متهم پرونده فساد ۳۰۰۰ میلیاردی، عضو هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران شد

سیدحمید پورمحمدی یکی از متهمان پرونده اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی که اخیراً توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عضویت هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران درآمده است. به گزارش خبرگزاری آنا، روز گذشته خبری در خروجی رسانه‌ها قرار گرفت که طی آن اعلام شد؛ سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی اعضای هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران را تغییر داد.

نمکی در ابلاغی باقر لاریجانی، پیروز حناچی، محمدرضا ظفرقندی، علی جعفریان، سیدحمید پورمحمدی، محمدعلی محققی را جایگزین محمدباقر قالیباف، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدیان، محمد فروزنده، محمدرضا مخبر دزفولی و رسول دیناروند در هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران کرد. در بین این اسامی که اکثراً چهره‌های شاخص سیاسی هستند نام سیدحمید پورمحمدی به چشم می‌خورد که با حکم وزیر بهداشت به عضویت هیئت امنا درآمده است. اما شاید بررسی سوابق وی برای اذهان عمومی خالی از لطف نباشد.

سیدحمید پورمحمدی پیش از این به عنوان قائم مقام بانک مرکزی فعالیت داشت. پس از انتشار خبر فساد ۳ هزار میلیاردی و جریان خاوری نام وی نیز مطرح شد و در ردیف بازداشتی‌های این فساد مالی قرار گرفت. عیسی جعفری نماینده سابق مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی معتقد است که پورمحمدی حتی مدرک دکترا نیز ندارد و به خلاف خود را دکترا معرفی کرده است.

جعفری در گفتگویی که در سال ۹۳ با یکی از رسانه‌ها داشته، اذعان کرده است: نقش سیدحمید پورمحمدی در بروز فاجعه بانکی ۳ میلیاردی بسیار پررنگ است که تحت پیگرد قرار گرفته و بازداشت شده است. اما این پایان ماجرا نیست چراکه در جریان رسیدگی به مسئله پرونده فساد بانکی، مه‌آفرید خسروی در اعترافات خود به نکاتی اشاره کرد که پس از آن برخی عناصر دولتی همچون سیدحمید پورمحمدی از اعضای ستاد مهدی کروبی و قائم مقام بانک مرکزی دستگیر شدند. پورمحمدی از زمان وزارت صفدر حسینی و دانش جعفری معاونت وزارت اقتصاد را برعهده داشت.

همه این‌ها نشان از این دارد که در خوش‌بینانه‌ترین حالت پرونده سیدحمید پورمحمدی در موضوع فساد مالی همچنان باز است و به عنوان متهم شناخته می‌شود و حتی حکم بازداشت نیز برای وی صادر شده است.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در رابطه با سیدحمید پورمحمدی و نقش وی در فسادهای بانکی به رسانه‌ها اعلام کرده بود که آقای پورمحمدی در نقش شخصیت سایه عمل می‌کند؛ ایشان همه‌کاره بانک است. فارغ از مسائل گفته شده، سیدحمید پورمحمدی با داشتن چنین سابقه‌ای در سال ۹۶ نیز با حکم محمدباقر نوبخت به سمت معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه منصوب شده بود!

با این همه سؤال اصلی اینجاست که چرا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چنین شخصی را به عنوان یکی از اعضای هیئت امنای دانشگاه مهمی مانند علوم پزشکی تهران منصوب کرده است در حالی که او در مسئولیت‌های قبلی خود نیز موفق نبوده است. باید منتظر ماند و دید که مسئولان قضایی و دستگاه‌های نظارتی چه عکس‌العملی نسبت به این انتصاب خواهند داشت.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها


#بورس تحصیلی

با سلام میخواستم بدونم شرایط پذیرش مقطع دکترا در کشور آلمان و ایتالیا چجوریه ؟

رشته من مهندسی عمران هست و در مقطع ارشد هم گرایش ژئوتکنیک خوندم  و برای مقطع دکترا هم میخام پی سازی یا ژئو تکنیک بخونم

4 هفته پیش

سلام و عرض ادب..
دوستان ایا مدارک دانشگاه علمی کاربردی جهت ادامه تحصیل معتبر و قابل پذیرش نیست؟؟
1 ماه پیش