فیسبوک روی پروژه‌ای سرمایه‌گذاری کرده که افکار کاربر را می‌خواند و تایپ می‌کند

شبکه اجتماعی فیسبوک بر پروژه ای سرمایه‌گذاری کرده که قادر است با طراحی الگوریتمی، افکار کاربر را تبدیل به واژه کند. فیسبوک امیدوار است راه را برای ساخت دستگاه‌هایی با قابلیت پردازش ۱۰۰ واژه در دقیقه که بدون نیاز به عمل جراحی به راحتی قابل استفاده باشد، هموار کند. این ایده از طریق عینک‌های واقعیت افزوده عملی خواهد شد. دانشمندان دانشگاه «کالیفرنیا، سانفرانسیسکو» که روی این پروژه کار می کنند ابتدا آن را بر بیمارانی که دچار صرع هستند و با عمل جراحی الکترودهایی موقت برای ثبت فعالیت مغز در سر آنها کار گذاشته شده امتحان کردند و جواب گرفتند.

آنها از بیماران خواستند تا چند سوال چهار جوابی ساده را شفاهی پاسخ دهند. این الگوریتم توانست ۷۵ درصد از پرسش‌ها و ۶۱ درصد از پاسخ‌های انتخابی را شناسایی کند. تفاوت عمده این روش با رویکردهای پیشین در این است که قادر است یک مکالمه دو طرفه را رمزگشایی کرده و پیاده کند. پژوهشگران می گویند این الگوریتم در حال حاضر دایره لغات محدودی را در بر می گیرد؛ ولی آنها امیدوارند در آینده بتوانند دقت و گستره آن چه را که از مغز انسان رمزگشایی می شود، افزایش دهند.

➕ بیشتر بخوانید:
فیسبوک لایک را برای کودکان بریتانیا حذف می‌کند
آیا فیسبوک جای طرح کردن مسائل شخصی و اخبار ناخوشایند است؟

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 هفته پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش