روسیه فضانوردانش را مسلح می‌کند

سازمان فضایی روسیه اعلام کرد که در بسته‌های امدادی فضانوردانش یک اسلحه نیز تعبیه خواهد شد و اکنون در حال آزمایش بر روی این اسلحه مخصوص است. این اسلحه از سال ۲۰۲۱ در بسته‌های امداد اضطراری فضانوردان جای خواهد گرفت.

ایده تجهیز دوباره فضانوردان به سلاح گرم بدنبال تصمیم اخیر روسیه در استفاده از پایگاه فضایی وستوچنی در خاور دور این کشور برای راهی کردن فضانوردان به فضا، در حال عملی شدن است.

این پایگاه فضایی در منتهی‌الیه شرق روسیه بین دریاچه بایکال و اقیانوس آرام قرار دارد.

پایگاه بایکانور قزاقستان تا به امروز گزینه اول روسیه برای انجام ماموریت‌های فضایی و گسیل فضانوردان به فضا بوده است.

دیمیتری روگوزین، از مقامات سازمان فضایی روسیه به خبرگزاری تاس روسیه گفت: «ممکن است فضانوردان در مکان‌های دوردست و خالی از سکنه فرود بیایند و به همین جهت فضانوردان فکر می کنند داشتن اسلحه لازم است.»

اولگ کونوننکو، فضانورد اهل روسیه نیز که ماه ژوئیه از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشت نیز در گفتگویی با خبرگزاری تاس، مسلح بودن فضانوردان را مهم می داند.

وی می گوید: «کپسول فرود ممکن هر جایی از زمین فرود آید. شاید برای ساختن سرپناه به چاقو نیاز باشد و برای دفاع از خود در برابر حیوانات وحشی داشتن اسلحه لازم است.»

فضانوردان روسی از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۷ میلادی در بسته‌های کمک‌های اضطراری خود سلاحی با نام تی‌پی‌-۸۲ را داشتند. قنداق این سلاح را می شد از بدنه جدا و بعنوان کارد استفاده کرد.

➕ بیشتر بخوانید:
سالی رايد، نخستين و جوان‌ترين فضانورد زن آمريكا
ارسال یک روبات جدید به فضا برای کمک به فضانوردان
ویدئویی از تست تحمل بدن فضانوردان در برابر شتاب گرانش 

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش