توانمند سازی اساتید دانشگاه فنی وحرفه ای در سال تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از برنامه ویژه برای توانمند سازی استادان و اعضای هیأت علمی و ارتقای تجیهزات کارگاهی و آزمایشگاهی این دانشگاه در سراسر کشور خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، با حضور رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور جلسه توجیهی و مراسم معارفه و استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشکده فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

ابراهیم صالحی عمران در این مراسم با اشاره بر اینکه امروز اشتغال دانش آموختگان به دغدغه تمامی خانواده ها و مسوولین کشور تبدیل شده افزود: در گذشته داشتن مدارک دانشگاهی کفایت می کرد و عمدتاً در بخش های دولتی جذب به کار می شدند و ورود به دانشگاه با استخدام در بخش های دولتی همراه بود اما امروزه آنچه افراد را به اشتغال و بازار کار نزدیک می کند علاوه بر داشتن مدرک، توجه به ارزش ها و نگرش ها و بهره جستن از مهارت های مورد نیاز هر شغل است.

وی تصریح کرد: آخرین یافته های تحقیقات و خروجی دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه ای در سال های اخیر مشخص می کند به طور میانگین بیش از ۷۰ درصد دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند و این آمار قابل قبولی است و نشانگر آن است دانشگاه فنی و حرفه ای توان ایجاد اشتغال و کارآفرینی را دارد. وی گفت: خوشبختانه حضور و تحصیل شما دانشجویان جدیدالورود با تغییر و بروز رسانی برنامه ریزی درسی همراه شده و امسال دانشجویان جدید با برنامه ریزی درسی جدید وارد کلاس ها و کارگاه ها خواهند شد.

صالحی افزود: برنامه های ویژه ای برای توانمند سازی استادان و اعضای هیأت علمی و ارتقای تجیهزات کارگاهی و آزمایشگاهی در سراسر کشور داریم. رییس دانشگاه فنی و حرفه ای از دانشجویان خواست در کنار آموزش های رسمی دانشگاهی، آموزش های کوتاه مدت را در دستور کار قرار دهند و مهارت های مختلفی را در کنار تحصیل در سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی دیگر متناسب با رشته های تحصیلی فرا بگیرند چرا که برای آینده شغلی مورد نیاز خواهد بود.

➕ بیشتر بخوانید:
چگونه می توانیم جذب هیئت علمی شویم؟
نحوه جذب اعضای هیأت علمی/ اعلام تعداد ظرفیت
علت طولانی شدن فرآیند جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها


#بورس تحصیلی

با سلام میخواستم بدونم شرایط پذیرش مقطع دکترا در کشور آلمان و ایتالیا چجوریه ؟

رشته من مهندسی عمران هست و در مقطع ارشد هم گرایش ژئوتکنیک خوندم  و برای مقطع دکترا هم میخام پی سازی یا ژئو تکنیک بخونم

4 هفته پیش

سلام و عرض ادب..
دوستان ایا مدارک دانشگاه علمی کاربردی جهت ادامه تحصیل معتبر و قابل پذیرش نیست؟؟
1 ماه پیش