علی‌رغم داشتن میلیون‌ها کاربر فعال، پیا‌م‌رسان «کیک» به کار خود پایان می‌دهد

پیام‌رسان «کیک» (Kik) با وجود داشتن میلیون‌ها کاربر فعال در سراسر جهان قرار است به کار خود پایان دهد. شرکت مالک این برنامه می‌گوید کیک را تعطیل می‌کند تا بتواند تمرکز خود را به توسعه رمز ارز Kin معطوف نماید.

شرکت کیک اینتراکتیو (Kik Interactive) مالک پیام‌رسان کیک با انتشار مطلبی در وبلاگ خود، دلیل این تصمیم را نتیجه یک شکایت حقوقی اعلام کرده است. خرداد ماه گذشته کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل ایرادی که به عرضه اولیه رمز ارز Kin گرفته بود از این شرکت شکایت کرد.

مدیران کیک در راستای این تصمیم خود گفته‌اند از بیش از ۱۰۰ کارمندی که برای این شرکت کار می‌کنند تنها ۱۹ نفر باقی خواهند ماند و بقیه آن‌ها تعدیل می‌شوند. هنوز تاریخ مشخصی برای زمان تعطیلی این پیام‌رسان اعلام نشده است.

پیام‌رسان کیک کار خود را در سال ۲۰۱۰ آغاز کرد و در بین کاربران بلافاصله به محبوبیت رسید زیرا به افراد امکان می‌داد بدون ارائه شماره تلفن یا سایر جزئیات ضروری در آن ثبت‌نام کنند. فعالیت این برنامه به دور از حاشیه هم نبود. تحقیقات در سال ۲۰۱۸ نشان می‌داد رد پای این پیام‌رسان در هزار و صد پرونده سوءاستفاده جنسی از کودکان در بریتانیا به چشم می‌خورد. مدیران کیک در پاسخ به این موضوع گفته بودند که سنجه‌های اعتماد و ایمنی این پیام‌رسان را به طور مرتب ارزیابی کرده و آن را بهبود می‌بخشند.

تد لیوینگستون، بنیان‌گذار کیک تعطیل کردن این پیام‌رسان را «تصمیمی دشوار» توصیف و دلیل این مساله را تمرکز روی رمز ارز Kin عنوان کرد. او می‌گوید با تعطیل کردن کیک و محدود کردن تیمش به ۱۹ نفر می‌توان تا ۸۵ درصد مخارج خود را کاهش دهد و این مساله بخت پیروزی در پرونده شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را افزایش خواهد داد.
این کمیسیون درخواست کرده بود تا رمز ارز Kin به همان روشی که شرکت‌های حاضر در بورس سهام‌شان را عرضه می‌کنند ارائه شود و در همان طبقه‌بندی قرار گیرد. شکایت طرح شده ادعا می‌کند که شرکت کیک اینتراکتیو با عرضه اولیه رمز ارز Kin در عمل ۱۰۰ میلیون دلار (۸۰ میلیون پوند) سهام ثبت نشده عرضه کرده است.

آقای لیوینگستون عقیده دارد طبقه‌بندی Kin کاربردپذیری این رمز ارز را از میان می‌برد و باید در برابر آن مقاومت کرد. او می‌گوید: «ما تصمیم گرفتیم تا به جلو گام برداریم و مبارزه کنیم.»

Kin در حال حاضر دو میلیون کسب‌کننده فعال ماهانه و ۶۰۰ هزار خرج‌کننده فعال ماهانه دارد. رشد فزاینده جامعه کاربران این رمز ارز غلبه کمیسیون بورس و اوراق بهادار بر آن را به مراتب دشوارتر خواهد کرد. آقای لیوینگستون به مخاطبانش نوید داده است: «ما با هم پیروز خواهیم شد.»

➕ بیشتر بخوانید:
گوگل مدعی دستیابی به برتری کوانتومی شد
اوبر اپلیکیشنی برای نیازهای روزمره راه اندازی می‌کند
تلاش اینستاگرام برای مقابله با کامنتهای آزاردهنده کاربران


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 هفته پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش