موانع استخدام برای مهاجران در کشور کانادا

یشترین نیروی کار کانادایی در بخش خدمات مشغول هستند و سهم بخش تولید درصد کمی است. بیش از نصف مهاجرین را افراد بین 22 تا 44 سال تشکیل می دهند و طبیعی است که همه آنها به دنبال یافتن شغل برای امرار معاش خود باشند. نرخ بیکاری در کانادا کم تر از 10% است. به هر حال می توان گفت بزرگترین مشکل هر تازه واردی یافتن شغلی است که او را در مقابل هزینه‌های بالای اقامت تأمین نماید. باید آماده باشید که در ابتدای اقامت در کانادا از جایگاه فردی و شغلی خود در ایران پایین بیایید و صرفا به کسب درآمد فکر کنید. کسی هم به شما خرده نمی گیرد.

موانع استخدام برای مهاجران ایرانی در کشور کانادا به ۳ دسته تقسیم می شوند:
1. نداشتن تسلط بر زبان انگلیسی.
2. عدم تجربه کار در کشور کانادا بزرگترین چالش برای استخدام تازه واردان است.
3. کارفرمایان کانادایی بسیاری از مدارک تحصیلی و حرفه ایی مربوط به خارج از کشور کانادا را معتبر نمی دانند حتی در برخی از رشته‌ها نیز قانون اجازه استفاده مدرک غیر کانادایی برای کار نمی دهند.

برخلاف مواردی که گفته شد در برخی مشاغل مهاجران شانس بیشتری نسبت به کانادایی‌ها برای استخدام دارند از جمله:
◾️ شرکت‌های بین المللی که در خارج از کشور کانادا نیز فعالیت دارند.
◾️ شرکت‌هایی که به قشر خاصی از مردم خدمات می دهند (به عنوان مثال شرکت‌هایی که به ایرانیان مقیم کانادا خدمات خاص می دهند).
◾️ شرکت‌هایی که با ساعات کاری زیاد به دنبال پرداخت دستمزد کم تر از حد نرمال می باشند.
◾️ راه دیگری که برای تازه واردین این است که به طور داوطلبانه چند ماهی برای شرکتی کار کنند تا سابقه کار ایجاد شود بعد از آن به دنبال کار مناسب تر بگردد.

➕ بیشتر بخوانید:
استان های مهم برای مهاجرت ایرانیان در کانادا
مشاغل پردرآمد در کانادا که نیاز به سابقه کار ندارد
مزایای مهاجرت به کشور کانادا نسبت به کشورهای دیگر


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
4 هفته پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
7 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
7 ماه پیش