گدایان برای کار درسوئد باید پول بدهند و مجوز بگیرند

شهر اسکیلستونا در غرب سوئد، به اولین شهر این کشورِ واقع در شمال اروپا تبدیل شد که داشتن مجوز برای گدایی را اجباری کرد. به این ترتیب هر گدایی که بخواهد در خیابانها از مردم درخواست پول کند، باید مبلغی را به دولت پرداخته و مجوز بگیرد. هزینۀ صدور این مجوز ۲۵۰ کرون است؛ همچنین گدایان برای درخواست این مجوز باید کارت شناسایی معتبر خود را نیز ارائه دهند.

به گفته مقامات شهر، هدف از این تصمیم علاوه بر سخت کردن شرایط گدایی در شهر، آن است که امکان ارتباط مقامات شهر و کارکنان بخش خدمات اجتماعی با آن دسته از افراد آسیب پذیری که مجبور به گدایی شده‌اند، افزایش یابد و بتوانند به آنها پیشنهاد کمک بدهند. جیمی جانسون، مشاور شهرداری اسکیلستونا می‌گوید: «با بوروکراتیک کردن تکدی گری، این کار را سخت می‌کنیم و بعد باید ببینیم چه نتیجه‌ای حاصل می‌شود. امیدوارم پلیس بتواند این مصوبات را به اجرا بگذارد.»

او می‌افزاید: «بطور کلی تکدی گری افراد دلایلی ریشه‌ای دارد. یکی از دلایل این است که احتمالا آنها در وضعیت بسیار سخت معیشتی قرار دارند که دلیل آن وجود دولتی است که آنها را آزار داده و در فقر شدید نگه داشته است؛ دولتی که هیچ مسئولیتی در قبال مردمش قبول نمی‌کند. باید بین گدایان و افراد نیازمند تفاوت قائل شد و روش‌هایی برای کمک به آنها یافت.» از دسامبر سال گذشته میلادی تا کنون، چند شهر سوئد تکدی گری را در مناطقی از شهرها ممنوع کرده‌اند.

➕ بیشتر بخوانید:
چیزهای مورد تعجب ایرانی‌ها در آلمان
فهرست جدید تحسین برانگیزترین زنان و مردان جهان اعلام شد


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 هفته پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش