آیا تحصیل در خارج از کشور بدون مدرک زبان ممکن است؟

امروزه برای اخذ پذیرش تحصیلی از خارج از کشور و ادامه تحصیل بدون مدرک زبان انگلیسی IELTS و TOEFL در یک دانشگاه یا مؤسسه خارجی با فهرستی بلند از پیش نیازها همراه خواهد بود که قبل از اخذ پذیرش تحصیلی شما باید آنها را فراهم کنید. بدست آوردن نمره مطلوب در یکی از این آزمونها برای افرادی که انگلیسی زبان مادری آنها نیست گاها خیلی سخت و گاها غیر ممکن است است، و همچنین میتواند هزینه های شما را نیز در صورتی که در بار اول نمره لازم را نیاورید افزایش دهد. اگر چه آیلتس و تافل یک شاخص مهم در مرحله ثبت نام و اخذ پذیرش است، اما در اینجا تعداد زیادی دانشگاه در کشورهای مطرح و پیشرفته وجود دارد که که ثبت نام پذیرش شما را بدون مدرک زبان آیلتس و تافل میپذیرد.

بسیاری از دانشگاه‌های کشورهای مختلف برنامه‌هایی را برای دانشجویانی که متقاضی ورود به کشورها با پذیرش تحصیلی و تحصیل در دانشگاه‌ها هستند اما دارای برخی شرایط پذیرش نیستند، تحت عنوان Pathway programs ارائه می‌دهند. این دوره‌ها به دانشجویان کمک می‌کند تا برای موضوعات مختلف بر اساس رشته خود در دانشگاه مورد نظر از زبان انگلیسی تا موضوعات دانشگاهی آمادگی لازم را پیدا نمایند. این نکته باید دقت شود که به دلیل اینکه بعد از پذیرش پروسه اخذ ویزای تحصیلی مهم می‌باشد در نتیجه پذیرشی که گرفته می‌شود باید قابل توجیه برای آفیسر در سفارت باشد تا به فرد مجوز ورود به کشور را بدهند به همین منظور تعداد کشورهایی که روی دوره‌های زبان به افراد ویزا و مجوز ورود می‌دهند محدود و کم می‌باشد در قسمت زیر با به معرفی معروف‌ترین آنها می‌پردازیم.

کانادا
از نکات مهم دریافت پذیرش و مجوز ورود به کشور برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان محدودیت سنی افراد می‌باشد، برخلاف کشور فرانسه و سوئد اخذ پذیرش زبان در کانادا سخت‌تر خواهد بود اما این گزینه ورود بودن مدرک زبان برای افراد ۱۲ تا ۲۰ سال برای کشور کانادا بسیار راحت خواهد بود و این افراد می‌توانند در مدارس و کالج‌ها بدون نیاز به مدرک زبان آیلتس و یا تافل پذیرش و سپس ویزا دریافت کنند.

فرانسه 
تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان از سریع‌ترین و بهترین راه رسیدن به این کشور و عمدتاً پلی ارزان به حوزه شینگن برای رسیدن به اهداف بالاتری مانند تحصیل رایگان در فرانسه و یا همچنین اخذ مدرک زبان فرانسه برای امتیاز مضاعف کار در کشور کانادا شناخته شده. اگر احساس می‌کنید در زبان فرانسه به اندازه کافی مهارت ندارید، دوره‌های زبان بسیاری در کالج‌های دولتی تا خصوصی با هزینه ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو به صورت پرداخت اقساطی برای دانشجویان خارجی بدون داشتن هیچ مدرک زبانی مانند فراگیری زبان فرانسوی در استراسبورگ که مایل به پیشرفت مهارت‌های زبان خود هستند، وجود دارد.

 سوئد
اخذ پذیرش و تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان به صورت مشروط خواهد بود، چنانچه دانشجویی موفق به اخذ مدرک زبان با نمره بالا نشود و بخواهد برای مقاطع مختلف تحصیلی از دانشگاه‌های سوئد پذیرش و سپس مجوز ورود بگیرد و دارای دانش زبان اولیه باشد، می‌تواند برای پذیرش دوره زبان انگلیسی به مدت یک ترم از دانشگاه‌های سوئد اقدام نماید. نکته قابل توجه اینکه متقاضیان حتماً باید برای اخذ پذیرش از کالج زبان در این کشور یک پیشینه آیلتس در حد نمره ۵ یا ۵.۵ را داشته و با پرداخت شهریه حدود ۳۰ تا ۵۰ هزار کرون سوئد اقدام به این امر نمایند.

➕ بیشتر بخوانید:
الزامات مدرک زبان برای ورود به دانشگاه
بدون مدرک زبان به چه کشورهایی میتوان مهاجرت کرد؟

اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا بدون مدرک زبان انگلیسی

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت من میخوام به آلمان مهاجرت کنم.
3 سال پیش

سلام
کسی تونسته یه اختراع به ثبت برسونه و در مرکزرشد دانشگاه هم فعاله و یه دفتر داره چطوری میتونه به استرالیا مهاجرت کنه؟
3 سال پیش

سلام. لطفا راجع به بورسیه زیر شاخه های رشته هنر راهنمایی میفرمایید.ممنون
3 سال پیش