اعتبار مدرک علمی کاربردی، پیام نور و غیر انتفاعی در دانشگاه‌های جهان

اعتبار مدرک فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی در اروپا در برخی از کشورها قابل قبول می‌باشد و در برخی کشورها قابل قبول نیست و بیشتر دانشگاه‌های اروپا مدرک دانشگاه علمی کاربردی را قبول دارند. در کشورهایی مانند آلمان، نروژ و استرالیا دانشگاه‌هایی هستند که نظام آموزشی آنها شبیه دانشگاه علمی کاربردی ایران می‌باشد و این کشورها به مدارک دانشگاه علمی کاربردی اهمیت میدهند و مورد قبولشان می‌باشد.

اعتبار مدرک فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور با توجه به پذیرش از راه کنکور سراسری و دولتی بودن آن با دیگر دانشگاه‌ها تقریبا برابر می‌باشد  برای اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور در اروپا در درجه اول بستگی به دانشگاه و کشور مورد نظر دارد طبق تحقیقات به عمل آمده دانشگاه‌های بعضی از کشورهای اروپایی نسبت به پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور سخت گیرترند ولی دانشگاه‌های برخی از کشورها همچون انگلستان، هند، مالزی، فرانسه، آمریکا و استرالیا راحت تر فارغ التحصیلان پیام نور را می‌پذیرند. دانشگاه‌های ترکیه و برزیل مدارک پیام نور ایران را نامعتبر میدانند. لازم به ذکر است که مدرک فارغ التحصیلان پیام نور باید حتما از طریق سازمان مرکزی پیام نور و با ثبت پذیرش از طریق آزمون سراسری وبا ذکر معدل کل صادر شود.

در کل فارغ التحصیلان دانشگاه‌های پیام نور و علمی کاربردی در اروپا در بعضی از کشورها راحت‌تر و‌بعضی کشورهای اروپایی سخت‌تر پذیرش می‌دهند بعضی کشورهای اروپایی اصلا مهم نیست از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اید و پذیرفته شدن شخص متقاضی در دانشگاه به معدل، نمره زبان ،مقاله و همه اینها بستگی دارد خوب البته دانشگاههای سراسری نسبت به دانشگاههای دیگر معتبرتر هستند و احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاههای اروپا برای فارغ التحصیلان پیام نور و علمی کاربردی نسبت به دانشگاههای سراسری (دوره های روزانه) پایین‌تر می‌باشد اما باز هم بستگی به کشور مورد تقاضا دارد که به فارغ التحصیلان دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی و علمی کاربردی و آزاد چگونه پذیرش دهند. اما در کل بیشترکشورهای اروپایی مدارک دانشگاههای پیام نور و علمی کاربردی را قبول دارند فقط درصد پذیرفته شدن آنها متفاوت میباشد که آن هم بستگی به آیتم های دیگر هم دارد که متقاضی چه شرایطی داشته باشد از لحاظ تحصیلی (معدل، نمره زبان، مقاله در سطح بین الملل و…) که همه اینها شانس ودرصد پذیرش را در دانشگاه‌های اروپا برای فارغ التحصیلان پیام نور و علمی کاربردی بالا میبرد.

مواردی وجود داشته که شخص فارغ التحصیل دانشگاه سراسری بودن اما با معدل پایین و بدون مقاله و شخص دیگری فارغ التحصیل دانشگاه  پیام نور دارای نمره زبان بالا، معدل بالا، مقاله بین المللی، بین این دو شخص ،فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور پذیرفته شده است، چون شرایط بهتری از لحاظ علمی داشته است.

➕ بیشتر بخوانید:
تاثیر مدرک دانشگاه دولتی و آزاد در فرآیند اپلای
بهترین رشته‌های تحصیلی برای اپلای در خارج کدامند؟

راهکارهایی برای اپلای دانشجویانی که معدل پایین دارند!

 

2 دیدگاه

  • م.م
    1398-05-24 17:43:08
    سلام وقتی تو کشور خودمون مورد قبول نیست وقتی طرف کارشناسی حرفه ای رو با معدل 19 بگیره بعد نتونه مستقیم بره ارشد دولتی ولی بقیه دانشگاها بشه دیگه حرفی باقی نمیمونه
  • احمد
    1398-06-23 19:22:11
    سلام تمام صحبت های شما متین. دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی چطور؟

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت سلام میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان میشه با مدرک کاردانی فنی حرفه ای ویزای تحصیلی گرفت بعد اینکه با این مدرک میشه کنکور سراسری در رشته های مثل ریاظی یا انسانی شرکت کرد بعد کنکور در خواست. ویزای تحصیلی داد یا نه بعد محددیت سنی داره مثلا اگه طرف 24 سالش باشه قبول میکنن بازم برای مقطع لیسانس در آلمان یا نه
2 هفته پیش

بنده دو هفته است رزومه را ارسال کرده ام به ایدی تلگرام ولی خبری نشده است چرا؟ 
2 هفته پیش

باسلام بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی با معدل 18.17 در رشته مهندسی کشاورزی علوم دامی می باشم و دارای یک کتاب تالیفی و یک کتاب ترجمه  در زمینه رشته خود ویک مقالهisi می باشم میخواستم بنده را راهنمایی بفرمایید که میتوانم در کشور آلمان یا اتریش در مقطع دکتر بورسیه بگیرم و آیا محمدودیت سنی در این زمینه وجود دارد؟ 
ممنون
4 هفته پیش