مهاجران افغان در آلمان پائین ترین سطح بیکاری را دارند

بر اساس گزارش اداره فدرال کاریابی آلمان، حدود ۴۳ درصد از مهاجران افغان که تا ماه می امسال درج گردیده اند، از کمک های اجتماعی "هرتس ۴" استفاده می کنند. میزان بیکاری افغان ها در آلمان در ماه جون امسال، حدود ۲۶ درصد بوده است.

حدود سه چهارم حصه سوریایی هایی که واجد شرایط کار کردن در آلمان اند، کاملا و یا قسماً از کمک های اجتماعی دولتی این کشور استفاده می‌کنند. بر اساس آمار اداره فدرال کار آلمان ۷۴،۹ درصد از سوریایی ها از کمک های اجتماعی دولتی "هرتس ۴" که مرحله دومی کمک های دولتی برای بیکاران است، مستفید می‌شوند. اطلاعات این اداره می‌رساند که میزان بیکاری در بین سوریایی های مقیم آلمان در ماه جولای امسال به ۴۲،۲ درصد رسیده بود. این رقم یکسال قبل ۴۹،۶ درصد بود.

کسانی که در یک دوره آموزشی ادغام یا یک دوره آموزش زبان برای کارهای حرفه ای شرکت می‌کنند "بیکار" شمرده نمی‌شوند؛ بلکه به عنوان "افراد با اشتغال محدود" شناخته می شوند. افرادی در آلمان کمک مالی "هرتس ۴" می‌گیرند که درآمدشان برای پیشبرد زندگی از حد تعیین شده کمتر باشد. زمانی که پناهجویان وارد آلمان می‌شوند، در مراحل اول، کمک های اجتماعی مالی به دست می‌آورند.

سوریایی ها در مقایسه با پناهجویان دیگر کشورها روند پناهندگی سریع تر دارند و به این ترتیب به سیستم کمک های اولیه اساسی اجتماعی "سوسیال" زودتر وارد می‌شوند.

در ماه جون امسال ۴،۷ درصد آلمانی ها و ۱۲،۲ درصد خارجی هایی که بیکار بوده اند، ثبت گردیده اند. بر اساس اداره فدرال کاریابی آلمان در ماه سپتمبر، ۶۳،۶ درصد بیکاران در این کشور، آلمانی های بومی بودند. سوریایی ها با ۱۰،۵ درصد، دومین گروه بزرگ بیکاران در آلمان را تشکیل می‌دهند. ترک ها با ۴،۲ در صد، عراقی ها با ۲،۵ درصد و افغان ها با ۲،۲ درصد، گروه های بعدی بیکاران در آلمان را می‌سازند.

البته در این آمار، اطفال و متقاعدین نیز شامل اند. در صورتیکه یک فرد داری دو تابعیت بوده باشند، یکی از آن ها در نظر گرفته شده است.

➕ بیشتر بخوانید:
انصراف دانشجویان افغان از تحصیل در ایران
⁣بهترین کشورهای جهان برای کار کردن اتباع خارجی
موج شدید خروج افغان ها از کشور در هشت ماهه نخست سال ۲۰۱۹  

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت سلام میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان میشه با مدرک کاردانی فنی حرفه ای ویزای تحصیلی گرفت بعد اینکه با این مدرک میشه کنکور سراسری در رشته های مثل ریاظی یا انسانی شرکت کرد بعد کنکور در خواست. ویزای تحصیلی داد یا نه بعد محددیت سنی داره مثلا اگه طرف 24 سالش باشه قبول میکنن بازم برای مقطع لیسانس در آلمان یا نه
2 هفته پیش

بنده دو هفته است رزومه را ارسال کرده ام به ایدی تلگرام ولی خبری نشده است چرا؟ 
2 هفته پیش

باسلام بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی با معدل 18.17 در رشته مهندسی کشاورزی علوم دامی می باشم و دارای یک کتاب تالیفی و یک کتاب ترجمه  در زمینه رشته خود ویک مقالهisi می باشم میخواستم بنده را راهنمایی بفرمایید که میتوانم در کشور آلمان یا اتریش در مقطع دکتر بورسیه بگیرم و آیا محمدودیت سنی در این زمینه وجود دارد؟ 
ممنون
4 هفته پیش