دلایل علمی رد شدن مقالات ISI

پذیرفته نشدن و ریجکت شدن مقاله توسط ژورنال‌ها مسئله‌ای است که بسیاری از پژوهشگران آن را تجربه کرده‌اند. انتشار مقاله‌های علمی فرآیندی تکرار شونده است. مقاله‌ها چندین بار نوشته، بازنگری، و ویرایش می‌شوند. نویسندگان داده‌های خود را از طریق مشارکت‌کنندگان، همکاران، و داوران همتا جمع‌آوری می‌کنند. در حالت ایده‌آل، مقاله نهایی، که ماحصل دقت فراوان است، آماده به‌اشتراک‌ گذاری است. با وجود این، شواهد نشان می‌دهد که بیست و یک درصد از مقاله‌ها بدون داوری رد می‌شوند و تقریباً چهل درصد آن‌ها پس از فرآیند داوری همتا رد می‌شوند.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

دلایل علمی شدن مقالات 
◾️ نتایج ارائه شده از نظر آماری معتبر نیستند.
◾️ نتایجی که در مقاله ارائه کرده ­اید تعمیم داده نمی ­شوند.
◾️ نوشته ­ی شما تمامی بخش ­های لازم برای مجله را ندارد.
◾️ نتایج و فرضیات ارائه شده با اطلاعات کافی ساپورت نمی­ شوند.
◾️ مقاله شما کمبود اطلاعات دارد و آنچه در عنوان ارائه کردید را بیان نمی­ کند.
◾️ مباحث و اطلاعات ارائه شده در مقاله برای رساندن ایده و نظریه اصلی کامل نیستند.
◾️ روش تحقیق و سایر روش ­های به کار گرفته شده در این پژوهش واضح و قابل شناسایی نیستند.
◾️ این پژوهش با وجود ارائه ­ی نظریه ها و مشاهدات مختلف بعنوان یک تحقیق کامل شناخته نمی ­شود.
◾️ محدوده­ ی پژوهش و تحقیق شما با مجله یکی نیست. بنابراین مجله ­ای که شما مقاله ­تان را برایش ارسال کردید تشخیص خواهد داد این تحقیق برای خوانندگانش جذاب نخواهد بود.
◾️ نوشته ­ی شما دارای سرقت ادبی است، به این معنا که محتوای درون آن پیش ­تر در مقالات علمی دیگر بیان شده است. بررسی سرقت ادبی مقالات پیش از ارسال آن­ ها برای مجلات یکی از مهم ­ترین کارهاییست که باید انجام دهید. در این صورت می­ توانید خیلی سریع­ تر جهت رفع سرقت ادبی مقاله اقدام کنید کنید تا به این دلیل توسط مجله مورد نظرتان رد نشود.

➕ بیشتر بخوانید:
۷ نکته طلایی درانتخاب عنوان مقاله
آیا می توان یک مقاله را در بیش از یک نشریه سابمیت کرد؟

چند نکته برای افزایش شانس چاپ مقاله در مجلات بین المللی (ISI)

 

1 دیدگاه

  • مهدی عرفانیان
    1398-06-08 08:46:29
    با تشکر از زحمات بی شائبه ی شما عزیزان و کارشناسان فرهیخته ی اهل قلم نهایت استفاده را ازراهنمایی هایتان کردم التماس دعا قلم سبزتان مانا_ دانشجوی دکترای تخصصی فقه و مبانی حقوق اسلامی واحد مهشد

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش