مزایای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در خارج

با اپلای تحصیلی سطح تحصیلات خود را بالاتر خواهید برد
 مهم نیست رشته تان چیست، اخذ پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیل در خارج از کشور به سادگی شما را به راههای جدیدی برای دنبال کردن آرزوهایتان و یا حتی پیدا کردن آرزوهای جدید نزدیک میکند. دنیا دانشگاههای برجسته بسیار زیادی دارد، پس فراتر از دانشگاهی که در آن هستید نگاه کنید و همه احتمالات را بررسی کنید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

مستقل تر می‌شوید
اگر بار اولی است که به خارج از کشور سفر میکند یا حتی اولین بار است که تصمیم دارید تنها زندگی کنید، اخذ پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیل در خارج از کشور شما را به سمت خودکفایی بیشتر میبرد. دانشجوها معمولا از این بازه زمانی به عنوان رشد شخصی بسیار بزرگی برای خود یاد میکنند. این مورد یکی از مزیت‌های اپلای تحصیلی است که کمتر به چشم می‌آید.
/تحصیل در خارج- ویکی گرام
باتحصیل در خارج فرهنگ دیگری آشنا می‌شوید
موج جهانی‌شدن به همه جا رسید و سواد چندفرهنگی شما را به کارمندی بهتر، دانشجویی بهتر و در نهایت فردی بهتر از آنچه که بودید تبدیل خواهد کرد. مهم نیست مقصد شما کشور همسایه باشد یا دورترین کشور قابل دسترس، در هر صورت ادامه تحصیل در کشور خارجی شما را در تماس با آدم هایی جدید، روش زندگی جدید و فرهنگی جدید قرار میدهد. شاید بتوان این مورد را مهم‌ترین مزیت اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی به شمار آورد.

در دید کارفرمای آینده تان با اهمیت تر خواهید بود
با اپلای و ادامه تحصیل در خارج از کشور به مهارت های با ارزشی دست خواهید یافت که در محیط کار مورد توجه قرار خواهد گرفت. در ارتباط برقرار کردن قوی تر خواهید شد و مهارت های بین فردی بهتری خواهید داشت. علاوه بر این مهارتی کسب خواهید کرد که به شما کمک می کند بدون توجه به اینکه چه شغل و حرفه ای دارید، منتقدانه تر فکر کنید.

درباره خودتان بیشتر خواهید آموخت
ترک وطن و جابجا شدن به محیطی کاملا جدید اصلا آسان نیست – حتی اگر فقط برای چند ماه باشد. اما به راستی که قدم گذاشتن به خارج از این محدوده میتواند بسیار تقویت کننده باشد. حتی در پراسترس ترین لحظه ها که با دلتنگی، موانع زبانی و سروکار داشتن با پول خارجی مواجه هستید، یاد میگیرید که چگونه به خوبی از عهده کار بربیاید و به آنچه که واقعا از آن ساخته شده اید پی میبرید.

مهارت های ارزشمندی کسب خواهید کرد
حقیقتا “خوب سفر کردن” یک مهارت است، و مهارتی است که همه شهروندان بین المللی باید داشته باشند.نه تنها هنجارهای اجتماعی مکانی جدید را یاد می گیرید، حتی درک کردن چیزهایی مثل حمل و نقل عمومی مهارت های زندگی ارزشمندی برایتان به ارمغان می آورد.
/اپلای تحصیلی- تحصیل در خارج- ویکی گرام.
شبکه خود را گسترش خواهید داد
اگر رشد شخصی و داشتن فرصت برای گسترش دادن تحصیلاتتان دلایلی کافی برای ادامه تحصیل در کشوری خارجی نیست، برای دوستی و رفاقت این کار را بکنید. پیدا کردن دوستان جدید می تواند ترسناک باشد اما خیلی رضایت بخش خواهد بود.  خواهید دید با فردی که در کشور دیگری زندگی میکند چه وجوه مشترک بسیاری دارید. چه از کشور شما کسی همراه شما در سفر باشد و یا دوستی محلی پیدا کرده باشید، گسترش دادن شبکه تان برای زندگی اجتماعی، شغل، و رشد شخصیتان عالی است. و با داشتن دوستان خارجی همیشه بهانه ای برای برگشتن خواهید داشت.

تجربه هیجان انگیز یاد گرفتن زبان جدید
حتی اگر ابتدای یاد گرفتن زبان جدید هستید، در حال تمرین دادن قسمتی از ذهن خود هستید. اپلای و رفتن به کشوری که همزبان شما نیست میتواند تجربه ای شگفت انگیز باشد – اصطلاحات عامیانه و الگوهای صحبت جدید یاد میگیرید و زبان خودتان را از دیدی کاملا متفاوت می بینید.

مهارت های جدیدی را با خود به خانه می آورید
بازگشت به خانه بعد از یک ترم یا چند سال میتواند انواع هیجانات و احساسات جدید را بوجود آورد. “شوک فرهنگی معکوس” واقعی است! اما این هیجانات نشان دهنده این است که شما تغییر کرده اید، و احتمالا مهارت های بسیاری با خود بازگردانده اید. ممکن است حتی بفهمید که چقدر برای وطن خود دلتنگ شده اید و بیشتر قدردان آن باشید.

➕ بیشتر بخوانید:
نکاتی مهم برای اپلای با معدل پایین
نکات مهم قبل از اپلای تحصیلی در کانادا
بهترین رشته‌های تحصیلی برای اپلای در خارج کدامند؟

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش