اعلام استراتژی دولت فدرال کانادا برای جذب دانشجویان خارجی

دولت فدرال کانادا استراتژی پنج ساله بخش آموزش برای دانشجویان خارجی را اعلام کرد. هدف اصلی برنامه 148 میلیون دلاری اعلامی این است که تنوع کشورهای مبدا که دانشجویان خارجی از این کشورها به کانادا می آیند را بیشتر کند.

تمرکر کانادا بر کشورهایی خواهد بود که طبقه متوسط در این کشورها در حال رشد است و به همین سبب نیز فرصت های آموزشی برای همگان فراهم نمی‌باشد و یا کشورهایی که تحصیل به زبان‌های انگلیسی یا فرانسه برای مردم جذابیت دارد. مسوولین کانادایی در پرتو این استراتژی تمرکز ویژه‌ای به کشورهای مکزیک، کلمبیا، برزیل، ویتنام، فیلیپین، اندونزی، تایلند، مراکش، اوکراین، ترکیه و فرانسه خواهد داشت.

یکی دیگر از محورهای کلیدی در این استراتژی جدید، تمرکز بر تنوع مناطقی است که در کانادا، پذیرای دانشجویان خارجی خواهند بود و تلاش این است که این قبیل دانشجویان به مناطق حاشیه ای تر یا کم جمعیت تر که مهاجران کمتر به آنجا رفته باشند، هدایت شوند.  تا تاریخ 31 دسامبر 2018 بیش از 570,000 دارنده اجازه تحصیلی در کانادا حضور دارند. 

➕ بیشتر بخوانید:
نکات مهم قبل از اپلای تحصیلی در کانادا
اخذ پذیرش بدون مدرک زبان در دانشگاه‌های کانادا
امن ترین شهرهای کانادا برای تحصیل دانشجویان خارجی

 

1 دیدگاه

  • فرهنگی بازنشسته
    1398-06-07 13:15:00
    هزینه ثبت نام ومخارج زندگی این دانشجویان رادولت کانادا تقبل می کندیابایدخودشان هزینه کننداگرقرارباشدخودشان هزینه سنگین تحصیل درکانادارابدهند ودردورترین نقاط کانادا که سرمای هواتا45درجه هم می رسدکسی حاضربه چنین اقدامی نیست مگراینکه ازکشورکانادااطلاعاتی نداشته باشد. کانادا می خواهدنقاط دور قطبی راکه جمعیتی نداردبوسیله دانشجویان آبادکند دانشگاه های کانادا تعامل خوبی بادانشجویان ندارندکلاسهای 300نفره بدون حق اعتراض. با استادانی که خودسرانه بادانشجویان رفتارمی کنندو دانشگاه به شکایات دانشجویان رسیدگی نمی کند استادسالاری بسیارمرسوم است .البته به ندرت استادان خوب هم دارند بسیاری ازاستادان مهاجرانی هستند که درکانادا درس خوانده اند.کانادافقط اسم داردودیگرهیچ.

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش