چند نکته برای افزایش شانس چاپ مقاله در مجلات بین المللی (ISI)

به گزارش ویکی گرام، چطور شانس پذیرش چاپ مقاله خود در مجلات بین المللی (ISI) را افزایش دهیم؟؟ با رعایت نکاتی که در ادامه می‌آیند، از کوشش و خطا در این مسیر پرهیز نموده و قبل از ارسال مقاله به مجله، داوری اولیه را خود انجام دهید.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

◾️ ابتدا مقاله خود را جهت پیش داوری برای یکی از خبرگان این فن ارسال نمایید تا از نظر متدلوژی و نگارش علمی بررسی شده و نقاط ضعف مقاله شما مشخص گردد. 

◾️ اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید مقاله خود را به زبان فارسی نگارش کرده و سپس معادل انگلیسی کلمات تخصصی رشته خود را در پرانتز کنار کلمه نوشته و متن خود را برای ترجمه ارسال نمایید(با انجام اینکار مترجم می‌تواند با کیفیت‌ترین ترجمه علمی را در اختیار شما قرار دهد) 

◾️ مقاله خود را حتما پس از ترجمه برای یک ویراستار Native ارسال نمایید. مهم نیست که مترجم شما چقدر به زبان انگلیسی مسلط باشد. تجربه نشان داده است ارسال برای یک ویراستار Native می‌تواند کیفیت گرامری مقاله را بسیار افزایش دهد. 

نکته: بسیاری از مقالات ارزشمند پژوهشگران ایرانی به دلیل مشکلات گرامری و ساختار زبانی از سوی مجلات رد می‌شوند.

➕ بیشتر بخوانید:
چند منبع برای یک مقاله آکادمیک لازم است؟  
چند نکته درباره نحوه ی تدوین یک مقاله کامل و جامع

اصطلاحات مقاله‌نویسی برای چاپ مقاله در نشریه تخصصی

 

1 دیدگاه

  • امین
    1399-11-13 07:40:41
    سلام.من یک مقاله علمی پژوهشی در راستای پایان نامه دکتری چاپ کردم و مسئول مکاتبات نام خودم (دانشجوی دکتری )را نوشتم ایا امتیازی بابت مقاله به من تعلق می گیرد؟ممنون

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش