آیا پس از تحصیل میتوان اقامت کشور آمریکا را به دست آورد؟

سوالی که در ذهن بسیاری از متقاضیان ویزای دانشجویی به وجود میاد، آیا پس از اتمام تحصیل در آمریکا میتوانم اقامت کشور آمریکا را به دست آورم؟ یکی از مهمترین دغدغه‌های دانشجویان خارجی، اقامت پس از تحصیل در آمریکا می‌باشد. امکان اقامت پس از تحصیل در آمریکا از جهت تأمین هزینه‌های بالای زندگی نقش مهمی را ایفا می‌کند. در حال حاضر از طریق موارد زیر می‌توان پس از تحصیل برای اخذ اقامت اقدام نمود:

◾️ شرکت در لاتاری
◾️ تقاضا از طریق ویزای کار
◾️ ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر
◾️ اخذ گرین کارت از طریق فرصت‌های شغلی
◾️ اخذ گرین کارت از طریق خانواده و یا ازدواج
◾️ درخواست تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای سرمایه گذاری سبک۲ E
◾️ درخواست تبدیل ویزای دانشجویی به گرین کارت سرمایه گذاری EB ۵

اقامت بعد از تحصیل در آمریکا و اشتغال به کار نیمه وقت و کارهای اصطلاحا پایه  که ارتباطی به تخصص شخص ندارد و به راحتی بوسیله هر تبعه آمریکایی می‌تواند انجام پذیرد نمی‌تواند موجب رسیدن متقاضی به گرین کارت و اقامت دائم شود. بلکه کارتمام وقتی که در حیطه تخصص متقاضی باشد و به نوعی شخص بواسطه شغلش عنصر مثبت در جامعه به حساب آید می‌تواند موجبات اخذ گرین کارت را فراهم کند.

➕ بیشتر بخوانید:
تاریخ ثبت نام لاتاری 2021 آمریکا اعلام شد
رشته‌های دانشگاهی پولساز در آمریکا و انگلستان

سطح نمره زبان تافل iBT و IELTS برای اپلای در آمریکا و کانادا


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش