رونق بازار کار و کاهش نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی

به گزارش مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط تعداد شاغلین در کشورهای عضو اتحادیه اروپا  و 19 کشور عضو منطقه یورو  تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ توانست رشد ۰/۲ درصدی را به ثبت رساند. این رشد در مقایسه با رشد ۰/۴ درصدی شمار شاغلین در سه ماهه نخست سال نصف شده است اما با این وجود، نرخ بیکاری در بسیاری از اقتصادهای بزرگ اروپایی رو به کاهش بوده است.

طبق اعلام آمار وزارت کار آلمان، شمار بیکاران این کشور در ماه ژوئن با ۱۰۰۰ نفر کاهش نسبت به ماه قبل به دو میلیون و ۲۸۱ هزار نفر کاهش پیدا کرده و نرخ بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد منطقه یورو در سطح ۵ درصد باقی مانده است. آلمان پس از جمهوری چک، اکنون دارای دومین نرخ بیکاری پایین در اتحادیه اروپا می‌باشد. شمار جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله  بیکار در این کشور نیز به ۵/۶ درصد رسیده است که کمترین میزان در طول تاریخ این کشور محسوب می‌شود.

در فرانسه دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو، نیز تا پایان ماه ژوئن نرخ بیکاری در سطح ۸/۷ درصدی قرار گرفته است. از سوی دیگر اما نرخ بیکاری در انگلستان دومین اقتصاد بزرگ اروپا افزایش یافته است: تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ متوسط نرخ بیکاری در این کشور با ۰/۱ درصد افزایش نسبت به سه ماهه نخست سال به ۳/۹ درصد رسیده است.

➕ بیشتر بخوانید:
کدام کشور اروپایی برای مهاجرت کم هزینه‌تر است؟
حداقل دستمزد در کشورهای مختلف اروپایی چه قدر است؟

شانس اشتغال برای مهاجران در کدام کشور اروپایی بیشتر است؟

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش