخیر ببخشید با کارشناسی میکروبیولوژی و ارشد و دکتری هماتولوژی میشه عضو هیئت علمی شد؟؟
 • Negar
  1400-05-24 19:56:34
  سلام وقت بخیر ببخشید با کارشناسی میکروبیولوژی و ارشد و دکتری هماتولوژی میشه عضو هیئت علمی شد؟؟
 • پریسا
  1400-05-24 20:52:59
  من 37 سال سن دارم ایا میتونم برای مربی رشته غیر پزشکی دانشگاه ازاد اقدام کنم بدون سابقه
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-24 22:07:56
   سلام. شرایط جذب در دانشگاه ازاد یکم متفاوت تره . برای جذب کلن رزومه علمی بیشتر تاثیر داره تا سابقه کار
 • پریسا
  1400-05-25 08:39:56
  من ارشد برقم و 37 سال سن بدون سابقه آیا شرط سنی استخدام مربی دانشگاه زاد را دارم یا سن 35 ساله
 • پریسا
  1400-05-25 12:29:59
  متشکرم از وقتی گه میگذارید ایا سن 35 شرط مربی شدن هست یا دست دانشگاه ازاد بازه
 • رز
  1400-05-25 20:12:18
  با سلام و خسته نباشید. سوال داشتم از خدمتتون که در کناربحث رزومه، اگر مقطع کارشناسی( دانشگاه فرهنگیان) و مقطع ارشد فارغ التحصیل دانشگاه دولتی باشی اما دکتری رو در دانشگاه آزاد بخونی،آیا شانس پذیرش در هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان هست؟(با فرض قبولی انتقالی بین دو سازمان)
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-25 20:39:51
   سلام. شرایط جذب در دانشگاه فرهنگیان یکم متفاوت تره و کلن فراخوان جذبش به طور مستقل اعلام میشه. فکر نکنم این موضوع مشکلی ایجاد کنه.
 • پانیذ
  1400-05-26 19:29:33
  سلام وقت بخیر من درحال حاضر دانشجوی ارشد هستم...معدلم در ارشد و کارشناسی تابحال بالای ۱۶ هست...در دانشگاه مطرحی هم تحصیل میکنم...ایا امکان جذب خواهد بود؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-26 21:45:57
   سلام. اگر مدرک دکتری شما هم با معدل تعیین شده باشه و رزومه پژوهشی قوی داشته باشید بله امکانش هست.
 • کسری
  1400-05-27 01:04:34
  با سلام و خسته نباشید بنده معدل کارشناسیم ۱۵.۵۰ و ارشدم ۱۶.۳۰ و دکتری ۱۷.۵۰ هست. سه تا مقاله isi و چند تا مقاله داخلی دارم. ولی در مقطع کارشناسی یک ترم مشروط شدم آیا با وجود یک ترم مشروطی میتونم برای هیات علمی اقدام کنم؟
 • سارا
  1400-05-30 13:40:33
  سلام و عرض ادب بنده میخواستم بدونم که ضریب تاثیر معدل دکتری در هر دانشگاه بر اساس چه معیاری تعیین میشه؟ مثلا من چطور باید بدونم که بطور مثال ضریب تاثیر معدل دکتری دانشگاه علوم کشاورزی ساری - گروه مرتعداری چنده؟ متشکر میشم اگر کمک کنید.
 • علی
  1400-06-01 23:14:53
  سلام آیا دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هم که اکنون معلم هستند میتوانند در آزمون هیات علمی شرکت کنند
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-02 18:45:07
   سلام . برای جذب در هیئت علمی باید فارغ التحصیل دوره دکتری باشید
 • حسيني
  1400-06-02 22:38:06
  با سلام دانشگاه تهران اخيرا شرايط عمومي و الزامي براي عضو هييت علمي تعيين كرده يكيش معدل كتبي ديپلم هست، اگه حد نصاب نداشته باشيم، آيا ممكنه در اين خصوص تجديد نظر كنند و تبصره اي در نظر بگيرند يا براي جبران اين كسر معدل، سوابق علمي پژوهشي رو مد نظر قرار بدن؟ خواهش ميكنم راهنمايي بفرماييد.
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-05 18:27:15
   سلام. در این باره اطلاعی ندارم. چون برخی قوانین رو خود دانشگاه ها تعیین میکنند
 • صنم
  1400-06-03 15:58:59
  با سلام و وقت بخیر.من مدرک کارشناسی ارشد دارم واستخدام وزارت بهداشت میباشم ایا پس از طی دوره ی دکترا میتوانم بدون ازمون جذب هیئت علمی شوم.با تشکر
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-05 18:26:39
   سلام. برای جذب آزمون نداره .فقط مصاحبه داره که رزومه و ثوابق علمی پژوهشی شما بررسی میشه.
 • سینا
  1400-06-03 21:53:10
  سلام. معدل کارشناسی من 13/98 معدل ارشدم 18/45 و معدل دکترام 19/68 5 مقاله isi و 4 تا کنفرانسی و یه ترجمه کتاب دارم و سابقه تدریس هم در دانشگاه دارم. آیا با وجود معدل لیسانسم امکانش هست نتونم جذب بشم؟ ممنونم جواب بدید
 • Ali
  1400-06-04 18:15:27
  باسلام و خسته نباشید خدمت شما بنده فارغ تحصیل ارشد رشته حسابداری دانشگاه آزاد بامعدل 18.21 و نمره پایان نامه 17.50 رشته کارشناسی ناپیوسته رشته حسابداری مالی با معدل 15.80 هست . سوال بنده 1: آیا میتوانم در فراخوان جذب علمی کاربردی شرکت نمایم ؟؟ دوم : ظاهرا حتما باید سابقه تدریس و هم سابقه کار داشته باشیم تا بتوانیم در فراخوان جذب علمی کاربردی شرکت کنیم ؟ سوال سوم : یکی از مهمترین شرایط اختصاصی جذب علمی کاربردی چیه ؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-05 18:25:43
   سلام. شرایط جذب در دانشگاه علمی کاربردی اسون تره و توی سایت خود دانشگاه جزییات و شرایط هست. ثبت نام هم هفته قبل شروع شده.
 • مریم
  1400-06-05 10:32:07
  سلام خانم دکتر.... من کارشناسی مدیریت خوندم از دانشگاه علمی کاربردی ارشد هم از دانشگاه آزاد روانشناسی میخوام بخونم دکترا هم که نرسیدم فعلا میخواستم ببینم فارغ التحصیل کدوم دانشگاه هستیم مهمه؟؟؟ و اینکه چه زمانی میتونم اقدام واسه هیئت علمی کنم؟ حتما باید دکترا داشته باشم؟؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-05 18:24:14
   سلام. فارغ التحصیلان همه دانشگاه ها میتونن شرکت کنند اما این رو در نظر داشته باشید فارغ التحصیلان دانشگاه های بزرگ شانس بیشتری دارند.
 • سینا
  1400-06-05 16:22:44
  سلام و تشکر از جوابگویی های مستمرتون میخواستم بپرسم برای جذب هئیت علمی شدن حتما باید رشته تحصیلی کارشناسی و ارشدو دکتری یکسان باشه؟ مثلا کسی که کارشناسی شیمی کاربردی و ارشد شیمی دارویی و دکتری شیمی تجزیه خونده میتونه هیئت علمی شیمی تجزیه بشه یا خیر؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-05 18:22:53
   سلام. بله میتونه. رشتها باید هم گرایش باشن .
 • سینا
  1400-06-05 18:50:54
  خیلی ممنون از اینکه جواب سوال قبلیم رو دادید... باید اشاره کنم که شیمی دارویی زیرگروه شیمی آلی هست که ارشد خوندم و دکتری شیمی تجزیه هست با این شرایط هم میشه برای تجزیه هیئت علمی شد؟
 • اااا
  1400-06-09 01:01:55
  با سلام خدمت خانم اسفندیاری .. ببخشید بنده کارشناسی را در دانشگاه دولتی و ارشد را در دانشگاه ازاد و دکتری را در دانشگاه دولتی خوانده ام ب نظر شما با توجه به اینکه مقطع ارشد را در دانشگاه ازاد طی کرده ام مانع جذب هیات علمی در دانشگاه دولتی نمیشود؟؟
 • رها
  1400-06-10 15:43:53
  با سلام و وقت بخیر.خانم اسفندیاری چرا جواب بعضی سوالات رو نمیدید شاید خیلیا مثل خود من سوال مشابه همون سوال جواب داده نشده داشته باشند.اینطوری سوالا هم تکراری نمیشن. میشه لطفا بگید کسیکه استخدام ارگانی هست اگه ادامه تحصیل بده و دکترابگیره جذب هیئت علمی میشه؟ و اینکه سنوات خدمتی قبلیش براش محاسبه میشه برا شرایط سنی؟ با تشکر
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-11 20:56:56
   سلام. موقع اقدام برای جذب نباید به هیچ ارگانی وابسته باشید. خیر خدمت در یک ارگان از شرط سنی کم نمیکنه.
 • شاهرخ
  1400-06-10 17:04:54
  سلام و خسته نباشید؛ ضریب معدل مربوط به دانشگاه برای دوره دکتری را از کجا باید به دست بیاوریم؟؟؟
 • محمد
  1400-06-11 15:46:21
  باسلام. من میخواستم بدونم برای هییت علمی شدن، یکی بودن رشته و گرایش یعنی چی؟ یعنی مثلا گروه شیمی ولی گرایشای متفاوت قبول؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-11 20:55:39
   سلام. باید در یک گرایش باشند. خب رشته شیمی گرایش های متفاوتی داره. باید دومقطع ارشد و دکتری رو در یک گرایش باشن.
 • ث
  1400-06-13 20:26:28
  سلام خسته نباشی سوالم اینه که برای هئیت علمی شدن کسی که کارشناس رادیولوژیه چه مدرکی نیاز هست؟ آخه همونطور که میدونین در ایران این رشته رو فقط تا مقطع کارشناسی میشه ادامه داد و ارشد و دکترا نداره
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-20 17:38:53
   سلام. شما مقطع ارشد و دکتری رو در یک گرایشی که مایل هستید درس بخونید . مشکلی نیست.
 • علی
  1400-06-14 11:55:54
  با عرض سلام و ادب .... بنده کارشناسی دانشگاه دولتی بودم و مقطع ارشد و دکتری رو دانشگاه ازاد خوندم سوالم اینه ک ایا باتوجه به اینکه دو مقطع ارشد و دکتری رو در دانشگاه ازاد خوندم مانع جذب در دانشگاه دولتی نیست؟؟؟ و همچنین باعث اولویت در جذب هیات علمی دانشگاه ازاد هست؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-20 17:38:04
   سلام . خیر مانعی نیست. اما خب رقبای شما که در دانشگاه دولتی درس خوندن شانس بیشتری دارند.
 • مهران
  1400-06-14 12:39:38
  با سلام و عرض ادب بنده کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی عمران با معدل 14.1 هستم و ارشد مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی با معدل 18.5 اگر دکتری در همین رشته و گرایش و یا در همین رشته مدیریت کسب و کار گرایش مالی با معدل خوب فارغ التحصیل بشوم میتوانم جذب هیئت علمی بشوم یا بخاطر تفاوت مدرک لیسانس نمیتوانم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-20 17:37:05
   سلام. بله . مقطع ارشد و دکتری باید در یک گرایش باشند.
 • علی
  1400-06-15 15:49:34
  سلام این راسته که میگن مثلا اگر کسی تو مقطع ارشد نرم افزتر بخونه و دکترا هوش، نمیتونه دیگه هیت علمی بشه؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-20 17:36:27
   سلام. باید مدارک مقطع ارشد و دکتری را در یک گرایش باشند
 • جمال
  1400-06-16 20:26:12
  سلام. ببخشید اگر کسی استخدام آموزش و پرورش باشه میتونه جذب هیئت علمی بشه؟ اگر جواب مثبت هست، دو کار رو در عرض هم داره یا اینکه باید از آموزش و پرورش استعفا بده؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-20 17:35:47
   سلام. هنگام درخواست نباید به هیچ ارگانی تعهد خدمت داشته باشید
 • عزیزخانی
  1400-06-20 18:28:07
  سلام ببخشید من دانشجو معلم هستم.از الان چطور میتونم شانسم برای عضو هیئت علمی شدن در دانشگاه فرهنگیان افزایش بدم؟و اینکه چه رشته ای در ارشد بخونم تا جذب هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان بشم ؟
 • محمد امین
  1400-06-23 02:44:14
  سلام،وقت بخیر،من لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه دولتی دارم اکر بخوام ارشد و دکترا رو در رشته مدیریت بخونم آیا برای جذب هیئت علمی شدن به مشکل میخورم چون لیسانس من نامرتبط با ارشد و دکتراس؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-23 16:54:47
   سلام. خیر . از الزامات هم گرایش بودن مقاطع ارشد و دکتری هست.
 • سحر
  1400-06-28 09:27:11
  با سلام بنده اکنون کارمند دولتی با 38 سال سن و 14 سال سابقه کار و دارای لیسانس آمار دانشگاه شهید باهنر کرمان و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی -نیروی انسانی دانشگاه آزاد با معدل ممتاز 18/81 هستم. آیا می تونم با اخذ مدرک دکتری مدیریت دولتی از دانشگاه دولتی شانس هیات علمی را داشته باشم؟ دکتری از دانشگاه آزاد چطور؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-29 19:11:19
   سلام. بله با اخذ مدرک دکتری میتونید شرکت کنید. اما باید به هیچ ارگانی تعهد خدمت نداشته باشید.
 • رضا
  1400-06-30 23:13:24
  با سلام حقیر لیسانسمو دانشگاه دولتی با معادل ۱۴.۱۱ و فوق لیسانس دانشگاه ازاد با معدل 16.74 گرفتم دانشجوی سال اخر دکتری حسابداری هستم احتمال زیاد با معدل ۱۸ تموم کنم عضو صندوق اعتباری هنر و کانون نویسندگان کشوری و انجمن حسابداری و حسابداری مدیریت هستم و طرح خدمت نظام وظیفم هم از طریق بنیاد نخبگان در حال انجامه و نامشو گرفتم که طرح بهم بدن، عضو کمیته داوری و علمی حدود ۱۰ تا ۱۲ همایش ملی و بین المللی بودم ،همچنین ۱۰ مقاله علمی پژوهشی داخلی دارم که یکیش isc و یکیش isi و بقیش هم علمی تخصصی و علمی ترویجیه ، ۲۰ مقاله همایشی ملی و بین مللی دارم ،۶ جلد کتاب تالیف کردم که دوتاش منبع اموزشی برا تدریس در دانشگاه علمی کاربردیه و لوگو دانشگاه هم روشه ،ضمن اینکه یک کتاب هم توسط انتشارات جهاد دانشگاهی چاپ شده و داوری شده قبل از چاپ ،رتبه ۸ ازمون دکتری دانشگاه ازاد برا ورود به دانشکاه اهواز بودم همچنین جزو ۲۰ پژوهشکر برتر به انتخاب انتشارات معنبر قانون یار در سال 1399 بودم ،ضمن اینکه عضو فعال بسیج و معاونت ستاد امر به معروف شهرستانم و ستاد انتخاباتی هم بودم مدیر مالی و حسابداری هستم با سابقه معتبر و مدرس دانشکاه علمی کاربردی و ازاد و غیر انتفاعی هم هستم مسلط به نرم افزارهای اقتصاد سنجی ایویوز و استاتا و اموس و متلب و اشنایی کامل با امور پژوهشی ،نمره زبان ای پی تی ۶۵۰ و تولیمو ۴۳۵ و گواهینامه کارگاه تخصصی حسابداری مالی و تربیت مدرس علمی کاربردی و دو تا دیگه هم از مرکز آموزش شرکت سایپا دارم خواستم ببینم ایا شانس جذب در دانشگاه های دولتی سطوح پایین رو دارم ،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-02 14:31:32
   سلام. رزومه خیلی خوبی دارید. فراخوان جذب از آبان اغاز میشه. میتونید اقدام کنید
 • لعیاآل علی
  1400-07-03 15:20:20
  سلام روز بخیر برای هیت علمی شدن دانشگاه های دولتی اگر یک مقطع کارشناسی دانشگاه ازاد باشیم وبالای ۱۶باشه معدل نمیتونیم وارد هیت علمی بشیم؟
 • امیررضا
  1400-07-03 22:49:21
  سلام خانم اسفندیاری.بنده دانشجوی کارشناسی رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان هستم.میخوام بدونم اگه ارشد و دکتری رو مشاوره بخونم شانسم‌ بیشتره برای هیئت علمی یا روانشناسی؟ و اینکه کلا جذب کدومشون راحت تره؟(رشته های روانشناسی و یا مشاوره؟)
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-04 17:36:43
   سلام. نمی شه به طور دقیق گفت کدوم رشته جذب بالاتری داره. چون هر سال ظرفیت ها متغییره
 • امیررضا
  1400-07-03 22:51:18
  خانم اسفندیاری منظورتون از هم گرایش بودن ارشد و دکتری چیه؟مثلا من ارشد رو مشاوره شغلی بخونم باید دکتری هم مشاوره شغلی باشه یا مثلا رشته مشاوره مدرسه و یا خانواده هم مشکلی ندارن؟ممنون میشم‌جوابمو بدید
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-04 17:35:49
   سلام. هم گرایش بودن. باید هر دو مقطع شما در یک گرایش و رشته تحصیلی باشند. در این باره اطلاعی ندارم. رشته مشاوره شاخه های زیادی داره.
 • فرانک
  1400-07-04 02:30:55
  سلام وقت به خیر،ببخشیدچادری بودن تاثیری در استاد دانشگاه و یا عضو هیئت علمی داره؟؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-04 17:33:37
   سلام. بستگی به دانشگاه و شهر داره. در شهرهای بزرگ زیاد تاثیری نداره
 • سعيد
  1400-07-06 12:38:59
  با سلام و خسته نباشيد اگر ليسانس معماري داشته باشيم و فوق ليسانس و دكتراي مديريت ايا براي هيات علمي در رشته مديريت مشكلي هست؟؟
 • محمدرضا
  1400-07-07 16:11:17
  سلام وقت بخیر ببخشید من کارشناسی و کارشناسی ارشد رو مهندسی پزشکی بودم که معدل لیسانسم 16.68 و ارشد 18.93 هست تمام مقاطع رو دانشگاه آزاد بودم و الان هم دکتری ریاضی کاربردی میخونم،امکان هیچ جا هیئت علمی شدن هست برام؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-07 21:15:10
   سلام. بله . در خود دانشگاه ازاد میتونید جذب بشید. در دانشگاه های دولتی رقبای شما قوی تر هستن و امکان جذبتون کمتره
 • بهارک
  1400-07-07 22:33:49
  با سلام من در دانشکده رتبه ی یک هستم با کارشناسی ارشد معدل ۱۷.۸۰ .البته رشتم هنر هست ولی متاسفانه مقاله چاپ شده و زبان ندارم اما پایان نامه ی قوی داشتم به نظرتون میتونم قبول بشم توی جذب هیئت علمی و اینکه دانشگاهمون جزو بهترین دانشگاه‌هاست دانشگاه هنر تبریز.و اینکه فراخوان جذب هیئت علمی برا کردستان هست امکان قبولی برای من هست؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-10 21:26:18
   سلام. برای جذب در هیئت علمی باید مدرک دکتری داشته باشید.
 • امیر
  1400-07-08 02:28:07
  سلام وقتتون بخیر! من معدل کارشناسیم زیر 14 بوده با اختلاف کم! اما کار پژوهشی داشتم و شرایژم در مقطع ارشد و دکترا عالی بوده! راهی برای جبران کسر معدل کارشناسی وجود داره؟؟؟ اکر پاسخ منفیه، میتونم همون رشته رو دانشکاه ازاد دوباره کارشناسی ثبت نام کنم و با تطبیق واحد معدلمو بالا ببرم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-10 21:25:38
   سلام. قبلا یه تبصره اعلام شد که کسر معدل دوره کارشناسی با رزومه پژوهشی و سابقه کار علمی قابل جبران باشه و این رو به دانشگاه ها واگذار کردن. خیر نمیشه دوباره کارشناسی بخونید.
 • Hesam Khosravi
  1400-07-12 11:24:15
  با عرض سلام و خسته نباشید . می خواستم بپرسم برای جذب هیت علمیه ،لیسانس عربی را در دانشگاه تربیت معلم با معدل ۱۸ گرفتم و الان برای ارشد مردد هستم که عربی را ادامه بدم یا علوم قرآن و حدیث . در واقع می خوام ببینم دکتری کدام رشته ( عربی یا علوم قرآن و حدیث ) شانس بیشتری برای جذب هیت علمیه دارد ؟ با تشکر
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-12 20:39:59
   سلام. نمیشه به طور دقیق گفت چون تا زمانی که شما فارغ التحصیل بشید ظرفیت ها خیلی تغییر میکنه. اما عربی همیشه هست و مورد تقاضاس
 • Fatemeh.taheri
  1400-07-13 20:54:13
  سلام خدمت خانم اسفندیاری و دیگر دوستان. من دوتا لیسانس و دوتا فوق لیسانس دارم امسال هم از دکتری فارق تحصیل میشوم چندتا مقاله و دوتا کتاب دارم سابقه تدریس هم نداشتم مسلط به زبان انگلیسی و عربی هم هستم .خواستم بپرسم شرایط من چه جوره؟ اگر اقدام کنم کدوم مدارک لیسانس و فوق‌لیسانس را باید ارایه بدهم ؟ترتیب و تاریخ فارق التحصیلی مهم است؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-17 19:36:28
   سلام. شما در گرایش مقطع دکتری تون باید اقدام کنید مدرک ارشدتون هم باید در همون گرایش باشه. بقیه مدارک تحصیلی شما رزومه محسوب نمیشه
 • نگین
  1400-07-16 07:52:37
  سلام من کارمندم یه اداره دولتیم والان دارم دکتری میخونم اگه بخام بعددکترا هییت علمی بشم بایداول ازاین اداده استعفا بدم یا کلا محدودیت دراین باره توروخدابهم بگید
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-17 19:34:36
   سلام. برای جذب هیئت علمی شدن نباید به هیچ ارگانی تعهد خدمت داشته باشید.
 • سعید
  1400-07-23 19:57:28
  سلام شرط معدل برای جذب هئیت علمی برای فرزندان ایثارگر هم همونه یا فرق داره؟
 • سعید
  1400-07-23 19:58:47
  سلام امکان جذب هیئت علمی دانشگاه بدون داشتن رزومه یا مقاله ای وجود دارد یا خیر؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-26 18:33:41
   سلام. خیر متاسفانه رقابت خیلی سخته و داشتن رزومه مهمه
 • سالار رحمانی
  1400-07-26 15:18:23
  سلام خانم اسفندیاری وقتتون بخیر خسته نباشید من دوتا کارشناسی دارم یکی بعد از ارشد گرفتم و معدل این 14 هست ولی معدل کارشناسی قبلیم 13.40هست ایا میتونم با مدرک کارشناسی که بعد از ارشد گرفتمدرخواست هئیت علمی بدم . مدرک دکترای هم دارم باتشکر
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-26 18:33:14
   سلام. اگه هم گرایش با مدرک ارشدتون هست بله میتونید
 • ع۲
  1400-07-27 13:09:08
  سلام اگر ارشد رو دانشگاه غیرانتفاعی بخونیم آیا میتونیم در آینده دانشگاه دولتی دکتری بخونیم و آیا میتونیم هیئت علمی بشیم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-29 21:59:00
   سلام. رقبای شما که دانشگاه دولتی تحصیل کردند شانس بیشتری دارند
 • سجاد
  1400-07-28 01:13:48
  سلام وقتتون بخیر، ضمن عرض خسته نباشید و سپاس از پاسخ گویی شما مدرک لیسانسم مهندسی شیمی پیام نور هست با معدل 16 در مقطع ارشد مدیریت کارآفرینی گرایش تجارت الکترونیک پیام نور قبول شدم و مایل به جذب در هیات علمی هستم برای همین میخوام بدونم با توجه به اینکه فرمودید باید ارشد و دکترا رشته و گرایش یکسان باشه اگر نیاز هست ارشد خودم رو تغییر بدم و متناسب با رشته ای بردارم که دکترا نیز داشته باشه طی بررسی دفترچه دکتری سنجش 1400 فقط 2 عنوان زیر در مقطع دکتری متناسب با علایقم هست. 1) مدیریت کارافرینی 2) مدیریت بارزگانی - گرایش بازاریابی سوال اول: با مدیریت کارآفرینی گرایش تجارت الکترونیک اگر دکتری مدیریت کارافرینی بگیرم امکان هیات علمی شدن وجود دارد؟ چون دکتری کارفرینی برعکس ارشد گرایش نداره شک کردم شاید شرط ارشد و دکترا رشته و گرایش یکسان اجاره نده سوال دوم: با مدیریت کارآفرینی گرایش تجارت الکترونیک اگر دکتری مدیریت بارزگانی - گرایش بازاریابی بگیرم امکان هیات علمی شدن وجود دارد؟ اگر این مورد درست باشه حتما همین کار رو میکنم. ولی اگر این مورد اشتباه باشه طبق سوال اول تحصیل میکنم و اگر جواب سوال اول هم خیر باشه، رشته ارشد خودم رو متناسب با دکتری مدیریت بارزگانی - گرایش بازاریابی تغییر میدم. ممنون میشم راهنمایی فرمایید تا انتخابی درست داشته باشم. ببخشید اگر طولانی شد. باتشکر و سپاس
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-29 21:54:26
   سلام . دوست گرامی در این باره باید با اساتید خودتون صحبت کنید چون من اطلاع دقیقی از همه گرایش ها ندارم
 • امیر
  1400-07-28 20:37:59
  سلام به دوستان من معدل کارشناسی، ارشد و دکتریم بالای ۱۹ هست دانشگاه اصفهان ارشد و دکتری هم استعداد درخشان قبول شدم و هر سه مقطع معدل یک بودم، ۲ زبان خارجی اروپایی هم مسلط هستم و مدرک دارم ولی در مورد مقاله ۳تا علمی پژوهشی دارم اگه برای همین دانشگاه درخواست بدم چه قدر شانس پذیرش دارم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-29 21:52:51
   سلان. رزومه خیلی خوبی دارید و چون دانشگاه خودتون درخواست میدید شانستون بالاتره.
 • حسن
  1400-07-29 22:18:33
  با سلام و احترام بنده معدل کارشناسیم 17.60 و ارشد 15.98و دکتری 18 و نمره رساله بنده 19.90 و دارای 5 مقاله علمی و پژوهشی و 5 مقاله علمی و تخصصی و 17 مقاله کنفرانسی داخلی و خارجی و تالیف دو کتاب و تدریس در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد از سال1393 تا کنون آیا شانسی برای هیات علمی شدن دارم؟
 • حسن
  1400-07-29 22:18:48
  با سلام و احترام بنده معدل کارشناسیم 17.60 و ارشد 15.98و دکتری 18 و نمره رساله بنده 19.90 و دارای 5 مقاله علمی و پژوهشی و 5 مقاله علمی و تخصصی و 17 مقاله کنفرانسی داخلی و خارجی و تالیف دو کتاب و تدریس در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد از سال1393 تا کنون آیا شانسی برای هیات علمی شدن دارم؟
 • حسن دوستی
  1400-07-30 09:38:25
  با سلام و احترام اینجانب رشتم حسابداری هست معدل مدرک کاردانی 16.30 و کارشناسی کاپیوسته 17.40 و کارشناسی ارشد 15.90 و دکتری تخصصی 18 و نمره رساله 19.90 همه مقاطع از دیپلم تا دکتری حسابداری هستم دارای 5 مقاله علمی پژوهشی و 5 مقاله علمی تخصصی و 17 مقاله همایشی و داور سه مجله علمی پژوهشی و داور و هیات تحریریه 6 مجله علمی تخصصی و جوان برتر علمی نفر اول نمره ازمون جامع دوره دکتری و سابقه تدریس از سال 93 تا کنون که مدیر گروه حسابداری هم بودم مقاطع تدریسی در مقطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد ایا شانس هیات علمی دارم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-08 20:18:46
   سلام. رزومه شما قابل قبول هست. من به طور قطع نمیتونم بگم جذب میشید. اما شانس زیادی دارید.
 • یاسمن
  1400-08-01 20:25:54
  سلام روزتون بخیر من کارشناسی حضوری دانشگاه غیر انتفاعی خوندم و ارشد مجازی و دکتری حضوری خواستم ببینم میتونم استاد دانشگاه بشم ؟
 • رجبی
  1400-08-02 07:00:10
  سلام ..کن دو سال در آموزش و پرورش کار کردم و اگر بخواهم بروم هیت علمی و انصراف بدهم مورد قبول هست یا خیر
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-04 18:56:59
   سلام. هنگامی که جذب هیئت علمی میشید نباید به هیچ ارگانی تعهد خدمت داشته باشید.
 • جاسم ناصری
  1400-08-03 15:13:00
  سلام ظهر بخیر سئوال اول: من دانشجوی کارشناسی رشته ی نرم افزار کامپیوتر هستم می‌توانم حین تحصیل عضو هیئت علمی دانشگاه باشم؟ سئوال دوم: اگر 2 سال بعنوان خدمتی عضو هیئت علمی بشم دیگه نیاز نیست برم خدمت سربازی؟ لطفاً در اسرع وقت پاسخ بدهید،باتشکر
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-04 18:56:10
   سلام. برای جذب هیت علمی شدن باید فارغ التحصیل مقطع دکتری باشید
 • میترا
  1400-08-04 20:51:22
  سلام وقت بخیر با کارشناسی میکروبیولوژی و ارشد سلولی مولکولی و دکترا ژنتیک پزشکی میشه هییت علمی شد؟ یا اگه ارشد سلولی مولکولی خوندم باید دکترا هم همون سلولی مولکولی باشه
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-08 20:19:49
   سلام. اگر دو رشته مقطع ارشد و دکتری شما در یک گرایش هستند میتونید.
 • حسن دوستی
  1400-08-05 07:59:55
  با سلام و احترام خدمت شما سرکار خانم اسفندیاری در خصوص پیام بنده که اطلاعات تحصیلی و رزومه خودم را نوشتم نظرتون را بگین ممنون میشم آیا شانس هیات علمی دارم؟
 • رضا
  1400-08-05 13:57:55
  با سلام من کارشتاسی مهندسی شیمی از دانشگاه ازاد با معدل 13.17 وکارشناسی ارشد با معدل ا17.76 از دانشگاه ازد ودکتری با معدل17.75 از دانشگاه علوم وتحقیقات تهران وبا 10 مقالهISI و سه طرح پژوهشی 5 مقاله کنفرانسی وراهنمایی پایان نامه دهها دانشجوی ارشد وسه دانشجوی دکتری در روزومه دارم ایا ممکنه جذب هیئت علمی دانشگاه دولتی بشم ممنون که پاسخ بدهید
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-08 20:17:20
   سلام. در مقطع کارشناسی حدنصاب معدل رو ندارید. در مورد معدل کارشناسی به دانشگاه ها واگزار کردن که با توجه به رزومه کسر معدل رو بپذیرند. اما باید رزومه علمی پژوهشی قوی ارائه بدید
 • یوسف حسینی
  1400-08-09 19:26:01
  سلام وقت بخیر خانم اسفند یاری . بنده کارشناسی دانشگاه دولتی بودم. ارشد معدل 18.31 دانشگاه غیرانتفاعی بصورت مجازی، دکتری با معدل 19.31 دانشگاه غیرانتفاعی، رزومه خوبی هم دارم تقریبا. آیا شانس جذب دولتی دارم؟ آیا هر دو مقطع ارشد و دکتری باید دانشگاه های روزانه معتبر باشد یا یکی کافی است؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-13 18:34:13
   سلام. تحصیل در دانشگاه های مهم کشور برای جذب الزامی نیست اما خب خیلی تاثیر گذاره. رقبای شما که دانشگاه دولتی تحصیل کردن شانس بیشتری دارند
 • Pooya
  1400-08-10 12:37:52
  با سلام و خسته نباشید بنده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق گرایش جزا و جرم شناسی دانشگاه قم هستم و سهمیه ایثارگری پدرم رو دارم بنده میتونم برای هیات علمی شدن اقدام کنم؟ باتشکر
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-13 18:32:43
   سلام. برای جذب باید فارغ التحصیل مقطع دکتری باشید
 • مهدی
  1400-08-14 15:15:03
  سلام آیا با کارشناسی آموزش ابتدایی از دانشگاه فرهنگیان و ارشد و دکترای روانشناسی عمومی دانشگاه تبریز میتونم جذب هیئت علمی دانشگاه سراسری شم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-16 20:33:59
   سلام . بله با ارائه رزومه علمی میتونید درخواست بدید
 • بابک
  1400-08-15 09:16:53
  با سلام من دانشجوی رشته ی مدیریت کسب و کارم بامعدل عالی و جز استعداد درخشان اما من معلول جسمی جرکتی متوسطم ،همه کارها رو خودم انجام میدم اما یکی از پاهام انحراف شدید داره.خواستم این سوال رو بپرسم با وجود معلولیت شانسی برای استاد دانشگاه شدن و عضو هیئت علمی شدن دانشگاه رو دارم یا خیر؟خواهش میکنم به سوالم پاسخ بدین چون میخوام برا ایندم تصمیم گیری کنم.ممنون از شما
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-16 20:33:34
   سلام. سلامت جسمی و روانی برای جذب تاثیر داره.
 • Pooya
  1400-08-15 23:54:49
  خب با دریافت مدرک دکتری و امتیاز ایثارگری پدرم شانس دارم برای هیات علمی شدن؟
 • صبا
  1400-08-17 14:39:43
  من دانشجوی سوم دکتری هستم حتما باید مدرک دکتری رو بگیرم سایت جذ بثبت نام کنم یا با دانشجو بودن هم میشه. اگر میشه لطفا راهنمایی کنید
 • صبا
  1400-08-18 19:22:30
  من با توجه به دانشجو بودنم و اینکه امتحان جامع رو دادم می تونم ثبت نام کنم؟ با توجه به اینکه دور اول دکترای این رشته در ایران هست و بشدت دانشگاهها نیاز دارن و کسی دکترای این رشته رو نداره یا متقاضی نیست و کمتر کسی ثبت نام می کنه. حدود ده دانشگاه هر سال درخواست میدهند و هر سال چون دکترایی وجود ندارد این جاها خالیه. اگر می شه چطوری می تونم مدارکم رو علی رغم نداشتن مدرک کامل دکترا باگزاری کنم که بتونم فرایند ثبت نام رو انجام بدم.ممنون از راهنمایی تون.
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-19 20:40:31
   سلام. باید ظرفیتی که قرار دادن و الزامات در اون ظرفیت رو ببینید.
 • نیلوفر صالحی
  1400-08-18 22:27:58
  سلام وقت بخیر . من معدل کارشناسی ۱۴.۴۵ و دکتری ۱۹ دارم اما معدل ارشد ۱۵.۲۳ هست. با وجوری که شرط معدل ارشد ندارم میتونم توی فراخوان شرکت کنم؟ ابن احتمال وجود داره که شرط معدل ارشد تغییر کنه؟ برای چه دانشگاه هایی میتونی درخواست هیات علمی بدم و شانس قبولیم بالا باشه
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-19 20:39:48
   سلام. شرط معدل خیلی مهم هست. دیروز هم شورای جذب الزام کرده دانشگاه ها الزاماتی که شورا تعیین کرده رعایت کنند.
 • زینب
  1400-08-20 13:01:30
  با سلام من کارشناسی با معدل 16.09در دانشگاه دولتی و در حال تحصیل ارشد در دانشگاه تربیت مدرس(دولتی) هستم چگونه می توانم تدریس در دانشگاه داشته باشم ؟ایا می توانم در هیعت علمی شرکت کنم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-24 22:08:50
   سلام. برای جذب در هیئت علمی باید فارغ التحصیل مقطع دکتری باشید.
 • حسنا
  1400-08-23 13:32:14
  با سلام و احترام آیا کارمندان دولت می توانند در فراخوان هیات علمی شرکت کنند؟ و اگر نیاز هست که استعفا دهند این کار بایستی در چه زمانی صورت گیرد ؟ ابتدای فراخوان یا بعدا؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-24 22:08:05
   سلام. در هنگام درخواست نباید به هیچ ارگانی تعهد خدمت داشته باشند
 • یعقوب
  1400-08-23 21:11:30
  سلام وقت بخیر ببخشید میخاستم ببینم ترتیب نفرات در مقاله چقدر در امتیاز دهی تاثیر داره یا مهم فقط تعداد مقاله هست و ترتیب اهمیتی نداره؟ و اینکه خیلیا میگن رزومه زیاد هم خوب نیست چون موقع مصاحبه میگن احتمالا خودت ننوشتی یا خریدی میخاستم ببینم صحت داره یا نه رزومه رو قوی کنیم
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-24 22:07:35
   سلام. ترتیب نفرات در مقالات امتیاز داره. رزومه تاثیر زیادی در جذب داره.
 • عطا اله عاصی
  1400-08-23 21:53:16
  سلام اگر رشته غیر مرتبط باشه میشه میشه عضو هیئت علمی شد ولی دو مقطع پشت هم یکی باشه.مثلا لیسانس کامپیوتر ولی ارشد و دکتری روانشناسی
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-24 22:06:22
   سلام. بله میتونید. مقطع ارشد و دکتری باید در یک گرایش باشند.
 • علی رضا
  1400-08-25 05:37:51
  با سلام آیا معدل دیپلم پایین تر از 14 هم میتونه مانع جذب بشه؟ آیا با تشکر
 • خوشنام
  1400-08-26 11:56:17
  سلام من هنوز دکتری رو دفاع نکردم اما جامع رو گذروندم برای جذب هیات علمی میتونم ثبت نام کنم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-29 20:38:50
   سلام. خیر باید فارغ التحصیل مقطع دکتری باشید
 • ثریا
  1400-08-27 09:02:08
  من دانشجوی ارشد هستم و فقط دفاع پایان نامه مونده آیا میتونم برای جذب هیئت علمی ثبت نام کنم؟
 • ثریا
  1400-08-28 12:19:53
  با سلام. من دانشجوی ارشد رشته مدیریت بازرگانی بین الملل هستم برای دکتری باید همین رشته رو بخونم برای جذب هیئت علمی یا میتونم رشته های دیگر مدیریت رو بخونم ؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-29 20:38:07
   سلام. برای جذب باید فارغ التحصیل مقطع دکتری باشید
 • نصرالهی
  1400-08-28 17:25:27
  ببخشید من کارشناسیم دانشکده فنی مهندسی ولی دولتی با معدل ۱۴ ویک مقاله کنفرانسی iscبوده و الان ارشد ترم ۱عه دانشگاه سمنان هستم.چه کارایی بایدانجام بدم؟حتما باید سابقه تدریس داشته باشیم؟از الان چه کارایی باید کنم که بعد از مقطع دکتری بتونم هیئت علمی دانشگاه دولتی تو یه شهر نسبتا خوب شم ؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-29 20:37:42
   سلام. رزومه علمی خودتون رو قوی کنید و فعالیت های پژوهشی داشته باشید
 • نگین
  1400-08-30 15:08:52
  سلام خانم اسفندیاری .برای معلمان رسمی اموزش پرورش درصورت قبولی در هیات علمی میتوان بعد از قبولی انصراف داد و تعهد خدمت به اموزش پرورش را خرید یا حتما باید قبلش انصراف داد چون واقعا کار منطقی نیست و ریسکه لطفا پاسخ بدید خیلی مهمه قبلا معلم هایی هم بودند که عضو هیات علمی شدند اما اطلاع ندارم که رسمی بودن یا نه
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-02 20:49:36
   سلام. در قوانین گفته شده نباید به هیچ ارگانی تعهد خدمت داشته باشید. در این باره بیشتر تحقیق کنید چون کلی تبصره احتمالا داره که بنده بی خبرم
 • پیام
  1400-09-01 17:11:49
  با سلام و عرض ادب، پذیرفته شده نهایی یک موسسه آیا تعهد خدمت دارد و این تعهد خدمت در بدو ورود چند ساله است؟ اگر تعهد خدمت توسط متقاضی جذب امضا نشود مشمول تحریم یا جریمه در سال های بعدی فراخوان می شود؟ اگر در حین فرآیند جذب برنامه متقاضی تغییر کند مثلا موقعیت بهتر در خارج از کشور پیدا شود امکان انصراف در حین فرآیند جذب وجود دارد؟ با تشکر و احترام
 • رستم سرچشمه
  1400-09-02 18:41:19
  سلام ،خسته نباشید ،اگه رزومه قوی داشته باشیم و خود اساتید دانشگاه شناخت کافی داشته باشند از توانایی طرف ،ایا میشود با معدل دکتری ۱۶ جذب شد،ایا اصلا امکان پذیر نيست
 • اوا
  1400-09-02 20:56:25
  با سلام من رشته لیسانم کامپیوتر ارشد مهندسی صنایع و دانشجوی دکتری مدیریت هستم امکان پذیرفته شدنم در هیات علمی هست؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-07 20:47:39
   سلام. هم گرایش بودن دو مقطع ارشد و دکتری از الزاماته
 • فردین
  1400-09-03 07:58:44
  سلام خانم اسفندیاری امیدوارم خوب باشید، من 31 مقاله علمی پژوهشی 10 مقاله همایش و 3 کتاب ترجمه دارم و سابقه 14 سال تدریس در مقاطع مختلف تحصیلی در رشته روان شناسی اما به جز مقاطع کارشناسی و ارشد که هر دو دولتی بوده مقطع دکتری م آزاد بودم، به نظرتون برای دانشگاه های دولتی معتبر در تهران شانس پذیرش دارم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-07 20:47:08
   سلام. رزومه قابل قبولی دارید. اما رقبای شما که در دانشگاه های دولتی تحصیل کردن شانس بالاتری دارند
 • پیام
  1400-09-03 16:56:44
  با سلام و عرض ادب، پذیرفته شده نهایی یک موسسه آیا تعهد خدمت دارد و این تعهد خدمت در بدو ورود چند ساله است؟ اگر تعهد خدمت توسط متقاضی جذب امضا نشود مشمول تحریم یا جریمه در سال های بعدی فراخوان می شود؟ اگر در حین فرآیند جذب برنامه متقاضی تغییر کند مثلا موقعیت بهتر در خارج از کشور پیدا شود امکان انصراف در حین فرآیند جذب وجود دارد؟ با تشکر و احترام
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-07 20:46:00
   سلام. نباید به ارگان های دولتی تعهد خدمت داشته باشید
 • نفس
  1400-09-03 19:03:23
  سلام می شود با داشتن ۲ مدرک کارشناسی منابع طبیعی و مدرک فوق دیپلم کامپیوتر برای هیات علمی دانشگاه ها جذب و استخدام شد ممنون می شوم پاسخ بدهید
 • نفس
  1400-09-03 19:13:33
  ببخشید با داشتن مدرک کارشناسی منابع طبیعی از دانشگاه صنعتی اصفهان که دولتی و داشتن مدرک فوق دیپلم کامپیوتر و داشتن سهمیه ایثارگر ی می توانم در هیات علمی دانشگاه ها جذب و استخدام بشوم
 • آرمان
  1400-09-03 21:17:17
  سلام بنده معدل کارشناسی .15.86 و معدل ارشد 16.90 هستش ولی دکتری معدلم 16.97 هست و ده مقاله isi Q1 دارم ایا شرایط ثبت نام دارم؟
 • امین
  1400-09-04 13:02:56
  سلام و وقت بخیر. اطلاع دارید که در فراخوان جذب هیئت علمی وزارت علوم، آیا گرایش هایی غیر از گرایش مدرکِ خودمون رو هم میتونیم شرکت کنیم یا نه؟ آیا ردمون میکنن؟
 • امین
  1400-09-04 14:03:00
  سلام. من تمام سه مقطع رو مهندسی معماری خوندم. آیا می تونم در دو گرایش دیگرِ معماری داخلی و معماری اسلامی هم شرکت کنم؟ یا اینکه پرونده من رو رد میکنن؟ در جدول، جلوی این دو گرایشی که گفتم نوشته: تمام گرایش های معماری داخلی / تمام گرایش های معماری اسلامی. با تشکر از زحمات شما و وقتی که میگذارید.
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-07 20:44:18
   سلام. خیر نمیتونید. معماری با معماری داخلی تفاوت دارن. گرایش هایی که میتونید رو شرکت کنید
 • بانو
  1400-09-06 02:34:04
  سلام. وقتتون بخیر من هزینه ثبت نام رو واریز کردم الان هیچگاه دانشگاهی رشته منو اعلام‌ نیاز کورده. چطوری میتونم هزینه رو پس بگیرم؟
 • علی
  1400-09-08 11:03:59
  چرا بعضی از دانشگاه ها معدل کارشناسی را 15 یا 16 اعلام کردند، منی که معدل کارشناسی 14:90 و ارشد 18.20 و دکتری 19:10 است یعنی دعوت به مصاحبه نمیشم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-16 20:18:43
   سلام. متاسفانه شرط معدل هست احتمال داره به مصاحبه دعوت نشید. البته یه مصوبه بود که دانشگاه ها با توجه به رزومه علمی کسر معدل رو میتونن نادیده بگیرند.
