انتخاب کانادا به عنوان بهترین کشور برای زندگی در جهان

وبسایت usnews برای چهارمین سال متوالی کانادا را به عنوان بهترین کشور از نظر "کیفیت زندگی در جهان" انتخاب کرده است. در این لیست سوئد در رتبه دوم و دانمارک در رتبه سوم قرار گرفته است، کانادا همچنین به عنوان دومین کشور جهان از نظر زیبایی انتخاب شده است. اولین کشور زیبا در جهان اسکاتلند شناخته شده است.

 کانادا در محاسبات رفاه زندگی یک استثنا است همان‌گونه که مشخص گردیده است که این کشور توانسته در مقام بهترین کشورها در شاخص زندگی بهتر جای گیرد. به طور کلی کاناداییان بیشتر از میانگین OECD از زندگی خود رضایت دارند، با ۸۲ درصد مردمی که می‌گویند لحظات خوب و مثبت زندگی‌شان در روز بیش از لحظات منفی است. کانادا در بالای جدول رنکینگ جای گرفته است چرا که در اکثر شاخص‌ها در بین ۱۰ کشور اول است و از میانگین ۳۶ کشور بالاتر می‌باشد. کانادا در دو مشخصه کوچک‌تر این شاخص مقام اول را داراست. مثلاً هر فرد در کانادا دارای ۲،۶ اتاق است که این یعنی بهترین وضع مسکن و در مورد امنیت نیز کانادا کمترین گزارش جرم و جنایت را دارد.

دو سوم مردم به دولت اعتماد دارند. شاید عجیب باشد ولی کاناداییان از سایر کشورها بیشتر به دولتشان اعتماد دارند. در حدود ۶۷ درصد مردم می‌گویند که به نهادهای سیاسی خود اعتماد دارند. میانگین این رقم در میان ۳۶ کشور دیگر ۵۶ درصد می‌باشد. شاخص‌هایی که کانادا در آن‌ها در مقام زیر ۱۰ قرار گرفته است معیارهایی مانند خانه دار بودن، درآمد، سلامتی، کسب دانش و ثروتمندی است و امید زندگی در ۸۱ سالگی قرار دارد که در وسط لیست جای گرفته است.همچنین کاناداییان تعادل زندگی و کار را خوب حفظ کرده‌اند، آن‌ها به طور میانگین ۱۷۰۲ ساعت در سال کار می‌کنند که از میانگین OECD که ۱۷۷۶ ساعت است کمتر می‌باشد.

➕ بیشتر بخوانید:
مشاغل پردرآمد در کانادا که نیاز به سابقه کار ندارد
اخذ پذیرش بدون مدرک زبان در دانشگاه‌های کانادا

خبر خوب اداره مهاجرت استان کبک کشور کانادا برای مهاجران
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش