اعلام استراتژی دولت فدرال کانادا برای جذب دانشجویان خارجی

دولت فدرال کانادا استراتژی پنج ساله بخش آموزش برای دانشجویان خارجی را اعلام کرد. هدف اصلی برنامه 148 میلیون دلاری اعلامی این است که تنوع کشورهای مبدا که دانشجویان خارجی از این کشورها به کانادا می آیند را بیشتر کند.

تمرکر کانادا بر کشورهایی خواهد بود که طبقه متوسط در این کشورها در حال رشد است و به همین سبب نیز فرصت های آموزشی برای همگان فراهم نمی‌باشد و یا کشورهایی که تحصیل به زبان‌های انگلیسی یا فرانسه برای مردم جذابیت دارد. مسوولین کانادایی در پرتو این استراتژی تمرکز ویژه‌ای به کشورهای مکزیک، کلمبیا، برزیل، ویتنام، فیلیپین، اندونزی، تایلند، مراکش، اوکراین، ترکیه و فرانسه خواهد داشت.

یکی دیگر از محورهای کلیدی در این استراتژی جدید، تمرکز بر تنوع مناطقی است که در کانادا، پذیرای دانشجویان خارجی خواهند بود و تلاش این است که این قبیل دانشجویان به مناطق حاشیه ای تر یا کم جمعیت تر که مهاجران کمتر به آنجا رفته باشند، هدایت شوند.  تا تاریخ 31 دسامبر 2018 بیش از 570,000 دارنده اجازه تحصیلی در کانادا حضور دارند. 

➕ بیشتر بخوانید:
نکات مهم قبل از اپلای تحصیلی در کانادا
اخذ پذیرش بدون مدرک زبان در دانشگاه‌های کانادا
امن ترین شهرهای کانادا برای تحصیل دانشجویان خارجی

 

1 دیدگاه

  • فرهنگی بازنشسته
    1398-06-07 13:15:00
    هزینه ثبت نام ومخارج زندگی این دانشجویان رادولت کانادا تقبل می کندیابایدخودشان هزینه کننداگرقرارباشدخودشان هزینه سنگین تحصیل درکانادارابدهند ودردورترین نقاط کانادا که سرمای هواتا45درجه هم می رسدکسی حاضربه چنین اقدامی نیست مگراینکه ازکشورکانادااطلاعاتی نداشته باشد. کانادا می خواهدنقاط دور قطبی راکه جمعیتی نداردبوسیله دانشجویان آبادکند دانشگاه های کانادا تعامل خوبی بادانشجویان ندارندکلاسهای 300نفره بدون حق اعتراض. با استادانی که خودسرانه بادانشجویان رفتارمی کنندو دانشگاه به شکایات دانشجویان رسیدگی نمی کند استادسالاری بسیارمرسوم است .البته به ندرت استادان خوب هم دارند بسیاری ازاستادان مهاجرانی هستند که درکانادا درس خوانده اند.کانادافقط اسم داردودیگرهیچ.

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
1 هفته پیش

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
3 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
3 ماه پیش