 • منصور
  1400-09-10 14:03:38
  با سلام و احترام من کارشناسی مهندسی مکانیک سیالات، ارشد مهندسی هوافضا پیشرانش و دکتری مهندسی مکانیک تبدیل انرژی دارم. با توجه به اینکه تمامی رشته گرایش ها همپوشان کاملی داشته و در تمامی مقاطع بنده در یک زمینه کار کرده ام، آیا امکان رد شدن پرونده اینجانب با وجود فعالیت های پژوهشی بسیار خوب (5 مقاله ISI در مجلات Q1، تعداد 9 مقاله علمی پژوهشی، تعداد زیادی مقاله کنفرانسی، یک اختراع، تحصیل در دانشگاه های صنعتی شریف و تربیت مدرس در مقاطع ارشد و دکتری، معدل بسیار بالای مقطع ارشد و دکتری)، امکان رد شدن پرونده اینجانب وجود دارد؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-16 20:17:23
   سلام. اگه همه در یک گرایش تحصیلی هستند مشکلی نیست. رزومه قابل قبولی دارید
 • بهزاد سلمانی
  1400-09-10 19:01:02
  با سلام آیا فردی که با مدرک دکترا تخصصی جذب هیات علمی میشود میتواند همزمان با تدریس در دانشگاه، در دوره های فوق دکترا (پست داک) شرکت کند؟ فوق دکترای چه داخل کشور و چه خارج؟ ممنون میشوم راهنمایی فرمایید.
 • محمد
  1400-09-15 20:03:57
  سلام وقتتون بخیر‌ من کارشناسی غیر مرتبط دارم و ارشد و دکتری روانشناسی آیا می توانم در ه‍یئت علمی دانشگاه آزاد شرکت کنم؟ با توجه به اینکه کارشناسی غیر مرتبط دارم؟؟؟ ممنون از شما
 • حميدرضا
  1400-09-16 17:47:11
  سلام،من معدل كارشناسيم ١٧، ارشد ١٤/٥ از دانشگاه شهيد بهشتي هستش و در حال حاضر ٢ تا isi و يك كناب به همراه ايلتس٧ دارم و قصد اپلاي براي يكي از دانشگاه هاي رنك دنيا براي مقطع دكتري رو دارم، اگر معدل مقطع دكترام حد نصاب رو بدست بياره، ميتونم جذب هيئت علمي دانشگاه هاي ايران بشم با وجود معدل پايينم در مقطع ارشد. ممنون
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-16 20:15:50
   سلام. این موضوع معدل شاکیان زیادی داره و گویا می خوان تجدید نظر کنن. تا اون زمان شاید این اتفاق بیفته.
 • مریم ملایی
  1400-09-22 02:44:15
  سلام من لیسانس روانشناسی دارم از پیامنور ارشد روانشناسی گرایش کودک وزارت بهداشت رو داشته باشم میتونم با مدرک ارشد جذب هیئت علمی بشم؟آخه دکتری روانشناسی گرایش کودک درایران نیس ولی گرایش‌های دیگه ی روانشناسی تو ایران هست
 • مریم ملایی
  1400-09-22 02:44:54
  با مدرک ارشد روانشناسی کودک وزارت بهداشت میشه استاد دانشگاه شد؟
 • فاطمه
  1400-09-24 00:57:13
  سلام وقت بخیر. من دانشجوی کارشناسی هستم دو ترم دیگه تمام میشه میخوام بدونم دقیقا منظور از رزومه قوی چیه؟ چه کارهایی باید در اینده انجام بدم
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-25 21:10:20
   سلام. مقالات علمی فعالیت دانشگاهی معدل خوب و ...
 • محمد امین
  1400-09-28 19:37:27
  سلام . من دانشجوی مهندسی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران هستم و تعهد خدمت آموزش و پرورش دارم . من بعد از گرفتن مدرک دکتری میتونم برای جذب هییت علمی اقدام کنم یا باید تعهدم رو بخرم ؟؟ هزینه خروج از آموزش پرورش چقدر میشه ؟؟
 • امیر حسینی
  1400-09-30 17:04:04
  سلام بر اساس فرم امتیازدهی ؛ظاهراً برای جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد حدنصاب امتیاز علمی وجود دارد.فرضا اگر ۵نفر هم شرکت کنند ولی امتیاز لازم نیاورند همگی مردودند. رقابتی نیست. لطفاً بفرمایید این حدنصاب علمی حداقل چند امتیاز است؟ آیا همه واحد‌های دانشگاه آزاد حدنصاب یکسانی دارد تهران و شهرهای کوچک؟ حدنصاب در دانشگاه دولتی چند امتیاز است؟ از هرکس پرسیدم؛ بلد نبوده. ممنون
 • امید نیکنام
  1400-10-04 03:24:09
  سلام و عرض ادب من ارشد حقوق خصوصی خونده اگه دکتری حقوق جزا بخونم میتونم جذب هیات علمی بشم؟
 • شیوا
  1400-10-06 22:01:55
  سلام وقت بخیر ببخشید اگر مدرک کارشناسی با مدرک ارشد و دکتری فرق کنه باز میشه عضو هیئت علمی شد؟
 • محمد
  1400-10-07 20:19:22
  سلام خسته نباشید معدل ارشد که گفتید 16 باشه این قانون هستش؟ یا دست خود دانشگاه هستش که رزومه قوی داشته باشی از اون معدل چشم پوشی میتونند بکنند؟ منظور مطمئن هستید که قانون التزام آور ابلاغ شده به دانشگاه ها هست؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-10-09 21:30:36
   سلام. در این باره در مقطع کارشناسی به دانشگاه ها واگزار شده و دربقیه مقاطع الزام هست
 • سوده
  1400-10-08 13:54:45
  سلام ارشد و دکتری باید یک رشته باشند درسته؟ و لیسانس اگر رشته ی غیر مرتبط باشه ، منعی در جذب هیئت علمی دانشگاه های دولتی نداره؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-10-09 21:29:46
   سلام. بله ارشد و دکتری باید در یک گرایش باشند. خیر مشکلی نیست

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش